Skocz do zawartości

Wieści z krajowej sceny piwowarskiej


nikiboom

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedy możemy spodziewać się Prometeusza w sklepach?

Premiera 10 sierpnia (sobota). Mamy nadzieję że jego wędrówka do hurtowni w całym kraju, a stamtąd do sklepów, przebiegnie na tyle sprawnie że będzie stało na półkach już w poniedziałek. Pozostaje trzymać kciuki za sprawny rozlew i dystrybucję do miejsc z tej mapy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Gazeta Wyborcza w serwisie Pieniądze, pisze: Ostra walka na rynku piwa. Browary zaskakują oryginalnymi smakami.

 

A mnie najbardziej rozłożył komentarz:

Tam znajdziecie ok. 400 (!) małych browarów, działających od pokoleń i produkujących prawdziwe tradycyjne, niepowtarzalne piwa, żadnych tam "Black Hope", "Amber Boy" czy "Sweet Cow" czy jak się tam też nazywają te przeróżne "lokalne i tradycyjne" rodzime napoje piwopodobne.

 

AleBrowar nie dość, że lokalny to i tradycyjny!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Gazeta Wyborcza w serwisie Pieniądze, pisze: Ostra walka na rynku piwa. Browary zaskakują oryginalnymi smakami.

 

A mnie najbardziej rozłożył komentarz:

Tam znajdziecie ok. 400 (!) małych browarów, działających od pokoleń i produkujących prawdziwe tradycyjne, niepowtarzalne piwa, żadnych tam "Black Hope", "Amber Boy" czy "Sweet Cow" czy jak się tam też nazywają te przeróżne "lokalne i tradycyjne" rodzime napoje piwopodobne.

 

AleBrowar nie dość, że lokalny to i tradycyjny!

 

A czego się spodziewałeś po tym szmatławcu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Doszły mnie dziś ciekawe wieści, braniewski browar znalazł nabywcę i niebawem coś się tu będzie warzyć ;-) Cieszy mnie to ogromnie, w końcu tyle lat tradycji nie pójdzie w zapomnienie. Pewnie znajdują się tu ludzie pamiętający czasy świetności naszego browaru, czasy starego Barkasa, później Specjala, Portera czy bliżej naszych czasów EB, które tutaj powstało i do dziś jest produkowane na eksport... chociaż to już nie to piwo, które było za czasów Elbrewery.

Ważne, że coś się będzie działo ;-)

 

No jednak coś na rzeczy jest, wokół browaru jest ruch i okazuje się, że browar jednak nie jest sprzedany, a zostanie wynajęty i to w sumie nie anonimowym nabywcom ;-)

 

"Browar Namysłów chce wydzierżawić braniewski browar i produkować w nim piwo. Informację tę potwierdził nam Czesław Szczepaniak, prezes Browaru Namysłów."

 

http://www.portalbraniewo.pl/index.php/component/k2/item/480-czas-na-maly-dobry-browar

Edytowane przez panta_rei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Przez pewien czas było tak, że jeszcze chyba od Świeżego i Kormorana były przyjmowane jako zwrotne, a później już wsie jako nie. Przynajmniej tak jeszcze na początku tego roku w moim osiedlowym, olsztyńskim sklepiku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to dobry dział, w razie czego proszę o przeniesienie.

 

Dzisiaj była premiera Apetytu na Życie i Żytorillo od Pinty. Piwa wyszły całkowicie zgodnie z zapowiedziami - Apetyt jest lekki i przyjemny, o lekkim aromacie bananów i umiarkowanym aromacie goździkowym, przy fajnej, oleistej konsystencji. Żytorillo to chyba jednak pomyłka - naprawdę sporo estrów owocowych (brzoskwinia) z lekką nutą żyta w tle, a to wszystko okraszone ciemną barwą. Nie wiem, może się nie znam ale to nie moja bajka i ja bym IPA z Żytnim piwem nie mieszał na przyszłość.

 

Za to jeśli ktoś chciałby spróbować Prometeusza, to zdecydowanie odradzam. Diacetyl osiągnął już poziom dorodnej maselnicy i piwa nie da się w tej chwili pić (piłem z butelki o dacie 05.01.2014).

Edytowane przez Lary
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.dziennikw...AMOSC/131119944

 

Czy to jest ten sam, co Nowy Zwierzyniec Pils (moc 6,2%, charakterystyczna flaszka 0,33)-był niegdyś, czy jakiś inny Zwierzyniec, ktoś coś wie?

Edytowane przez Bogi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.dziennikw...AMOSC/131119944

 

Czy to jest ten sam, co Nowy Zwierzyniec Pils (moc 6,2%, charakterystyczna flaszka 0,33)-był niegdyś, czy jakiś inny Zwierzyniec, ktoś coś wie?

 

Moglbys zadac to pytanie inaczej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.