Skocz do zawartości

Piwny depozyt - Warszawa - Piwomaniak


cml

Rekomendowane odpowiedzi

Piękne dzięki za recenzje, obydwie.

 

Wszystko się zgadza, kiepska piana, lekko wyczówalny DMS i lekka alkoholowość pod koniec.

 

Tak wszystkie piwa tak oklejam. Zostawiłem też w depozycie 2 inne - Rancors Rage AIPA i T-Fighter Gasoline - również z takimi etykietami.

 

Widziałem ety od innych piw na fb, czekam na Death Star RISa ;)

No to szacun, mi by się raczej tak nie chciało, najpierw oklejać potem zmywać, daj pan spokój. Te do depozytu i dla znajomych to może jeszcze, ale wszystkie...

Mam tylko nadzieję, że Twój browar nie skończy jak planeta Alderaan, zanim będę miał coś więcej na wymianę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

American India Pale Ale browaru Wężowe Specjały

 

 

 

Barwa: Bursztynowa, klarowne

 

Piana: Obfita, drobnopęcherzykowa, dość trwała

 

Aromat: Intensywny ziemisty, trochę cytrusowy (dla mnie super)

 

Smak: Przedwszystkim chmiel, intensywna goryczka, która nie pozostawała długo w ustach, słodowość zdecydowanie na drugim planie

 

Goryczka: Wysoka, przyjemna

 

Odczucie w ustach: Lekkie, nasycenie wysokie

 

 

 

Bardzo dobre piwo. Mogę się dowiedzieć jakie chmiele i ile ich tam wrzucono, szczególnie na goryczkę?

 

 

Każdy ma swój gust i odczuwa goryczkę itd inaczej, to piwo pozostawia jeszcze wiele do życzenia. Chmielone było tak:

60' - Marynka 25g

10 - 10g Simcoe i 10g Centennial

0 - 20g Simcoe i 20g Centennial

Na zimno 30g Simcoe i 30g Centennial

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

60' - Marynka 25g

 

10 - 10g Simcoe i 10g Centennial

 

0 - 20g Simcoe i 20g Centennial

 

Na zimno 30g Simcoe i 30g Centennial

 

Chmielenie wygląda na łagodne :) W jakiej temperaturze chmieliłeś na zimno? I ile dni? Jakie drożdże? Czy piwo było mętne na cichej?

Edytowane przez corsano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to piwo wyszło za bardzo trawiaste. Nie wysładzałem za mocno więc to nie tego wina. Temperatura cichej ok 20 st, tak piwo było mętne us-05.

Na pewno popełniłem dwa błędy:

- Zbyt niska temperatura zacierania (uciekła tym samym słodowość) - to na pewno bo temperatura spadła mi za bardzo, dodam też odprobinę monachijskiego więcej

- No i ten trawiasty posmak... może 7 dni chmielenia na zimno to za dużo, a może simcoe daje takie efekty, może mam kiepską wodę, może zakupie Iungę zamiast Marynki, może jak by piwo było bardziej treściwe to by tak nie było czuć...

Pytań jest wiele...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reasumując odrobinę się zniechęciłem do chmielenia na zimno, bez tego typu chmielenia byłem bardziej zadowolony. Nawet się zastanawiam nad zastąpieniem chmielenia na zimno przerwą chmielową podczas studzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacieranie nie powinno mieć wpływu na tak kiepską jakość goryczki. Tutaj z chmieleniem za zimno poszło coś nie tak. Możliwe, że zbyt wysoka temperatura. Chmielenie przy studzeniu nie da w połowie tak dobrego efektu jak chmielenie na zimno.

 

A jak chmieliłeś APA? Bo tam wszystko było super :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga! Ponieważ lubię się dzielić :) zostawiam moją ostatnią butelkę American Wheat które zdobyło w tym roku podium na 3 konkursach :) Wcześniej zostawiałem po robocza nazwą ProjectX - Massachusetts

 

Aktualny stan:

corsano:

Munich Dunkel

Pszeniczne

RIS 22

RIS 20 x 3

Saison

American Wheat

 

Wężowe Specjały:

APA

 

Z'Beer Brewery:

ESB

 

Hop Labs:

Hefeweizen

Witbier

 

Browar Bazyl:

IPA

Belgian Amber x 3

 

Kasztany Company

Black IPA

 

Alderaan Brewery

Mandalorian Hefe-Weizen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wziąłem wspomnianego American Wheata.

