Skocz do zawartości

Pojemniki na gęstwę


panta_rei

Rekomendowane odpowiedzi

Witam poniedziałkowo!

 

Zlewając niedawno pszenicę na cichą zebrałem piękną gęstwę, wypłukałem... i nie chciało mi się iść do piwnicy po słoiczki, potem gotować, szukać dobrych nakrętek itd. Otwieram szafkę i tadaaaaam, jestem geniuszem ;-) Stoi kilka pięknych pojemników z PP, 100 ml, szeroki wlew, nakrętka, przezroczyste, nawet sterylizowane ;-) Po prostu idealne, a do tego tanie jak barszcz (~ 0,45 zł).

 

To są moi drodzy pojemniczki na mocz do badania, ja tam obiekcji nie mam i będę ich używał jako jednorazówek i basta. Dostępne w każdej aptece, nawet na allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem jest tylko w szczelności :D jak się ciśnienie podniesie, to wyrwie wieczko (tak z własnego doświadczenia). Poza tym nie nadają się do wysyłania, bo są za delikatne. Do przechowywania gęstwy na własne potrzeby powinny wystarczyć, pod warunkiem odgazowywania co jakiś czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/probowka-z-pp-50-ml-z-nakretka-10-szt-i3463773605.html

 

Też całkiem dobra opcja do trzymania gęstwy.

 

I przy okazji pytanie: czy probówki z aukcji mogą być sterylizowane wrzątkiem? Bo według specyfikacji temperatura mięknięcia plastiku jest dopiero przy 120 stopniach, więc teoretycznie wrzątek im nie zaszkodzi. Orientuje się ktoś w tej kwestii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powinny wytrzymać wrzątek, ale jak chcesz mieć pewność, to poszukaj tych z czerwonym korkiem - nadające się do autoklawowania. Możesz też zakupić sterylne, albo zmienić sposób sterylizacji na chemiczną.

Tak poza tym, te próbówki są trochę małe (50ml) jak na przechowywanie gęstwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakrętka i tak lekko nie dokręcona u mnie zostaje.

 

Doradzam zakręcać na maksa zakrętkę, a ewentualnie upuszczać gaz co jakiś czas. Nie chciałbyś zobaczyć posiewu z lodówki :D bo to jedno z większych skupisk bakterii zwłaszcza w starszym typie lodówek jaki widziałem do tej pory :P Doradzam też osobną półkę dla gęstwy żeby nie miała styku z żywnością.

Edytowane przez Undeath
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Używał ktoś pojemniki po actimelkach? :)

 

Używam tych butelek Biedronkowych do wysyłki gęstwy.

 

ja używam butelek po małym frugo ,maja szeroki wlew i pojemność jest w sam raz

 

Dobre rozwiązanie, dodatkowo można lepiej zdezynfekować, np. w mikrofali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.