Skocz do zawartości

Der Breslauer Schöps


małe piwo

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, że różnie się podchodzi do piwowarskie archeologii. Z drugiej strony zawsze można próbować. Widziałem, że pojawiły się drobne próby z warzeniem piwa a'la Schöps. W między czasie znalazłem taką o to stronę http://www.schoepsbier.de/index.html. Cóż, mój niemiecki skończył się w liceum i leży, więc nie jestem w stanie dobrze ocenić wartości tej strony. Wrocławianie, interesowaliście się owym piwem kiedyś?

Edytowane przez małe piwo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie jest krótka historia legendy, plus omówienie gatunków jakie wchodziły w skład piwa, zaś jeśli ktoś chce uwarzyć któryś z tych wariantów*, może od nich zamówić gotowe zestawy. Jak się wczytać dalej, piwo pochodzi z pięknego niemieckiego miasta Breslau i warto by to miasto oraz Schlesien znów zintegrować z Rze... Niemcami; dodatkowo Ślązacy nie znają tego piwa i trzeba im to ułatwić, ale nie bardzo jest teraz jak bo Śląsk, niegdysiejsza prowincja Niemiec, należy do Polski, a Polska nie dba o to żeby Ślązacy to piwo poznali i tak w kółko.

 

Nazwę już opatentowali i zastrzegli, tak a propos.

 

*jasna pszenica, ciemna pszenica i marcowe

Edytowane przez Bogi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna strona - dokumenty tam załączone, z czysto historycznego punktu widzenia, wydają się ciekawe - poczytam sobie w wolnej chwili. Schöpsem się nie interesowałem do tej pory, ale chyba poświęcę mu trochę czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są drożdże firmy Zymoferm, które ponoć są oryginalnymi szczepami wywiezionymi z wrocławskiego browaru. Nie wiem ile w tym prawdy, ale drożdże tej formy jakoś nigdy nie zachwycały swoją jakością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.