Skocz do zawartości

Kącik patriotyczny


coder

Rekomendowane odpowiedzi

Minęła 100 rocznica urodzin majora Łupaszki

(Wsadzam kij w mrowisko).

 

A czy postawiłbyś pomnik Irakijczykom, którzy całkiem niedawno atakowali naszych żołnierzy? I tak samo czy postawiłbyś pomnik Talibom, którzy to samo robią w Afganistanie?

 

Bo przecież oni tak ja Łupaszko. Walczą z najeźdźcami o wolny kraj. To nic, że ogromna część mieszkańców tych krajów godzi się na interwencję obcych wojsk. Oni walczą jak Łupaszko, jak Ogień...

 

Ja daleki jestem od gloryfikowania polskiej partyzantki po 19 stycznia 1945 r., czyli od momentu rozwiązania AK.

Edytowane przez Tomek-Pasieka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minęła 100 rocznica urodzin majora Łupaszki

(Wsadzam kij w mrowisko).

 

A czy postawiłbyś pomnik Irakijczykom' date=' którzy całkiem niedawno atakowali naszych żołnierzy? I tak samo czy postawiłbyś pomnik Talibom, którzy to samo robią w Afganistanie?

 

Bo przecież oni tak ja Łupaszko. Walczą z najeźdźcami o wolny kraj. To nic, że ogromna część mieszkańców tych krajów godzi się na interwencję obcych wojsk. Oni walczą jak Łupaszko, jak Ogień...

 

Ja daleki jestem od gloryfikowania polskiej partyzantki po 19 stycznia 1945 r., czyli od momentu rozwiązania AK.[/quote']

Nie powinieneś pisać takich rzeczy jak nie masz zielonego pojęcia ani o polskim podziemiu po 1945 ani o Talibach.

Poza tym proponuję zamknąć ten wątek, to nie to forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powinieneś pisać takich rzeczy jak nie masz zielonego pojęcia ani o polskim podziemiu po 1945 ani o Talibach.

A skąd wiesz' date=' że nie mam?[/quote']

Jak byś miał pojęcie, to byś takich niemądrych paralel nie używał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumuję tak.

Dajmy spokój... To jest kącik ku pamięci naszego narodu, a nie sprzeczek i przepychanek słownych. Cieszmy się przyjemną atmosferą na forum :)

Tomasz - nie wsadzaj proszę żadnych kijków w mrowisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumuję tak.

Dajmy spokój... To jest kącik ku pamięci naszego narodu, a nie sprzeczek i przepychanek słownych. Cieszmy się przyjemną atmosferą na forum :)

Tomasz - nie wsadzaj proszę żadnych kijków w mrowisko.

Adminie drogi! Nie ma problemu! Specjalnie nie podjąłem tematu, bo też uważam, że to nie miejsce na to.

Ale też nie uważam Łupaszki za wielkiego patriotę (mówię o czasie po likwidacji AK). Grabił, mordował... Jakoś mało w tym etosu polskiego, honorowego żołnierza.

Koniec tematu z mej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem wyżej. Chodzi o decyzję gen. Leopolda Okulickiego ps. Niedźwiadek, który formalnie rozwiązał AK. Ale jak to wśród Polaków bywa, zawsze znajdzie się ktoś, kto nie będzie respektował rozkazów.

 

Koniec.

Idę spać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale też nie uważam Łupaszki za wielkiego patriotę (mówię o czasie po likwidacji AK). Grabił, mordował... Jakoś mało w tym etosu polskiego, honorowego żołnierza.

Jeżeli wiadomo Ci o jakich tego rodzaju zdarzeniach, zaloguj się do wikipedii i uzupełnij jego biografię:

 

http://pl.wikipedia.org/wiki/Zygmunt_Szendzielarz

 

będą mogli zweryfikować te rewelacje ludzie lepiej znający się na sprawie niż my piwowarzy, przyłączam sie do prośby admina o nie ciągnięcie tej dyskusji w tym wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale też nie uważam Łupaszki za wielkiego patriotę (mówię o czasie po likwidacji AK). Grabił, mordował... Jakoś mało w tym etosu polskiego, honorowego żołnierza.

Człowieku, wylecz się z lewactwa, chociaż to chyba trudne - tyle lat okłamywania Narodu zrobiło swoje. Dzięki takim ludziom jak Łupaszka mamy szansę poznać jak to naprawdę było w czasach powojennych, kiedy drugi agresor zalewał Polskę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesyłam adres strony pisma "Polonia Chritiana", do którego dołączono znakomity film "The Soviet Story". Dwumiesięcznik można kupić w salonikach prasowych.

 

http://www.poloniachristiana.pl/spis_tresci,14,0,0,0,PCH,numer.html

Można też obejrzeć na YouTube, jest trochę szukania, bo nie wszystkie części można wyświetlić. Polecam też kanał użytkownika "brutalna prawda"

http://www.youtube.com/user/brutalnaprawda#p/u/7/fnVyajxbZrQ

Edytowane przez Jan11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety. Talibowie powstali w Afganistanie.

ci przyjezdni z Pakistanu też ??

 

Minęła 100 rocznica urodzin majora Łupaszki

A czy postawiłbyś pomnik Irakijczykom' date=' .... pomnik Talibom, ...... Bo przecież oni tak ja Łupaszko. Walczą z najeźdźcami o wolny kraj.[/quote']

najlepszym sposobem walki o wolny kraj jest wysadzenie w powietrze szkoły... albo posterunku Irackiej / Afgańskiej Policji ... albo meczetu....

Edytowane przez coelian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.