Skocz do zawartości

Piwny depozyt - Warszawa - Piwomaniak


cml

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, chill. Każdemu się mogła w sumie przytrafić infekcja. Jutro będę w sklepie to piwa zabiorę (rozumiem, że problem dotyczy tylko tej IIPA). Będą czekały u mnie, w piwnicy. Właściciel nie ma pretensji, sam go uprzedzałem, że to się może zdarzyć.

 

Ma ktoś jakieś dobre piwo, żeby uzupełnić depozyt? Sam chwilowo nie mam się czym pochwalić, poza tym co w depozycie już jest.

 

W weekend mogę coś podrzucić i podarować dobrego RISa właścicielowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Wielozbożowe amerykańcami chmielone - piwo naprawdę spoko, jednak trochę przeszkadzał aromat goździków. Za blisko hefeweizena jak dla mnie. Jeśli ktoś lubi klasycznego przeniczniaka i chciałby zobaczyć jak wyjdzie połączenie z amerykańskimi chmielami to warto. Generalnie wolę mniej goździkowe american wheat.

 

Bardzo dziękuję za opinię. Musze przyznać, że zaintrygowany tym goździkiem dziś sam otworzyłem jedną butelkę i byłem w szoku ;)

Wnioski są takie: amerykańskie chmiele (nigdy nie zbyt nachalne) zaczynają uciekać. Piwu zdecydowanie służy niższa (ok 8C) temperatura serwowania. Tak piłem ostatnio (ok 2 tyg temu) i był piękny aromat amerykańskich chmieli. dziś dla testu wypiłem w ok 15C i zza korzennych aromatów (T-58) nie czułem prawie chmielu.

corsano - jeśli jeszcze nie piłeś, temu piwu zdecydowanie służy niższa temperatura podania. A ja czekam na kolejną recenzję.

 

Przy okazji, sam dziś zdegustowałem Kolescha z Kuchennego Bronxxu

Aromat: melanoidyny (konkretnie skórka od chleba razowego), lekka kwaśność. Jest coś jeszcze, ale niestety za cienki jestem, by zidentyfikować.

Barwa:Jasnozłota, piwo klarowne

Piana: Bardzo intensywna i wysoka. Średniopęcherzykowa, dość szybko opadająca. Wysokie wysycenie nie pozwala jej jednak zginąć do końca i cienka warstewka utrzymuje się do końca picia

Smak: Dominują posmaki słodowe. Estry górnofermentacyjne jak na styl dość mocno zaznaczone. O ile smak piwa zaczyna się zdecydowanie słodowo, to na finiszu dominują już estry. W tle pojawia się też ta męcząca nuta, której nie potrafiłem zidentyfikować w zapachu.

Goryczka: Niska, w dolnej granicy stylu. Szlachetna, niezalegająca

Odczucie w ustach: piwo bardzo mocno wysycone. W ustach bąbelki wydzielają się jak szalone. Dobra (niewysoka) pełnia

Ogólne wrażenie: czytając opis widzę, ze popadłem w typową dla niewyszkolonego sensorycznie człowieka pułapkę - szukałem wszystkiego, co mi w tym piwie nie pasuje. Tu chciałem więc zatrzeć to wrażenie - piwo było przyjemne i ze smakiem je dopiłem. Te wszystkie komentarze, to moje, być może nieudolne, próby przekazania jak największej ilości informacji zwrotnych twórcy piwa :) podsumowując: przede wszystkim przeszkadzało mi zbyt wysokie wysycenie piwa (przez to było zdecydowanie mniej pijalne). Drugą rzeczą, którą bym zmienił, to bardziej je bym nachmielił, bo zarówno goryczka była niska, jak i aromatów chmielowych czuć nie było.

 

Wędzony RIS na razie czeka na swoją kolej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

corsano - jeśli jeszcze nie piłeś, temu piwu zdecydowanie służy niższa temperatura podania. A ja czekam na kolejną recenzję.

 

 

 

Za późno :) degustowane w temperaturze 14°C. Piwo jest dobre. Brakuje trochę ciała - kontry dla chmielu. Poniżej moja subiektywna ocena.

