Skocz do zawartości

Piwny depozyt - Warszawa - Piwomaniak


cml

Rekomendowane odpowiedzi

byłem i ja :) ale zupełnie przypadkiem ,a że mam w samochodzie zawsze jakieś butelki to wymieniłem

tylko nie bijcie za bardzo ale są zupełnie bez opisu ,no nie zupełnie bo coś namaziałem na kapslach

na każdym jest GBD na jednym dodatkowo (takim kolorowym) D-jak dyniowe na następnej WB -weizenbock i DU-dubbel

wszystkie piwa są świeże więc niespodzianek nie powinno być ,dubbel nawet bardzo świeży bo ma niecałe 3 tygodnie

jak ktoś się odważy spróbować niech napisze coś,ja postaram się o tych co pobrałem

 

obiecuję że następne będą z pełną etykietą

 

Ja chyba wziąłem w takim razie Twojego weizenbocka. Zastanawiałem się właśnie co to za magiczne znaki na kapslu. Zostawiłem 2 x weizena i 2 x cofee stouta.

Edytowane przez Dario
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda że stouta nie było jak ja byłem

zabrałem : amerykańskie białe od terrorysty

APA od Larego

IPA od soochy1

nic nie próbowałem jeszcze bo strasznie mocno w samochodzie mi się wybełtały więc muszą odstać swoje

sensorykiem w skali 1-10 jestem coś między 1,5 a 2 :) ale postaram się coś napisać

 

Dario,odważny jesteś ,brać tak w ciemno :)

 

piwo było warzone na podstawie klona(chyba) jarasa na B-Day delikatnie zmieniona,niestety komp w którym były wszystkie moje piwne zapiski pożegnały się ze mną,a raczej nie zdążyły się nawet pożegnać więc to co mam w głowie mogę podać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, byłem dzisiaj w Piwonii i zrobiłem spis tego co w skrzynce. Rekonstruuję to po zdjęciach, więc jak się walnę w ilościach to poprawcie.

 

Depozyt - stan na 25.01

Peslavs - Cydr

Perry - Cydr Gruszkowy

Perry - Polish Pale Ale 11 BLG, 4% Alk.

Hop Labs - Coffe Stout 12 BLG, 4,2% Alk, Rozlew 17.01.2014 x2

Hop Labs - Hefeweizen 12 BLG, 4,3% Alk, Rozlew 30.12.2013 x2

GBO D

GBO DU

Wężowe Specjały - FAH 12 BLG, Rozlew 12.11.2013 x2

Broguziec - Belgian Pale Ale - 13,5 BLG, 5,9% Alk, Rozlew 12.12.2013

PESL - Polish Ale Sybilla - 14 BLG, Rozlew 26.11.2013

Kuchenny Bronxx - Koelsh - 11,1 BLG, 4,6% Alk, IBU 27, Rozlew 19.11.2013 x 2

Kuchenny Bronxx - Sweet Stout 16,8 BLG, 4,6% Alk, 40 IBU, Rozlew 18.09.2013

Kuchenny Bronxx - Foreign Extra Stout, 14,3 BLG, 6,3% Alk, Rozlew 13.10.2013

Kuchenny Bronxx - Belgian Pale Ale, 13,5 BLG, 6,8% Alk, 34 IBU, 04.12.2013

 

Robiłem listę za pomocą fotografii i już widzę, że mi gdzie umknęły dwa piwa (tzn. którą pozycja z listy jest podwojona [nie cydry]). Sprawdzić sobie czy wszystko dobrze spisałem, zdjęcia były momentami nie ostre.

 

Jeśli mogę coś od siebie, tak z prywaty... Podobają mi się etykiety Kuchennego Bronxxu, proste, ale mają w sobie coś. Plus cholernie żałuję, że nie mam nic na wymianę, bo te stouty są bardzo ciekawe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GBO D

 

GBO DU

 

Tak jak pisałem,to moje ,i niestety raz że nie miałem czym i jak za bardzo opisać bo znalazłem się tam przypadkiem,dwa że komp z zapiskami poooooszedł

 

to z D to Dyniowe z tego co pamiętam to 16-17blg miało i rozlane 5 październik

 

to z DU to Dubbel z 17blg do 3 rozlany 4 stycznia

 

i nie GBO tylko GBD od Gawonowy Browar Domowy :smilies:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Depozyt - stan na 25.01

Peslavs - Cydr

Perry - Cydr Gruszkowy

Perry - Polish Pale Ale 11 BLG, 4% Alk.

