Skocz do zawartości

Pierwsze użycie gęstwy drożdżowej - pytanie


Peres

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ostatnio warząc Koelscha dodałem do niego drożdży suchych Danstar Nottingham. Po fermentacji burzliwej zebrałem gęstwę do słoika i wsadziłem go do lodówki. Drożdże w fermentorze były dosyć mocno zbite i dolałem około 200 ml wody przegotowanej i ostudzonej i całość po prostu zlałem do słoja. Gęstwę zebrałem w niedzielę. Chciałbym jutro warzyć także Koelscha i teraz mam pytanie - nie przemywałem tych drożdży, jest w słoju trochę brzeczki i teraz jak zrobić by na pewno były jutro obudzone i gotowe do zadania? Wystarczy że jutro dodam gęstwę do brzeczki czy muszę coś zrobić jeszcze dodatkowego? Nigdy wcześniej nie używałem gęstwy i stąd moje pytanie. Z góry dziękuję za pomoc.

Edytowane przez Peres
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego czy muszę je zalewać świeżą brzeczką by je pobudzić, czy wystarczy tylko jak wyleję ze słoja tę brzeczkę która teraz się tam znajduje i naładuje łyżką odpowiednią ilość do nowej brzeczki ;)

Edytowane przez Peres
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wylej to co jest w słoiku "rzadkie", a to co pod spodem to powinna być w miarę czysta gęstwa. Syfy powinny zebrać się na dnie i są ciemniejsze. Możesz zadać zdezynfekowaną łyżką. Ilość wylicz sobie tutaj. "Repitching from slurry" to gęstwa, wpisz datę kiedy pobierałeś i gęstość i litraż brzeczki, tyko zmień jednostki na "metric".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego czy muszę je zalewać świeżą brzeczką by je pobudzić, czy wystarczy tylko jak wyleję ze słoja tę brzeczkę która teraz się tam znajduje i naładuje łyżką odpowiednią ilość do nowej brzeczki ;)

 

A oto odpowiedź zawarta w cytowanym artykule:

 

"Jeszcze przed zadaniem warto wstępnie obudzić drożdże – dolewamy do nich ok. pół litra świezej brzeczki, pobranej z kotła na początku gotowania, dodatkowo przegotowanej, i wystudzonej pod przykryciem. Drożdże należy budzić brzeczką w temperaturze zblizonej do docelowej temperatury piwa +/- 5°C , czyli w praktyce drożdże lagerowe budzimy trzymając słoik w lodówce. Warto do tego użyć dużego naczynia (1.5-2L), drożdże potrafią się bardzo pienić. Niektóre drożdże zaczynają aktywność już po pół godziny, niektórym potrzeba kilka godzin – dla drożdzy lagerowych można budzenie zacząć w przeddzień warzenia."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie jest zawarta w tym artykule informacja na temat tego czy wlewać świeżą brzeczkę skoro mam już tam trochę brzeczki z poprzedniej fermentacji ? Poza tym, uzyskałem już odpowiedź na moje pytanie, więc nie potrzeba podbijania bez sensu tematu :)

Edytowane przez Peres
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś na prawdę przeczytał ten artykuł to byś wiedział...

 

Jedno zdanie wcześniej:

 

"Przed zadaniem zlewamy ze słoika możliwie dużo płynu znad drożdży. Jeżeli drożdże nie były przemywane, należy łyżką zebrać możliwie dużo czystych, jasnych drożdży z wierzchu, zostawiając ciemny osad na dnie (czasem zupełnie na wierzchu jest jeszcze jedna, ciemna warstwa śmieci i martwych drożdzy, należy ją usunąć; zdrowe drożdże zawsze mają jasny kolor i kremową konsystencję)."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jednym poście zawarł byś odpowiedź na pytanie kolegi , nie tracąc czasu na przerzucanie się tym co jest w wiki a czego nie ma .

 

Gęstwę wyjmij z lodówki na godzinę dwie przed warzeniem. Jest świeża więc nie potrzeba do niej robić startera , ale oczywiście nie zaszkodzi dodanie do niej nowej porcji brzeczki. Tylko pamiętaj o sterylności całego procesu ( brzeczka wygotowana , słoik do startera zdezynfekowany i wszystkie narzędzia także ) i o tym żeby całość była w mniej więcej jednej temperaturze ( gęstwa , świeża brzeczka , i całość brzeczki do zaszczepienia ).

Edytowane przez pepek84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie jest zawarta w tym artykule informacja na temat tego czy wlewać świeżą brzeczkę skoro mam już tam trochę brzeczki z poprzedniej fermentacji ? Poza tym, uzyskałem już odpowiedź na moje pytanie, więc nie potrzeba podbijania bez sensu tematu :)

To co jest nad gęstwą to już nie jest brzeczka, a przefermentowana brzeczka czyli młode piwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.