Skocz do zawartości

Wieści z krajowej sceny piwowarskiej


nikiboom

Rekomendowane odpowiedzi

Warzone na tej samej działce (bo już nie w tym samym budynku) w Zwierzyńcu, co ten stary w butelkach typu "granat". Tyle ma wspólnego. A, nazwa jeszcze.

Tylko że mnie interesuje historycznie zgoła Nowy Zwierzyniec Pils (6,2%), a nie te zwykłe zwierzyńce nie dochodzące do 6% (odpowiednio 5% i 5,4%), pamiętam tylko moc, i że owszem było w 0,33.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wierzyłem, ale pamiętając tamten smak, dobrze było by gdyby to było właśnie to. Naturalnie, że znaleźliby się malkontenci-na ówczesną modę, NZP był mocno chmielony, orzeźwiający i agresywny, jak tylko pojawi się ten nowy (stary, nowoczesny, etc, niepotrzebne skreślić) trzeba będzie się odwołać do przeszłości kto zacz.

Edytowane przez Bogi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są pewne smaki, których się nie zapomina. Ja np. tego starego Piasta nie jestem w stanie odtworzyć, pamiętam tego z lat 90tych, końcówki. To było ciekawe piwo, inne niż wszystkie, które aktualnie znajdowały się na rynku. Np. z tych nowoodtworzonych 10,5 nijak się ma do oryginału, takie czasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej miałem na myśli smaki konkretnych piw, a nie ogólnikowe podejście.

Ok

To to piwo na pewno nie bedzie identyczne. Dlatego, ze W Zwierzyncu powstal wybudowany od nowa browar, na terenie starego browaru. Jest to kompletnie nowy browar, nowiutki sprzet. Co nie znaczy, ze piwo nie bedzie dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powrót Krakusa może być związany z tym, że Żywiec podpisał umowę z Tesco przy dystrybucji Grand Championa. Być może nie chcieli wprowadzać obniżek cen dla tej sieci tylko dac nową markę lowcostowa.To chyba nie przypadek, że Krakus wraca w takich okolicznościach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Michał Saks przechodzi do browaru Gościszewo na dyrektora produkcji, browar zwiększa moce o 75%. AleBrowar odkłada na razie budowę swojego browaru. :) Będzie doglądać produkcji obydwu browarów.

 

a czy to jest gdzieś potwierdzone poza blogiem kopyra?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał Saks przechodzi do browaru Gościszewo na dyrektora produkcji, browar zwiększa moce o 75%. AleBrowar odkłada na razie budowę swojego browaru. :) Będzie doglądać produkcji obydwu browarów.

 

a czy to jest gdzieś potwierdzone poza blogiem kopyra?

 

Potwierdzenie Michała to mało? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.