Hop Labs - Coffe Stout 12 BLG, 4,2% Alk, Rozlew 17.01.2014 x2

Hop Labs - Hefeweizen 12 BLG, 4,3% Alk, Rozlew 30.12.2013 x2

Wężowe Specjały - FAH 12 BLG, Rozlew 12.11.2013 x2

Broguziec - Belgian Pale Ale - 13,5 BLG, 5,9% Alk, Rozlew 12.12.2013

PESL - Polish Ale Sybilla - 14 BLG, Rozlew 26.11.2013

Kuchenny Bronxx - Koelsh - 11,1 BLG, 4,6% Alk, IBU 27, Rozlew 19.11.2013 x 2

Kuchenny Bronxx - Sweet Stout 16,8 BLG, 4,6% Alk, 40 IBU, Rozlew 18.09.2013

Kuchenny Bronxx - Foreign Extra Stout, 14,3 BLG, 6,3% Alk, Rozlew 13.10.2013

Kuchenny Bronxx - Belgian Pale Ale, 13,5 BLG, 6,8% Alk, 34 IBU, 04.12.2013

GBD z D Dyniowe z tego co pamiętam to 16-17blg miało i rozlane 5 październik ,opis markerem na kapslu

GBD z DU DU to Dubbel z 17blg do 3 rozlany 4 stycznia,też opis na kapslu markerem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w sobotę 01.02.2014r. - wziąłem butelkę Hop Labs - Coffe Stout 12 BLG, 4,2% Alk, Rozlew 17.01.2014 (całkiem niezłe, faktycznie kawowe, ale piłem w towarzystwie i nie miałem czasu na głębszą analizę) oraz Broguziec - Belgian Pale Ale - 13,5 BLG, 5,9% Alk, Rozlew 12.12.2013 (nieco za ostre dla mnie). Pozostawiłem dwie butelki własnego Cascadian Dark Ale (zamknięcia pałąkowe).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, moze ktos spożył moje american wheat z browaru doktor terror? widzę, że wyszły z depozytu.

 

Ja wziąłem, ale z powodu wyjazdów i choroby dopiero wczoraj wypiłem. Muszę przyznać, że to była moja pierwsza amerykańska pszenica jaką piłem i dlatego też wziąłem ją z depozytu, bo za zwykła jakoś nie przepadam.

Twoja była jak dla mnie świetna!!! Bardzo ładny aromat amerykańskich chmieli ( owoce tropikalne w połączeniu z żywicznością), piana obfita średnio- i drobno-pęcherzykowa, sztywna i pozostająca do końca spożywania !! :)

Piwo bardzo orzeżwiające z ( jak dla mnie) fajną, krótką i bardzo przyjemną goryczką.

Dzięki, za możliwość spróbowania!!! Jeżeli to nie problem, to mógłbyś mi napisać recepturę!

Pozdrawiam

Łukasz

post-4348-0-13856100-1391960472_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

hej, moze ktos spożył moje american wheat z browaru doktor terror? widzę, że wyszły z depozytu.

hej, ja spożyłem :)

ale że degustacja z kumplem mi się mocno rozwinęła to szczerze mówiąc nie mogę za wiele napisać :)

ale piwo baaardzo w moim guście,super piana,goryczka na odpowiednim poziomie ,fajne aromaty

chętnie bym takie piwo kupował w pobliskim sklepie jak by było

sorry za taki opis ale to chyba 7 albo 8 piwo było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Brodacz CDA - świetne piwo - gratuluję tak trwałej piany w czarnym mocnym piwie :) oblepiająca szkło wytrwała w postaci białego placka do samego dna. W smaku pychotka :)

 

Hop Labs Coffee Stout - równie dobre piwo aczkolwiek delikatne nagazowanie spowodowało praktyczny brak piany oraz odczuć na języku - zamierzony efekt? W smaku fajnie czuć tę kawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hop Labs Coffee Stout - równie dobre piwo aczkolwiek delikatne nagazowanie spowodowało praktyczny brak piany oraz odczuć na języku - zamierzony efekt? W smaku fajnie czuć tę kawę.

 

 

Chciałem własnie, żeby było takie delikatnie wysycenie, no może trochę przesadziłem bo rzeczywiście piana szybko znika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

załatwiaj

 

Mogę się sprawą zająć, nie chciałbym tylko żeby chłopaki z Piwonii odebrali to jakoś negatywnie, zawsze przy okazji wizyt w depozycie łatwiej o dodatkowy zakup.

 

Jeżeli więcej osób będzie zainteresowanych depozytem w centrum to sprawę załatwię. W centrum każdy bywa, więc zawsze byłoby po drodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się chętnie dołączył do idei Warszawskiego depozytu, tylko do Piwonii mi absolutnie nie po drodze...

Centrum było by świetne (tylko, miejcie litość, kto może tam dotrzeć po pracy przed 18?)

 

Na oku poza cechem mam piwosza (twarda, róg żelaznej) i piwomaniaka w al. Jana Pawła II. Piwomaniak jest do 21.00.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.