Skocz do zawartości

Sklep stacjonarny - Białystok


Rekomendowane odpowiedzi

Cóż, miałem szczere chęci odwiedzić sklep 2. maja, teoretycznie był otwarty, niestety pocałowałem klamkę. Sąsiad z motoryzacyjnego oznajmił tylko "Raczej już dziś nie przyjdzie"... cokolwiek to miało znaczyć ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Odpowiedzi 86
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Otóż byłem, zamieniłem kilka zdań, sprzedawca bardzo komunikatywny, przyznał, że póki co piwowarów traktowali po macoszemu, ale pracują na tym żeby to zmienić. Mają naprawdę duży wybór brewkitów i podstawowe słody. Co do chmieli to mieli tylko chinooka, lubelski i marynkę w opakowaniach po 30 gr. Kupiłem ile było mi trzeba i zanim sfinalizujemy grupowe zakupy słodów z optimy kupiłem trochę słodów na AIPA i Saisona. Pan przyznał, że ma coraz więcej klientów spośród browarników

 

Teraz najważniejsze:

 

Sprzedawca zagajony przeze mnie oświadczył że bardzo chętnie udostępni kawałek sklepu na piwny depozyt. Oczywiście obiecałem, że co jakiś czas odpalimy buteleczkę panom magazynierom. Zatem jeżeli są zainteresowani możemy startować z podlaskim depozytem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej temat warty pociągnięcia ja co prawda na razie nie bardzo mam co wstawić, gdyż jako początkujący piwowar dopiero się uczę a bitter, który moim zdaniem wyszedł mi najlepiej jeszcze dojrzewa w butelkach nie bardzo mam co wstawić, ale w przyszłości pewnie skorzystam. Nie mniej, pierwsze kroki zostały poczynione i dobrze aby bardziej zaawansowani browarnicy z podlasia zaczęli rozkręcać ten interes.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro u nich będę bo mi troszkę słodu brakuje, napomknę o depozycie. Chłopy fakt dobre do pogadania ale marketingowo leża. Już dwa razy mówiłem im o naszej grupie na FB i jakoś się nie zainteresowali(moze za często w Heroes III grają :)). Może zaprosić ich na pokaz warzenia do MB?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Byliby byli, co najmniej ja bym był. Ważne aby ceny były dobre tzn. porównywalne z cenami z innych sklepów internetowych dla piwowarów. Dodatkowo super by było jakby połączyć sklep dla piwowarów ze sprzedażą piw regionalnych, rzemieślniczych, zagranicznych i naprawdę trudno dostępnych w Białymstoku. Sporo osób szuka w mieście dobrych piw określonych stylów i nie można tego u nas znaleźć, są skazani na zamawianie przez internet, bądź na poczęstunek od zaprzyjaźnionego piwowara domowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stacjonarny? Pewnie. Z tym "pełnym" asortymentem bywa różnie, masz pewnie tę świadomość że po jakimś czasie działalności okaże się dopiero "czy" i "co" kupować żeby sklep miał "ręce i nogi". Jeśli chodzi o rekonesans we wstępnym doborze asortymentu to lokalnie masz grupę na pejsbuku "piwowarskie podlasie" tam także jest spora aktywność, jeśli chodzi o inicjatywy lokalne to powiedziałbym nawet że większa aktywność niż tu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ufff to super :) Miło mi to słyszeć, jestem na etapie dogadywania się z hurtowniami i importerami takowych produktów. Sprzedaż piwa spędza mi sen z powiek, ciężko o koncesję w dobrym punkcie, a w kiepskim cieżko o klientów będzie :) Pozwolę sobie pytać was o zdanie w pewnych kwestiach, bo u mnie temat raczkuje, a do pomysłu popchneli mnie znajomi i ich słowa powtarzane przy każdym łyku piwa "co to za szczyn" :) będę dawał znać o postępach :D jak byście mieli pytania zapraszam :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o słody - nie wiem czy większość spraw piwnych i tak nie przechodzi przez browamatora. Słody(Strzegom, Optima) czy niektóre chmiele(simplyhops) możesz sam sprowadzać do sklepu. Jeśli chodzi o chmiel czy drożdże to kwestia ich pakowania i magazynowania będzie kluczowa. Jeśli zaopatrzysz się w jakieś urządzenie do pakowania próżniowego i sporą lodówkę to możesz bezpośrednio z simplyhops sprowadzać granulat i porcjować.