Barwa: Jasny pomarańczowa, zamglona 3/3 Piana: Bardzo obfita, grubo i średniopęcherzykowa, dość trwała 2/6 Aromat: Średnio intensywny, wyraźne morele i brzoskwinie 9/12 Smak: Głównie od chmielu - kwiatowy, ziołowy, cytrusowy, lekka słodycz, przyprawy i goździk 8/17 Goryczka: Niska, przyjemna i krótka 4/6 Odczucie w ustach: Trochę wodniste, wysycenie średnie - szczypiące 2/6 OCENA: 28/50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualny stan depozytu:

- GBD - Dubbel - DU

- GBD - Dyniowe - D

- Cydr Gruszkowy

- Achtel - Wędzone Ale z wędzoną śliwką

- Corsano - Munich Dunkel x2

- Corsano - Rauchbock x2

- Corsano - Koźlak x2

- Wężowe Specjały - FAH x2

- Peslavs - Cydr

- Polish Pale Ale 11°

- Hop Labs - Hefeweizen

 

Niby jak patrzyłem do skrzynki to brakowało 4 piw, ale z wyliczeń wychodzi, że pięciu. No nic, może mi się coś pomerdało w zdjęciach butelek. Ja zobowiązuję się, żeby podrzucić jedno nadprogramowe wędzone śliwkowe i jedno australian pale ale. Dwa pozostałe pozostawiam kolegom do uzupełnienia (więcej dobrego nie mam).

 

Duża prośba, PPA, FAH, Cydry i Hefeweizen trochę już leżą, może autorzy mogą je na coś wymienić. Szczególnie ten pszeniczniak wymagałby wymiany, bo czeka od grudnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę co przed chwilą zabrałem, co zostawiłem i to co napisał Lary aktualny stan depozytu powinien wyglądać tak:

- GBD - Dubbel - DU

- GBD - Dyniowe - D

- Achtel - Wędzone Ale z wędzoną śliwką

- Corsano - Munich Dunkel x1

- Corsano - Rauchbock x2

- Corsano - Koźlak x2

- Wężowe Specjały - FAH x1

- Polish Pale Ale 11°

- Hop Labs - Hefeweizen

- Peslavs RIS x2

- Peslavs ryzowe x2

- Peslavs Stout owsiany

 

Właścicielowi odpaliłem jedną butelkę RISa, dołożyłem jedną więcej więc w skrzynce są jeszcze 3 wolne miejsca.

PS cieszę się że nikt nie połasił się na cydr i udało mi się go odzyskać (ostatnia butelka) :)

Edytowane przez Pieslav
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualny stan:

- GBD - Dubbel - DU

- GBD - Dyniowe - D

- Achtel - Wędzone Ale z wędzoną śliwką

- Corsano - Munich Dunkel x1

- Corsano - Rauchbock x2

- Corsano - Koźlak x2

- Corsano - Marcowe x2

- Corsano - Alt x2

- Corsano - Rauchmarzen x2R

- Wężowe Specjały - FAH x1

- Polish Pale Ale 11°

- Hop Labs - Hefeweizen

- Peslavs RIS

- Peslavs ryzowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gruszkowy cydr - fajny aromat, jak zdobędę w tym roku gruszki w odpowiedniej cenie to spróbuje. Dosładzany? Jeśli tak to czym i jakie drożdże i ile leżakował?

Przyłączam się do prośby o dokładniejsze opisywanie piw i sam też zobowiązuje się robić to samo. Myślę że niezbędne minimum to rodzaj użytych słodów, chmieli i drożdży.

Munich Dunkel, chyba trochę za wcześnie na testowanie - zostawię go w lodówce na 2-3 tygodnie. FAH - moim skromnym zdaniem aromaty opuściły już to piwo, ale goryczka bardzo przyjemna.

Edytowane przez Pieslav
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peslavs, dzięki za inicjatywę!