Poza tym, że piwo aż nieprzyzwoicie klarowne;) (jak na wheata), to super okaz. Piana biała, trwała, średniopęcherzykowa. Aromat amerykańskich chmieli (cytrusy). Goryczka niska, przyjemna. Wysycenie niskie, bardzo dobra pijalność.

 

P.S. Zostawiłem dwa ginger weizenbocki. Zapraszam do degustacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wziąłem wspomnianego American Wheata.

Poza tym, że piwo aż nieprzyzwoicie klarowne;) (jak na wheata), to super okaz. Piana biała, trwała, średniopęcherzykowa. Aromat amerykańskich chmieli (cytrusy). Goryczka niska, przyjemna. Wysycenie niskie, bardzo dobra pijalność.

 

P.S. Zostawiłem dwa ginger weizenbocki. Zapraszam do degustacji.

 

Hej, zachecam do aktualizowania listy depozytu tak jak to jest na przyklad w watku rzeszowskiego depozytu i tak jak to dzielnie czyni corsano. Czyli kazdorazowo PRZEKLEJAMY liste, wykreslamy piwa ktore wzielismy, dodajemy te ktore zostawilismy.Bedzie latwiej ogarnac co jest w depozycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alderaan Brewery - Rancors Rage - AIPA

 

post-5801-0-78872600-1410382859_thumb.jpg

 

Barwa: Bursztynowy, pod światło czerwona, mętna 2/3

Piana: Bardzo obfita, średniopęcherzykowa, zwarta i zbita, trwała 5/6

Aromat: Intensywny, cytrusowy, ziołowy, estrowy (1) - owocowy 7/12

Smak: Lekko słodowy, cytrusowy, estrowy (1) - owocowy, lekki alkohol (1), brak podbudowy słodowej 8/17

Goryczka: Średnia, w charakterze ziołowo-alkoholowa, niezalegająca 3/6

Odczucie w ustach: Niska pełna, nasycenie niskie, mało treściwe, cierpkie 3/6

OCENA: 28/50

 

Wężowe Specjały - Porter Bałtycki

 

post-5801-0-82911000-1410382856_thumb.jpg

 

Barwa: Czarna, nieprzejrzysta 3/3

Piana: Średnio obfita, średniopęcherzykowa, z dużymi bąblami, dość zwarta, niezbyt trwała 3/6

Aromat: Niezbyt intensywny, karmelowy, fenolowy (1), w tle skórka od chleba i suszone owoce, lekki alkohol (1) 7/12

Smak: Karmelowy, czekoladowy, lekko biszkoptowy, fenolowy (1) i alkoholowy (1), bilans w stronę słodowości, brak kontry ze strony goryczki 9/17

Goryczka: Niska, w charakterze alkoholowa, wyraźnie zbyt niska 2/6

Odczucie w ustach: Pełne ale pije się dość lekko jak na portera bałtyckiego, nasycenie niskie - odpowiednie 5/6

OCENA: 29/50

 

Browar Bazyl - Belgian Amber

 

post-5801-0-52290200-1410382858_thumb.jpg

 

Barwa: Bursztynowa, zamglona 3/3

Piana: Obfita, średniopęcherzykowa, nie trwała, szybko opadająca 2/6

Aromat: Średnio intensywny, trochę słodowy, lekko estrowy, DMS (1), kwas izowalerianowy (2), mało charakteru belgijskiego 3/12

Smak: Słodowy, głównie owocowy, lekka kwaskowość, bilans w stronę słodowości 8/17

Goryczka: Bardzo niska, delikatna 3/6

Odczucie w ustach: Lekkie, mało treściwe, nasycenie niskie 4/6

OCENA: 23/50

Edytowane przez corsano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wziąłem trzy z browaru Feniks/Phoenix: saison, dubbel i Kordylier (cascadian dark ale).

Zostawiłem 3 szt. American Wheata (a w zasadzie Oceanian Wheata, bo chmiele nowozelandzkie). Na etykiecie nie zmieścił się skład, więc podaję tutaj.

Słody: pilzneński, pszeniczny, carawheat, orkiszowy. Chmiele: Pacific Gem, Nelson Sauvin. Drożdże Safale US-05.

e.w. 13%, alk. ~5% obj., IBU 33.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.