Skocz do zawartości

Kącik patriotyczny


coder

Rekomendowane odpowiedzi

Hurra! mój ulubiony wątek znowu otwarty!

 

Panowie! Apeluję o umiar w dyskusjach, bo znowu zostanie zamknięty.

Zobowiązuję się nie odzywać (ewentualnie pisać "tak", "nie", "nie zgadzam się z Tobą") :)

Ewentualnie możemy przyjąć zasadę przypominania o świętach narodowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 6 miesięcy temu...

Zastanawiałem się co napisać... o tym co ostatnio (od roku) dzieje się w naszym kraju.

Wstawię tylko to symboliczne video...

Może zmusi ono do jakiejś refleksji:

Edytowane przez coelian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Uważam Rze" - nie mam pojęcia jaką opcję polityczną To_Coś reprezentuje, ale skreślam to za samo "Rze". Staram się dbać o język, takie eksperymenty mnie nie pociągają.

Wydaje to Rzeczpospolita i pewnie stąd to Rze. Generalnie jest to pisowska odpowiedź na Wprost, Politykę i Newsweek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waldemar Łysiak przerwał milczenie i wrócił z publicystyką do "Uważam Rze" :P

Tak, mam nadzieję że na dłużej. ;) Jeden z moich ulubionych pisarzy.

 

Generalnie jest to pisowska odpowiedź na Wprost, Politykę i Newsweek.

i Gazetę "wybiórczą" :) (kto pierwszy zareaguje?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jest to pisowska odpowiedź na Wprost' date=' Politykę i Newsweek.[/quote']

i Gazetę "wybiórczą" :P (kto pierwszy zareaguje?)

Na Wyborczą jest Rzeczpospolita, Gazeta Polska, Nasz Dziennik, to są dzienniki, natomiast wymienione przeze mnie to tygodniki. Tutaj mieli nieobsadzone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się co napisać... o tym co ostatnio (od roku) dzieje się w naszym kraju.

Wstawię tylko to symboliczne video...

Może zmusi ono do jakiejś refleksji:

U mnie pojawiła się refleksja, że w Polsce nikt oficjalnie takiego klipu nie zrobi.

Obecnie zmierzamy do rozpłynięcia się w "unioeuropejskości", nawoływanie do szanowania polskości jest faux pas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się co napisać... o tym co ostatnio (od roku) dzieje się w naszym kraju.

Wstawię tylko to symboliczne video...

Może zmusi ono do jakiejś refleksji:

U mnie pojawiła się refleksja' date=' że w Polsce nikt oficjalnie takiego klipu nie zrobi.

Obecnie zmierzamy do rozpłynięcia się w "unioeuropejskości", nawoływanie do szanowania polskości jest [i']faux pas[/i]

Wydaje mi się, że przesadzasz. Powiem tak (zaraz pewnie temat pójdzie znowu do zamknięcia :D) - nikt tyle złego nie zrobił w kwestii zohydzenia uzewnętrzniania uczuć patriotycznych, bo przecież o tym mówimy, co ostatnie 12 miesięcy w temacie Smoleńska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że przesadzasz. Powiem tak (zaraz pewnie temat pójdzie znowu do zamknięcia :D) - nikt tyle złego nie zrobił w kwestii zohydzenia uzewnętrzniania uczuć patriotycznych, bo przecież o tym mówimy, co ostatnie 12 miesięcy w temacie Smoleńska.

W zasadzie zgadzam się, że sprawę Smoleńska potraktowano ohydnie i przejmuje mnie to do głębi, choć podejrzewam, że myślimy o zupełnie przeciwstawnych punktach widzenia.

 

Chętnie o tym podyskutuję, ale lepiej poza forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Niedawno zakupiłem książkę -pamiętnik gen. Sosabowskiego "Droga wiodła ugorem". Polecam. Największy z naszych generałów.

 

Nie wiem czy dawałem ten film.

 

Edytowane przez jacer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Niedawno minęła 76 rocznica śmierci marszałka Józefa Piłsudskiego znanego nie tylko z odwagi i determinacji w rządzeniu Polską, lecz także z nierzadko ostrych - aczkolwiek legendarnych - powiedzonek. Poniżej kilka najsmakowitszych:

 

1. Czego krzyczysz... co noga? A tamtemu głowę urwało i nie krzyczy, a ty o takie głupstwo.

 

2. Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbowac i tej.

 

3. Ja tego, proszę pana, nie nazywam Konstytucją, ja to nazywam konstytuta. I wymyśliłem to słowo, bo ono najbliższe jest do prostituty. Pierdel, serdel, burdel.

 

4. Naród wspaniały, tylko ludzie kurwy.

 

5. Być zwyciężonym i nie ulec to zwyciestwo, zwyciężyć i spocząć na laurach to klęska.

 

6. Kto nie był socjalistą za młodu, ten na starość będzie skurwysynem.

 

7. Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości.

 

8. Myślałem już nieraz, ze umierając przeklnę Polskę. Dzis wiem, ze tego nie zrobię. Lecz gdy po smierci stanę przed Bogiem, będę go prosił, aby nie przysyłał Polsce wielkich ludzi.

 

9.

- Panie Marszałku, a jaki program tej partii?

- Najprostszy z możliwych. Bic kurwy i złodziei, mości hrabio.

 

10. Towarzysze, jechałem czerwonym tramwajem socjalizmu aż do przystanku 'Niepodległość', ale tam wysiadłem. Wy możecie jechac do stacji końcowej, jeśli potraficie, lecz teraz przejdziemy na 'Pan'.

 

11. Tylko dzięki zaiste niepojętej, a tak wielkiej i niezbadanej litości boskiej, ludzie w tym kraju nie na czworakach chodzą, a na dwóch nogach, udając czlowieka.

 

12. Choć nieraz mówie o durnej Polsce, wymyślam na Polske i Polaków, to przeciez tylko Polsce służę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już o marszałku to przypomniała mi się pewna sytuacja z pracy. Byli kiedyś Niemcy, akurat mieliśmy wystawę o Piłsudskim, i jeden z nich zapytał mnie jak w Polsce ocenia się Piłsudskiego, bo w Niemczech postrzegany jest negatywnie, jako dyktator, może lekki faszysta itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak? Przecież wiadomo, że Hitler sam całą wojnę ciągnął, a wszyscy żołnierze strzelali w powietrze.

W sumie, jak się spojrzy na historię z Berezą Kartuską i przewrót majowy... Powiem w ten sposób. Mało demokratyczne to było, ale może nie dyskutujmy o tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.