Skocz do zawartości

Przeciekający kranik, silikon i wpływ na piwo?


radzik

Rekomendowane odpowiedzi

Jak się jest człowiekiem przeklętym to tak jest. Schodzi się wymienić wkład chłodzący a tu nagle w magiczny sposób kranik zaczyna cieknąć wokół uszczelki (dookoła).

 

Próbowałem dokręcać, popuszczać, ale wszystko skutkowało tylko coraz większym przeciekiem. W końcu w przypływie paniki wziąłem do ręki silikon i "opierdzieliłem" dookoła kranika.

 

Myślicie, że to może mi zabić piwo? Styczność jakaś tam z tym silikonem? Bo piwo ciągle się tam jakoś przedostaje... I "poci" przez ten silikon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, obawiam się, że może być wyczuwalny. Te tańsze silikony podczas utwardzania wydzielają ocet. Poza tym na wilgotnym nie zaschnie. Lepiej było spróbować może POXILINĄ?

 

Jakbym miał czas przybiec tutaj i pytać was to może bym tak zrobił ale to była kwestia chwili ;( Ciekło i musiałem coś z tym zrobić...

 

Chciałem spróbować uratować się rozlewem "na szybko", ale ciągle są 4Blg :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś problem z kranikiem i uszczelniałem przeciek woreczkami foliowymi zaciskanymi gumkami, bo nic innego nie było pod ręką. Po jakimś czasie przelałem do innego fermentora bez kranu i spałem spokojnie. Teraz już tylko używam kranu do rozlewu.

Edytowane przez WojtekW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Miałem kiedyś problem z kranikiem i uszczelniałem przeciek woreczkami foliowymi zaciskanymi gumkami, bo nic innego nie było pod ręką. Po jakimś czasie przelałem do innego fermentora bez kranu i spałem spokojnie. Teraz już tylko używam kranu do rozlewu.

 

Ja robiłem tak samo z uszczelnianiem. Słodka brzeczka sprawia że nieszczelność kranika z czasem znika - ale tylko do następnej warki. Fermentor bez kranka rozwiązuje ten problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czy każdy silikon do uszczelnienia się nada, nawet taki, który pozostał mi po remoncie łazienki, przyjmując, że może mieć kontakt z brzeczką? Założenie jest takie, że będzie miał czas na wyschnięcie.

 

EDIT:

Kupiłem silikon akwariowy TYTAN http://www.tytan.pl/pl/produkty/silikon-do-akwariow/ , więc pytanie nieaktualne.

Edytowane przez santa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.