 

Wpadłem dzisiaj i zabrałem:

- SolaRis od Peslavs

- Rauchmarzen od Corsano

- Dyniowe od GBD

 

Zostawiłem:

3x Australian Pale Ale (aka Pacific Pale Ale) - świeżutkie i pięknie pachnie, brać póki warto ;)

 

Od razu napiszę o dyniowym, bo jestem w trakcie degustacji. Piwo mętne, ale bez farfocli. Fajna, drobna piana, która redukuje się po chwili do obrączki. Jest jednak na tyle trwała, że można spokojnie ocenić przed degustacją. W aromacie dynię czuć leciutko, bardziej w tle. Na pierwszym miejscu są przyprawy, przypominające grzańca. W smaku nie czuć dyni prawie w ogóle, wszystko przykryły przyprawy i zbyt wysokie wysycenie. CO2 gryzie w język i jeśli dynia byłaby wyczuwalna to raczej przy niższym wysyceniu. Po wymuszonym odgazowaniu przyprawy dominują już wszystko. Goryczka jest niska, ale podbija ją trochę gorycz z alkoholu. Sam voltaż nie jest jakoś specjalnie wyczuwalny, ale goryczka alkoholowa już tak. Ile piwo miało ekstraktu i jak głęboko odfermentowało? Generalnie, dla mnie bardziej piwo na święta niż dyniowe, ale pije się przyjemnie.

 

Edit: Piwo trochę już stało w depozycie, więc osad zbił się na dnie. Przy mniej ostrożnym nalewaniu trochę dyniowych farfoclów dostało się jednak do szklanki. Mi to nie przeszkadza ;)

 

A, karny jeżyk za brak etykietki ;)

Edytowane przez Lary
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym RISem to raczej należy się wstrzymać i dać mu jeszcze trochę czasu. Może się jeszcze ułoży. Na stout feście w Białej zajął 4 miejsce (z 4 :)) ale miał mocną konkurencję i był najświeższy a BNP zrobił dwa naprawdę porządne RISy. Będzie okazja na spróbowanie tych RISów na Siedleckim konkursie połączonym ze zlotem na który serdecznie zapraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za późno :) degustowane w temperaturze 14°C. Piwo jest dobre. Brakuje trochę ciała - kontry dla chmielu. Poniżej moja subiektywna ocena.

Barwa: Jasny pomarańczowa, zamglona 3/3 Piana: Bardzo obfita, grubo i średniopęcherzykowa, dość trwała 2/6 Aromat: Średnio intensywny, wyraźne morele i brzoskwinie 9/12 Smak: Głównie od chmielu - kwiatowy, ziołowy, cytrusowy, lekka słodycz, przyprawy i goździk 8/17 Goryczka: Niska, przyjemna i krótka 4/6 Odczucie w ustach: Trochę wodniste, wysycenie średnie - szczypiące 2/6 OCENA: 28/50

 

Wdzięcznym za kolejną recenzję :)

 

Swoją drogą, chyba przeprowadzka do Piwowara dobrze zrobiła depozytowi - ruch w temacie panuje jakby większy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Corsano - Rauchmarzen

 

Piwo w kolorze jasnego bursztynu, minimalna opalizacja. Piana niezbyt obfita i słabo osiada na szkle. W aromacie zdecydowana szynka i słodowość, przyjemna. Goryczka niska. W smaku bardzo mocna słodowość, nawet miałem wrażenie że czuję smak przeżuwanego słodu. Fajnie to gra. Uświadomiłem sobie, że piwa dymione muszą mieć dla mnie ekstremalny aromat. :) Dałbym spokojnie 4/6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PESLAVS - Polish Ale Sybilla

 

Barwa: Jasny pomarańczowa, opalizujący, z farfoclami 2/3

Piana: Bardzo obfita, grubopęcherzykowa, szybko opadająca 1/6

Aromat: Średnio intensywny, słodowy, biszkoptowy, miodowy, utlenione 7/12

Smak: Słodowy, miodowy 8/17

Goryczka: Niska, przyjemna i krótka 3/6

Odczucie w ustach: Średnio treściwe, wysycenie wysokie - szczypiące 2/6

OCENA: 23/50

 

 

Achtel - Stout owsiany

 

