Skocz do zawartości

"Sreberko" na szyjce butelki


bielok

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Cześć :beer:

Dostałem od miłej właścicielki baru na osiedlu trzy skrzynki z butelkami (bez czterech sztuk) po Urquellu. Od dziś rana się moczą w wodzie, w czwartek będą testy czy się odmoczyły .............

a jak sie odmoczą to coś przecież w te butelki nalać bedzie trzeba ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

? co wy ? niemozliwe ze mi po 15 minutowym moczeniu w cieplej wodzie z odrobina plynu do naczyn odchodzi wszystko pieknie.... nie mowie tu o odchodzeniu calkowitym ale mozna bez najmniejszego problemu całe sreberko zdjąc. Zostaje troche kleju ale jego po namoczeniu w wodzie okolo 5 sekund sciagam gabka do mycia naczyn.

 

pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

? co wy ? niemozliwe ze mi po 15 minutowym moczeniu w cieplej wodzie z odrobina plynu do naczyn odchodzi wszystko pieknie....

Różne są kleje i różne sreberka. Są takie, co odchodzą w jednym kawałku, a są takie co bez skrobania się nie obejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bielok

 

Dodaj do moczących się butelek wodorotlenku sodu. Zasadowe pH nie tylko wspomoże usunięcie sreberek i etykiet ale także wysterylizuje butelki. Można zastosować kreta ale trzeba szukać bez dodatku wodorotlenku glinu, gdyż ten powoduje wydzielanie się osadu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć ;)

 

NaOH wożę w bagarzniku samochodu :beer:

jak do czwartku serberka nie zejdą coś pomyślę jak sie ich pozbyć ;)

najwyżej jeden zmywak wyciagnę z kolumny :/

 

 

 

P.S

niestety zlikwidowali mi jedyny sklep chemiczny w mieście, szlak mnie tfafia bo nie ma gdzie uzupełnic zapasów chemii :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :)

Miałem wczoraj być na działce żeby między innymi zerknąć jak się odmaczają butelki, ale czasu niestety nie starczyło :smilies:

będę dziś to popatrzę, ale pewnie nie będę się tym zajmował z powodu natłoku innych zajęć działkowych ......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć :)

 

Ostatnio mi wpadła w ręce skrzynka pustych butelek 0,33 po hein#@% :)

Butelki są okejone naklejkami które bez poroblemu można oderwać, natomiast pozostaje gruba warswa kleju. Klej ten można zmyć rozpuszalnikiem do farb ftalowych :)

Edytowane przez bielok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas chłodzenia brzeczki mam mnóstwo gorącej wody która wlewam do dużej metalowej wanny.W zależności od stopnia zabrudzenia butelek/etykiety,"złotko",suchy osad na dnie butelki/wlewam Ludwika.Wszystko pięknie schodzi.Jak mam czyste to dodaje pirosiarczan i dezynfekuje.Tak przygotowane czekają na rozlew piwa.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.