Skocz do zawartości

Wieści z krajowej sceny piwowarskiej


nikiboom

Rekomendowane odpowiedzi

Po wizycie w browarze jestem. Skosztowałem "próbek". Wszystko wskazuje na to - na mój krzywy smak - że będzie niezłe. Dostępne ma być w majowy weekend.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://facet.interia...Id,935100?ft=dp już uwarzone. Pierwsze recenzje mało zachęcające.

Ale jakiej recenzji spodziewałeś się po dziewczynie, która innego piwa, niż z koncernu, to na oczy nie widziała? (Bo takowa pisała materiał dla PAP-u). I czego spodziewałeś się po prezydencie Olsztyna, który przyznaje, że piwa generalnie nie pije. Ja - jak już pisałem - też tam byłem, też próbowałem i oceniam ten produkt jako całkiem niezły. (Choć oczywiście moje zdanie nie musi być lepszym wykładnikiem, niż wspomnianych osób). Czy kwaskowate? Tak. Czy ogórki? Yyyy... Ktoś chyba nigdy nie jadł.

Edytowane przez patpul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://facet.interia...Id,935100?ft=dp już uwarzone. Pierwsze recenzje mało zachęcające.

Ale jakiej recenzji spodziewałeś się po dziewczynie, która innego piwa, niż z koncernu, to na oczy nie widziała? (Bo takowa pisała materiał dla PAP-u). I czego spodziewałeś się po prezydencie Olsztyna, który przyznaje, że piwa generalnie nie pije. Ja - jak już pisałem - też tam byłem, też próbowałem i oceniam ten produkt jako całkiem niezły. (Choć oczywiście moje zdanie nie musi być lepszym wykładnikiem, niż wspomnianych osób). Czy kwaskowate? Tak. Czy ogórki? Yyyy... Ktoś chyba nigdy nie jadł.

Ja się innych recenzji nie spodziewałem, ale dlaczego zamiast dawać piwo ekspertom, daje się amatorom? Potem gros ludzi przeczyta i uwierzy (ale już nie sprawdzi, że dziewczę na piwie się nie zna w ogóle, a włodarz też nie jest dobrym przykładem), że jest tak jak napisali, jakie są ich odczucia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż. Lawendowanie (przecież nie chmielenie:P) połączone było z konferencją prasową, podczas której poczęstowano nas napojem. Dlatego, nie licząc przedstawicieli browaru i osób związanych z powstaniem tego gruita, osób, które mają związek z piwem trochę większy, niż kupowanie w sklepie, była (niemal na pewno) jedna, czyli ja. Czy to dobrze, że dziennikarze dostali do spróbunku, nie eksperci? Pewnie założenie było takie, że informacja, że to się dzieje miała pójść w świat, a nie fachowe oceny. Poza tym myślę, że kto ma kupić i spróbować, to tak zrobi. A może nawet nakuszą się ci od bydlęcej żółci (wszak w końcu coś bez tego dodatku!:P). Zobaczymy za nieco ponad półtora miesiąca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

http://biznes.onet.p...aze-detal-small

 

"Od wielu lat Bractwo Piwne przyznaje medal Piwo Roku. To najwyższe wyróżnienie przyznawane dla najlepszego browaru w danym roku.", czyli kolejny artykuł na poziomie (zero) i stadko trolli w komentarzach

Ale się uśmiałem czytając komentarze :P

Najlepszy link z pewnej wypowiedzi http://www.strefabiznesu.echodnia.eu/artykul/bydleca-zolc-zamiast%E2%80%A6-chmielu-42454.html

 

To już nadaje się do działu LOL ;)

Edytowane przez Lusterko87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standardowo niedociągnięcia w artykule, a i tak najzabawniejsze są komentarze :)

 

"

Jakby Kormoran robił piwa w wypchanym kormoranie, w PL na pewno by sie nie sprzedal, a w Azji, jak najbardziej widac

" Szkocja leży w Azji? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Gruit Kopernikowski od wczoraj jest. W Olsztynie była premiera.

Opalizujący, praktycznie bez piany napój. W smaku kwaskowaty, ja czuję nuty grejpfrutowe. Natomiast aromatu nie jestem w stanie zidentyfikować. W porównaniu z próbnymi warkami, którymi byliśmy częstowani przy okazji konferencji związanej z warzeniem tego piwa, znacznie lepszy. A wystarczy powiedzieć, że już tamte piwa sprzed dóch miesięcy były bardzo dobre. Mnie niezwykle smakował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś będę przejazdem w Olsztynie. Gdzie go można dostać?

Na pewno w butlach jak i z kija w Browarni Stara Warszawska (przy ul. Starej Warszawskiej). W sklepach nie wiem, jeszcze się nie rozglądałem.

Edytowane przez patpul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.