Jump to content
Sign in to follow this  
małe piwo

Der Breslauer Schöps

Recommended Posts

Wiem, że różnie się podchodzi do piwowarskie archeologii. Z drugiej strony zawsze można próbować. Widziałem, że pojawiły się drobne próby z warzeniem piwa a'la Schöps. W między czasie znalazłem taką o to stronę http://www.schoepsbier.de/index.html. Cóż, mój niemiecki skończył się w liceum i leży, więc nie jestem w stanie dobrze ocenić wartości tej strony. Wrocławianie, interesowaliście się owym piwem kiedyś?

Edited by małe piwo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na stronie jest krótka historia legendy, plus omówienie gatunków jakie wchodziły w skład piwa, zaś jeśli ktoś chce uwarzyć któryś z tych wariantów*, może od nich zamówić gotowe zestawy. Jak się wczytać dalej, piwo pochodzi z pięknego niemieckiego miasta Breslau i warto by to miasto oraz Schlesien znów zintegrować z Rze... Niemcami; dodatkowo Ślązacy nie znają tego piwa i trzeba im to ułatwić, ale nie bardzo jest teraz jak bo Śląsk, niegdysiejsza prowincja Niemiec, należy do Polski, a Polska nie dba o to żeby Ślązacy to piwo poznali i tak w kółko.

 

Nazwę już opatentowali i zastrzegli, tak a propos.

 

*jasna pszenica, ciemna pszenica i marcowe

Edited by Bogi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bardzo fajna strona - dokumenty tam załączone, z czysto historycznego punktu widzenia, wydają się ciekawe - poczytam sobie w wolnej chwili. Schöpsem się nie interesowałem do tej pory, ale chyba poświęcę mu trochę czasu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Są drożdże firmy Zymoferm, które ponoć są oryginalnymi szczepami wywiezionymi z wrocławskiego browaru. Nie wiem ile w tym prawdy, ale drożdże tej formy jakoś nigdy nie zachwycały swoją jakością.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.