Skocz do zawartości

Warszawskie Święto Piwa, 12-15 września br


bzium1986

Rekomendowane odpowiedzi

Warszawskie Święto Piwa odbędzie się pomiędzy 12 a 15 września (od czwartku do niedzieli). Organizatorami Święta są Mazowiecki Oddział Polskiego Stowarzyszenia Piwowarów domowych oraz Warszawski Szlak Piwny. Integralnym elementem WŚP jest I Warszawski Konkurs Piw Domowych. Naszym wspólnym celem jest promocja wyższej kultury piwnej i piwowarstwa domowego.

 

Do współpracy zaprosiliśmy również najlepsze knajpy: Chmielarnię, Cuda na Kiju, Czeską Basztę, Gorączkę Złota, Kufle i Kapsle, Pochwałę Niekonsekwencji, Po Drugiej Stronie Lustra oraz Spiskowców Rozkoszy, sklepy specjalistyczne: Piwonia - Piwa z Duszą. Lista ta cały czas rośnie!

 

W ramach Warszawskiego Święta Piwa przygotowaliśmy dla Was od groma wykładów, degustacji, konkursów o których szczegółowo informować będziemy na stronie wydarzenia. Zarezerwujcie sobie termin i przygotujcie się na wspólne świętowanie!

 

Przykładowe akcje, które odbędą się w ramach WŚP: degustacja piw domowych, podstawowe surowce piwowarskie, dobór szkła do piwa, wykłady o balansie piwa, dlaczego piwo jest lepsze od wina, jak ale zmieniło świat piwa, jak AIPA zapoczątkowała piwną rewolucję itp.

 

Nasze przygotowanie można śledzić na fb pod adresem:

http://www.facebook....wskieswietopiwa

Także w tym wątku będziemy informowali o postępie przygotowań oraz o dalszych szczegółach tej imprezy.

 

Zapraszam także na nową stronę o imprezie:

http://swietopiwa.waw.pl/

na której jest już umieszczony harmonogram oraz szczegóły imprezy.

 

Zapraszamy!

Edytowane przez bzium1986
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

 

czy oprócz FB istnieją jeszcze jakieś inne kanały informacyjne ?

 

Nie chcę być tak do końca złośliwy, bo doceniam to co robicie, ale jest duża grupa osób które nie mają FB i nie będą miały, chociażby z tego powodu, że dokładnie przeczytały regulamin FB

 

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy oprócz FB istnieją jeszcze jakieś inne kanały informacyjne ?

 

Nie chcę być tak do końca złośliwy, bo doceniam to co robicie, ale jest duża grupa osób które nie mają FB i nie będą miały, chociażby z tego powodu, że dokładnie przeczytały regulamin FB

 

+1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie chcę być tak do końca złośliwy, bo doceniam to co robicie, ale jest duża grupa osób które nie mają FB i nie będą miały, chociażby z tego powodu, że dokładnie przeczytały regulamin FB

 

Nie musisz mieć konta na FB żeby mieć dostęp do zawartości fanpage o Warszawskim Święcie Piwa. Cała zawartość jest dostępna dla niezalogowanych gości :)

 

Zapraszam jeszcze na stronę internetową:

http://swietopiwa.waw.pl/

Na której pojawił się harmonogram imprez oraz szczegóły o atrakcjach imprezy :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poddaj swoje piwo profesjonalnej ocenie doświadczonych sędziów piwowarskich!

 

Oprócz konkursu piw domowych, piwowarzy domowi mogą przynosić swoje wyroby do indywidualnej degustacji. Piwa zostaną obszernie ocenione i opisane przez dwóch sędziów, a dwie metryczki zostaną przesłane najpóźniej miesiąc po I Warszawskim Święcie Piwa.

 

Butelki (w ilości 3) można od dzisiaj przynosić do:

- Chmielarnia, multitap (ul. Twarda 42)

- Kufle i Kapsle, multitap (ul. Nowogrodzka 25)

- Piwonia, sklep piwny (ul. KEN 50)

Do przynoszonych piw warto załączyć opis (data warzenia, ekstrakt, styl, jakie drożdże, etc.). Można skorzystać ze wzoru:

http://www.swietopiwa.waw.pl/wsp_ocena_piw_przez_sedziow_certyfikowanych.pdf

 

Zapraszam do skorzystania z tej możliwości. Szczególnie polecam początkującym piwowarom - pomoże to w zlokalizowaniu ewentualnych błędów i polepszenie warsztatu produkcji piwa.

 

czy degustacja piw domowych (w chmielarni, w KiK) oznacza, że można przynieść coś swojego?

Tak, można przynosić coś własnego. Napisz w tej sprawie do Łukasz Kojro

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Piwowarzy i Piwowarki,

 

Proszę o kontakt osoby, które są chętnie do zaprezentowania swoich piw podczas Warszawskiego Święta Piwa. Drobne degustacje/poczęstunki piw domowych odbędą się w większości multitapów oraz Piwonii (szczegóły na http://www.swietopiwa.waw.pl/ )

Na jednorazowy poczęstunek wystarczy 6-10 butelek o dobrej i sprawdzonej jakości.

 

Pozdrawiam,

 

Lukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję już dziś za super spotkanie z kolegami @Staśkiem i @plx dziś w Chmielarni!!

Jako, że przybyłem późno to spróbowałem niewiele, ale piwo Staśka na chmielach użytych drugi raz do chmielenia było, według mnie, bardzo dobre, a w szczególności przypadł mi aromat tego piwa.

plxowi dziękuję za buteleczkę malinowego do spróbowania w warunkach domowych.

Mam nadzieje, że się jeszcza na WŚP spotkamy i pogadamy.

 

Pozdrawiam!

 

Edytowane przez jamwnukers
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że przybyłem późno to spróbowałem niewiele, ale piwo Staśka na chmielach użytych drugi raz do chmielenia było, według mnie, bardzo dobre, a w szczególności przypadł mi aromat tego piwa.

Cieszę się że smakowało. :) To teraz sobie wyobraź jaki aromat miało piwo które było zrobione na tych chmielach pierwszy raz. Ci co mieli okazję spróbować mojej setnej warki wiedzą o czym mówię. :beer::)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.