Skocz do zawartości

Sklep stacjonarny - Białystok


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 86
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Co do słodów, mam trochę znajomych na emigracji :) Niemcy, GB, Skandynawia, już szukają mi specjałów z ich regionów

Z Bamberga słodów i tak nie zamówisz inaczej jak przez browamator a rynek i tak będzie żądać tanich słodów a nie wyszukanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do słodów według mnie warto zakupić jakiś wydajny śrutownik a najlepiej gniotownik i trzymać w sklepie słody nieśrutowane, a na życzenie klienta ześrutować na miejscu, wtedy klient widzi i wie że ma świeżo ześrutowany słód. Oczywiście warto też mieć niewielki zapas słodów ześrutowanych bo nie każdy będzie czekał na śrutowanie szczególnie jak będzie kupował większą ilość słodów. Najlepiej zrobić śrutowanie za darmo w cenie słodu, oczywiście od pewnej ilości żeby się kalkulowało np. 5 kg. Z tego co się orientuję mało który sklep śrutuje za free. Tak można ściągnąć klientów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście warto też mieć niewielki zapas słodów ześrutowanych bo nie każdy będzie czekał na śrutowanie szczególnie jak będzie kupował większą ilość słodów.

IMHO, nie warto bo miejsce w sklepie stacjonarnym jest cenne, a słody zajmują go dużo.

Małe ilości słodu śrutują się w mgnieniu oka, a ktoś kto kupuje dużo słodów jest raczej świadomym kupującym więc też pewnie wie, że śrutowanie trochę czasu zajmie.

Przecież sklep chyba nie będzie śrutował słodów jakąś domową popierdółką czy, o zgrozo, jakąś samoróbką tylko czymś porządniejszym co przy okazji ma większą szybkość działania niż np. "GABEJ".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł dobry, bo sami swoi to raczej wyjscie awaryjne niz sklep gdzie mozna zrobic zakupy. Jednak aby dogodzić wszystkim asortyment musiałbybyc ogromny. Przy niektórych piwach muszę zamówienia robić w dwóch trzech sklepach bo w jednym np nie mają odpowiedniego chmielu gdzie indziej słodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś byłem w SS(wymowny skrót :)) i nie powiem, w drożdzach bez szału, ale słody to cała paleta strzegomia, siakieś curacao, nawet chmiele kątem oka zauważyłem z 6 odmian, w tym cascade mi migło, puchy coopersa, gozdawy. Mimo że nastawieni na nalewki, gorzelnictwo to do piwowarstwa na dobry początek też coś jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam Państwa serdecznie. Wiem że późno ale w końcu zarejestrowałem się na forum i będę się starał na bieżąco odpowiadać na wszystkie pytania. Kilka informacji o aktualnym asortymencie:

 

1. Słody - mamy już pełną ofertę ze Strzegomia.

2. Drożdże: Fermentis US-05, S-33, WB-06, S-23, W-34/70, S-04 Gozdawa PAY7 - górna fermentacja, W35 dolna fermentacja oraz Coopers górna fermentacja

3. Chmiel póki co mamy pakowane po 30g aktualnie 12 odmian ale planujemy postawić dużą lodówkę i zrobić z tym wreszcie porządek. Docelowo chcemy mieć też paczki 100g i oczywiście szerszy asortyment. Planowany czas realizacji Marzec-Kwiecień ponieważ chwilowo nie posiadamy środków do sfinansowania tej operacji ze względu na to że otworzyliśmy wędliniarstwo co pochłonęło sporo gotówki na zatowarowanie nowego działu. Na chwile obecną posiadamy: Citra, Challenger, Chinock, Cascade, Amarillo, Lubelski, Sazz, Perle, Marynka, Lomik, Styrian Golding oraz Mosaic.

 

Następna sprawa to depozyt. Z miłą chęcią postawie ze 2 skrzynki w naszym sklepie żeby Ludzie mogli się wymieniać. Moja propozycja odnośnie tego jest taka:

1. Każda butelka powinna być czytelnie oznaczona czyli imię i nazwisko lub ksywa (Wasz wybór)

2. Myślę że numer telefonu by nie zaszkodził co ułatwiło by konsultację między Piwowarami.

3. Planuję założyć coś w rodzaju kartoteki żeby mieć pod kontrolą kto ile piw zostawił itd. ( zresztą tutaj chętnie bym wysłuchał Waszych propozycji żeby to jakoś rozsądnie poukładać)

4. Jeżeli coś przeoczyłem to z Waszą pomocą można to ładnie dograć.

5. Powinniśmy ustalić jakąś konkretną datę, żeby parę osób przyniosło na start piwko i jakoś się to rozkręci.

 

Ogólnie w tym roku dogramy na tip-top chmiel żeby ceny były porównywalne z internetowymi paczki 30g i 100g i oczywiście zwiększymy znacząco asortyment.

