Skocz do zawartości

Weki


Zwykły

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie zostanę zaraz zjechany za barbarzyństwo i działanie "niezgodnie ze sztuką", no ale :) Wiadomo, że piwo smakuje najlepiej w towarzystwie znajomych i już przy kilku osobach butelki nie są najwygodniejszym rozwiązaniem (a po jednej na głowie się nie kończy). Wpadłem na pomysł, żeby część piwa z warki zamiast do butelek rozlać do weków, takich z uszczelką, hermetycznych, o pojemności około 1,5-2 litrów. Nie powinno chyba być przeciwwskazań technicznych (oczywiście ilość cukru dostosuję)? Bo zwykłe słoiki chyba nie za bardzo się nadają, nie są dość hermetycznie zamykane. Czy może się mylę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z wekami/słoikami co jest nie tak? Po prostu zastanawia mnie, że nigdzie na ten temat informacji nie znalazłem i dlatego wolę się zapytać. A wydają się zwyczajnie dość wygodne. PET podobno lekko może zepsuć smak piwa.

Edytowane przez Zwykły
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie powinno być z nimi problemu o ile są szczelne. Trzeba je tylko trzymać w zaciemnionym miejscu żeby skunksa od słońca nie dostało piwo. Ja osobiście wolałbym już lać w pety , chociaż do tej pory butelki wystarczały. Plastikowe butelki po dłuższym czasie mogą powodować utlenienie piwa , ale to musiałbyś trzymać miesiącami. Ja co prawda nie bardzo wyobrażam sobie nalewanie piwa ze słoików :) Pomimo wygody :) Pomyśl o zbudowaniu własnego kranu i laniu z kegów , tylko że to już większy koszt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kegach też już pomyślałem, bardzo wygodne się wydają. Pewnie jakoś przy kolejnej albo jeszcze następnej warce zainwestuję. A na razie chyba część rozleję w butelki różnego typu a część w weki (owinę je potem gazetą, do kartonu i do szafy, powinno starczyć) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli w PETy to najlepsze te od wody gazowanej ( najmocniejsza butelka ). Ja 0,5l piwa zamknąłem w jeden słoik, ok 4g cukru tam poszło. Nie rozerwało :-P

Więc jak nie przekopiesz z cukrem to przeciwwskazań nie widzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem zwykłe słoiki z zakrętkami się nie nadają do rozlewu piwa. Uszczelka w zakrętce jest tak pomyślana by nadciśnienie podczas gotowania (kompotów itp.) wypuszczać na zewnątrz słoika. I trzymać szczelnie podciśnienie po gotowaniu jak przetwory się ochładzają i zmniejszają swoją objętość. Dekielek aż wciąga lekko do środka. Z piwem jest odwrotnie potrzebujesz opakowania ciśnieniowego.

Warszawa słynie ze słoików

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem najbardziej o takich wekach z uszczelką i pałąkiem metalowym, hermetycznych. Coś jak to: http://allegro.pl/sloiki-sloik-weck-hermetyczne-zamkniecie-2-l-nowe-i3456328355.html

 

Eee, ja tam od urodzenia Warszawiak ;) A słoik przydatne narzędzie tak czy siak :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem najbardziej o takich wekach z uszczelką i pałąkiem metalowym, hermetycznych. Coś jak to: http://allegro.pl/sl...3456328355.html

 

Eee, ja tam od urodzenia Warszawiak ;) A słoik przydatne narzędzie tak czy siak :D

te butelki co podrzuciłem wcześniej są dużo tańsze, zielone (zawsze lepiej niż biały słoik), takiej samej pojemności no a ciśnienie normalnego piwa raczej wytrzymają (sprzedawca pisze że do piwa również) - chyba, że granaty zrobisz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Butelki, te co pokazałeś, zamówiłem. A weki miałem już wcześniej to też sprobuję je wykorzystać, na zaś odizoluję je od reszty żeby nie pouszkadzały butelek eksplodując :) Mam 2x2L, tyle ryzykuję.

 

Edit: weki naprawdę z grubego szkła.

Edytowane przez Zwykły
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.