Barwa: Czarna, nieprzejrzysta 3/3

Piana: Bardzo obfita, grubopęcherzykowa, dość trwała 2/6

Aromat: Średnio intensywny, słodki, likierowy, palony, nuty czekolany 8/12

Smak: Gorzka czekolada, karmel, lekko kwaskowe, na finiszu słody palone 10/17

Goryczka: Umiarkowana, od chmielu i słodów palonych, przyjemna, krótka 4/6

Odczucie w ustach: Treściwe, wysycenie średnie 4/6

OCENA: 31/50

 

 

Cztery łapy - Smoked Porter

 

Barwa: Brunatny, nieprzejrzysty 3/3

Piana: Obfita, średniopęcherzykowa, szybko opadająca 3/6

Aromat: Średnio intensywny, kawa, nuty wędzone 7/12

Smak: Gorzka czekolada, kawa, lekko kwaskowe, lekka wędzonka, finisz wyraźny palony 12/17

Goryczka: Wysoka, od słodów palonych, krótka 4/6

Odczucie w ustach: Średnia pełnia, wysycenie niskie 4/6

OCENA: 33/50

 

 

PESLAVS - Stout owsiany

 

Barwa: Czarny, nieprzejrzysty 3/3

Piana: Beżowa, bardzo obfita, średniopęcherzykowa, dość trwała 3/6

Aromat: Słabo wyczuwalny, zbożowa kawa, nuty owocowe, pojawiają się nieprzyjemne aromaty 4/12

Smak: Głównie do słodów palonych, kawa, pojawia się lekka owocowość, , finisz delikatny palony 5/17

Goryczka: Średnia, głównie do słodu palonego, krótka, przyjemna 4/6

Odczucie w ustach: Treściwe, gładkie, wysycenie wysokie - szczypiące 2/6

OCENA: 21/50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wędzony RIS browar Estrella Varsowia

 

Aromat: Na pierwszym planie bezkompromisowa wędzonka, bardzo ładnie połączona z czekoladą. Pachnie jak dobra, wędzona i ciemna czekolada. Nuty wiśniowe, oksydacyjne, na drugim planie.

Barwa: Bardziej ciemnobrązowe niż czarne. Klarowne.

Piana: Bardzo nikła. Szybko redukuje się do cienkiego pierścienia wokół szkła. Za to bardzo ładna, drobnopęcherzykowa i bardzo dobry lacing

Smak: Ten sam duet co w aromacie - wędzoność i ciemna czekolada. Na finishu pojawia się lekka paloność. Nuta alkoholowa dobrze zamaskowana, daje tylko delikatne grzanie po przełknięciu.

Goryczka: Jak dla mnie Spot In. świetnie kontruje słodkość piwa.

Odczucie w ustach: Lekko oblepiające, gęste. Wysycenie bardzo fajne, bąbelki nie przeszkadzają delektować się każdym kolejnym łykiem.

Ogólne wrażenie: Piwo spełnia moją główną cechę RISa - jest wybitnie degustacyjne. Jedno starcza na cały wieczór, z każdym łykiem dostarczając mocnych wrażeń. Bardzo dobre.

 

P.S. mógłbyś mi może podesłać metryczkę do tego piwa z konkursu? chętnie bym porównał swoje odczucia z odczuciami wykwalifikowanych sędziów PSPD :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cztery łapy - Smoked Porter

OCENA: 33/50

 

nie zakwalifikowało się do finału w Szczecinie - kategoria: 13 smoked beer

przyczynach odrzucenia piwa: za ostre, zbyt palone, lekka wada (rozpuszczalnikowy)

 

Za ostre na pewno nie. Zbyt palone tak ale ja takie lubię :) na rozpuszczalnik nie zwróciłem uwagi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piana: Bardzo obfita, grubopęcherzykowa, dość trwała 2/6

 

Czemu 2/6? :)

 

Piana tworzy się z dużych bąbli co jest dużą wadą. Co prawda jest jest bardzo obita i nawet trwała ale wynika to z przegazowania niż samej jakości piany :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj z depozytu wyjechały: Pacific Pale Ale, Dubbel od GBD i Rauchbock. Na ich miejsce wskoczyły 3 'London Dungeons 'Portery. To moja wariacja nt. Brown Portera, troche mocniej gazowana (bo tak lubie ;-) ) .

Zapraszam, bo Poretrki są w najlepszej fazie rozwoju :-)

Edytowane przez keysym
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.