Proszę niech każdy z Was przedstawi listę chmieli które chciałby widzieć u nas w sklepie oczywiście w atrakcyjnych cenach.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze swojej strony mogę jedynie wrzucić "koncert życzeń" :)

Ja bym widział wśród stałej oferty chmiel Iunga, zauważyłem że na goryczkę coraz częściej sięgam po tę odmianę, Reszta wymienionych wyżej odmian jak najbardziej, oby świeża i dobrze przechowywana(zgrzewarka próżniowa?).

Drożdże suche - dziwnie to zabrzmi ale z Gozdawy BFSAY bym widział, a przynajmniej zamiast Coopers-owych, o płynnych raczej ciężko coś na pewniaka zasugerować, w tym roku będę tłukł FM, więc może to być tylko moja potrzeba, ale skontaktujcie się z FM, jeśli będą na miejscu w tej samej cenie co w necie, to wolę sobie namnożyć coś ze świeżych płynnych niż zbierać gęstwy.

 

W kwestii depozytu, same reguły są już chyba wystarczająco opisane w przypadku aktualnego depozytu. Jeśli chodzi o sam fakt uruchomienia kolejnego depozytu, już trochę dyskutowaliśmy o tym w innym wątku, może to właśnie ten czas żebyśmy się określili która lokalizacja jest optymalna wszystkim zainteresowanym. mamy uruchomiony jeden depozyt w sklepie Marcina(snapphan) na Gajowej, mnożenie depozytów przy takiej rotacji piw jaka jest aktualnie - chyba nie ma sensu.... chociaż :/ można też uruchomić, a czas pokaże w które miejsce komu po drodze :D

Edytowane przez b.dawid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o drożdże płynne to mają taką wadę że jest bardzo krótki termin ważności ( około 3 miesiące). Konsultowałem się z moim dostawcą i powiedział mi że w jego przypadku nie wyglądało to najlepiej tzn Ludzie brali na próbę a później z reguły wracali do drożdży suchych. Szczerze mówiąc żeby zrównać ceny z internetowymi musiałbym ściągnąć dużą ilość a przy 3-miesięcznym terminie ważności nie ma to szans powodzenia. Jeżeli chodzi o FB to w tym roku będziemy mieć profil z prawdziwego zdarzenia , ale teraz kładziemy nacisk na dopracowanie strony internetowej na tip-top więc to jeszcze troszkę potrwa. Dzięki za info, powiadomie jak Iunga będzie na stanie. Gozdawę BFSAY przy następnym zamówieniu ściągniemy z 5-10 paczek na próbę. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakie płynne ma Wasz dostawca, ale jeśli chodzi o Fermentum Mobile, to nie jest chyba koszt kosmiczny, ja jak już wspomniałem testuję, drugi raz już wracam do jednego z ich szczepu, kilka kolejnych mam w zapasie. Możecie zawsze kolejnych piwowarów odwiedzających sklep zapytać bezpośrednio :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Proszę niech każdy poda jakie odmiany chmielu chciałby mieć dostępne u nas w sklepie w atrakcyjnej cenie. Aktualnie mamy 12 odmian, docelowo chcemy mieć około 20-25. W marcu puścimy zamówienie i będzie chmiel :) I w tym samym miesiącu będą dostępne  opakowania 100g. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śrutownik jest taki jak trzeba(1KG na minutę). Koniec długiego czekania na śrutowanie. Chmiele niebawem pierwsze zamówienie ( będę rozkładał na 3 zamówienia bo dużo gotówki trzeba wyłożyć). Ceny słodów podstawowych (pale ale, pilzneński, pszeniczny) obniżamy o 50 gr. teraz będą kosztować 5 zł/kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 marca w restauracji Multibrowar o godzinie 13, będzie spotkanie z przedstawicielem/właścicielem Fermentum Mobile w ramach cyklu Akademii Drożdżowej(tutaj ogłoszenie z forum http://www.piwo.org/_/wydarzenia/akademia-drozdzowa-fermentum-mobile-r234a tu wydarzenie z FB https://www.facebook.com/events/847185058674997/). Proponuję przyjść i jako przedstawiciele sklepu porozmawiać o możliwościach sprzedaży ich produktów i o cenach, ponieważ firma FM sama nie prowadzi sprzedaży detalicznej to może Wam uda się wprowadzić do swojej oferty ich produkty? Za około 2 tygodnie do sprzedaży ma wejść już pełna gama oferowanych szczepów - nalegam byście zainteresowali się tematem.

Może uda się Wam jeszcze przed spotkaniem nawiązać kontakt z FM?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajazd tatarski w Kruszynianach potrzebuje dobrego piwowara żeby przeprowadził szkolenie/pokaz ważenia piwa. Nocleg, jadło tatarskie oraz nalewki za darmo. Można zabrać ze sobą partnerkę (fajna wycieczka). Właściciel oferuje transport z Białegostoku do zajazdu i transport powrotny. Planowane jest też symboliczne wynagrodzenie (nie duże). Więcej informacji w sklepie Sami Swoi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.