Skocz do zawartości

Metaliczny posmak. Skąd?


Buki

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś otworzyłem na próbę jedną butelkę piwa, które "uwarzyłem" z brewkita, coś mi od razu nie pasowało w jego smaku, ale nie potrafiłem określić co. Dałem do spróbowania osobie, która w ogóle nie ma pojęcia o piwie (tak jak ja by miał ;) ) i ta zdiagnozowała od razu, że piwo ma posmak metalu. Okazało się, że ma rację, piwo faktycznie ma posmak czy też zapach metaliczny, a po rozsmarowaniu piwa na skórze ten zapach dominuje nad wszystkimi innymi, tzn. czuć tylko i wyłącznie metal.

Czemu tak jest? Od początku warzenia ani brzeczka ani piwo nie miały najmniejszego kontaktu z metalem. No chyba, że kapsle, ale te przecież są odizolowane gumą. Dodam jeszcze, że piwo leżakuje w butelkach zaledwie dwa tygodnie. Jest nadzieja, że ten posmak zginie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

korzen16 dzięki za link, jakoś wcześniej nie trafiłem na ten temat, chociaż zdawało mi się, że dobrze przewertowałem forum.

Co do piwa, to szkoda mi go bardzo. Moje pierwsze piwo, które wbrew obawom nawet mi smakuje, na pewno jest lepsze od koncerniaków. Tylko ten metal :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Przy pierwszym piwie (tym metalicznym) użyłem wody z marketu właśnie, a do dezynfekcji użyłem Oxy.

Przy drugiej warce użyłem wody z kranu, a do dezynfekcji pirosiarczanu - posmaku metalicznego nie stwierdziłem.

Myślę jednak, że ten posmak mógł przejść z puszki z ekstraktem.

 

Ps. Teraz jestem wyczulony na ten posmak i rzeczywiście często można odnaleźć go w piwach koncernowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

co bankowo jest winą użycia zwyklej miejskiej wody.

Na ten temat wiele było wypowiedzi. Nie będę powtarzał, radzę zainteresować się jakością wody w kranach, zanim z takim krytycyzmem się wypowiesz.

Edytowane przez Jacenty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wylewaj piwa. Odstaw na 6 - 8 tygodni. Nie dość , że ułoży się smak to jest szansa , że posmak zniknie , naczytałem się tu już wielokrotnie , że różne dziwactwa smakowe z czasem malały

 

Wysłane z mojego Pro dual 10 core przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.