Skocz do zawartości

Grodziskie na Lomiku


ukko

Rekomendowane odpowiedzi

Planuję uwarzyć A'la Grodziskie na chmielu Lomik. Planuję chmielić podobnie jak w zestawie z BA czyli 30 g na początku gotowania i 20 g w 20 minucie (gotowanie 90 min), z tą różnicą że tam jest chmiel Lubelski. Druga opcja to 25 g na goryczkę, 15 g na smak i 10 g na aromat (5-10 min przed końcem), jednak nie wiem jakie da efekty Lomik dodany pod koniec,czy da trawiaste posmaki jak Lubelski. Z tego co wiem to są to odmiany bardzo podobne. Czy ktoś ma jakieś doświadczenie w tym temacie?Może jeszcze jakaś inna opcja, ewentualnie mam jeszcze w domu trochę Lubelskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lomik i Lubelski są do siebie podobne, ale w lomiku nie zauważyłem tej samej trawiastości. Też użyłem Lomika na aromat w Grodziskim, ale na goryczkę poszła sybilla, bo trzeba by dać dużo lomika, co może wprowadzić jakieś obce posmaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grodziskie to około 20-22 IBU, Lomikiem 4,4%AA można ją osiągnąć dając 23-25g na goryczkę i mniej więcej tyle samo na aromatu a to chyba nie jest aż tak dużo ?

Edytowane przez WiHuRa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaki masz poziom utylizacji chmielu, ale u mnie wychodzi, że będzie z tego jakieś 14IBU (BS2). W każdym bądź razie, staram się nie dawać chmieli aromatycznych na goryczkę, chyba, że mam ich bardzo dużo, ale i tak się obawiam, że mogą dać jakieś dziwne posmaki. Może to tylko jakieś moje zboczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam w planie niebawem uwarzyć Grodziskie na Lomiku. W zeszłym roku zrobiłem w 100% na Lubelskim zgodnie z opisem PSPD. Piwo wyszło wyśmienite. Liczę na powtórkę jakości. Zasyp to oczywiście 100% wędzony pszeniczny + łuska ryżowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na którymś z hamerykańskich forów znalazłem, że utylizacja chmielu w zależności od wielkości warki jest między 30-50% ja mam ustawione 50% i to mi się miej więcej zgadza z własnymi odczuciami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 g na goryczkę i 25 g na aromat dodane na 15 min przed końcem przy 90 minutowym gotowaniu powinno dać 21 IBU czyli idealnie się mieści w podanych przez WiHuRę widełkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na którymś z hamerykańskich forów znalazłem, że utylizacja chmielu w zależności od wielkości warki jest między 30-50% ja mam ustawione 50% i to mi się miej więcej zgadza z własnymi odczuciami.

 

I gdzie ten parametr korygujesz w BS2? Mam nadzieję, że nie w Hop Utiization Factor we właściwościach sprzętu bo to jest inny parametr niż utylizacja chmielu podczas gotowania.

 

http://www.beersmith.com/forum/index.php?topic=5196.msg21636#msg21636

Edytowane przez WiHuRa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I gdzie ten parametr korygujesz w BS2?

no właśnie w parametrach sprzętu, muszę poszukać tego wątku, który czytałem. No niby nie robię 20 gal, a tylko 17gal, ale wydaj mi się, że utylizacja spada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.