Jeśli będę miał pod bokiem sklep z produktami w znośnych cenach to nie będę kombinował z zamawianiem dziesiątek kilogramów słodu czy po kilogramie chmielu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy o czym chcesz dyskutować. Jeśli jesteś piwowarem to raczej znasz potrzeby, sklepy internetowe też zapewne znasz, więc sam będziesz mógł wykalkulować opłacalność w stosunku do konkurencji. Łatwo nie będzie, a i kłody też się jakieś potoczą. Nie wiem czy na bitwach bywasz, ale tam na żywo będzie pewnie też dobra okazja do rekonesansu w potrzebach lokalnych piwowarów. Czekamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze sklepem dobry pomysł. A co do sklepów internetowych jak będziesz trzymać cenę jak konkurenci. To nam tak będzie opłacać u ciebie kupować. Bo koszt przesyłki odpada. Przypominam ci że parę razy było spólny zakup słodów. Wtedy było tanio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich zainteresowanych :) Powiem tak,hurtownie dają lepsze ceny niż w sklepach internetowych, ale przy odpowiednio duzych ilościach... Zestawy browarnicze to bolączka bo 90% rynku jest zalane towarem z importu, więc będzie ciężko o konkurencyjność. Staram się dotrzeć gdzieś głębiej, żeby obniżyć cenę i wykosić pośredników, gdyż obcenie sam pracuje jako takowy tyle że w innej branży i wiem jak to wygląda z marżami. Co do lokalizacji to różnie, bo albo lokalizacja kiepska, albo cena za wynajem ogromna lub też widmo problemu z uzyskanie koncesji na sprzedaż piwa, gdyż to również mam w planach. forumowicz b.dawid powiedział o pakowarce próżniowej, zapytania do firm rozesłane :) Krok po kroku... Jak waszym zdaniem powinien wyglądać taki idealny sklep Browarnika? :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podałem źródła gdzie bezpośrednio można pewne towary ściągnąć bez pośredników(dwie słodownie w PL i "większy" dystrybutor chmielu od którego już kupowaliśmy chmiel i ceny są dobre), pakowarka próżniowa przyda się głównie do chmielu, nie wiem do czego jeszcze może się przydać. Drożdże - masz dwóch polskich "producentów", innych producentów trzeba będzie i tak przepuścić przez hurtownie.

Moim zdaniem niezbędne wyposażenie takiego sklepu to:

- lodówka do przechowywania chmielu i drożdży

- śrutownik/gniotownik

- waga(chyba oczywiste)

Pisząc o zestawach masz na myśli brewkity? Jeśli tak to albo lokalne Gozdawa albo tylko import(coopersa zdaje się biowin importuje)

 

Ze swojej strony napiszę to co bym widział w lokalnym sklepie.

Jeśli chodzi o asortyment to dobrze żeby w stałej ofercie były słody bazowe(pilzneński, pale ale, pszeniczny, monachijski, wiedeński), dodatkowo karmelowe, barwiące, palone, ze specjalnymi sam musisz wyczaić zapotrzebowanie.

Drożdże - wydaje mi się że aktualnie suche wyczerpują produkcję "codziennych" piw, jeśli chodzi o płynne to już może być różnie, choć na start wachlarz z FM może też być wystarczający.

Sprzęt - wiaderka, wiaderka z kranikami, rurki, wężyki, mieszadła, cukromierze, kapsle, kapslownice, paski do pomiaru ph, .

 

to tak z grubsza :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.