Skocz do zawartości

Piwny depozyt - Warszawa - Piwomaniak


cml

Rekomendowane odpowiedzi

Byłem dziś i wymieniłem 9 piwek. Bo mam dość daleko by co chwilę jeździć.

Już skosztowałem dwóch.

 

Wit od wrooblera. Dobre piwko o pięknym kolorze. Ja bym dodał więcej kolendry i curacao, jak bym robił dla siebie oczywiście. Chyba w przyszłym roku i ja zrobię sobie Wita.

 

Rauchmarzen - Corsano

Już dawno chciałem spróbować wędzonego piwka. Powiem wam że bomba. Bardzo dobre piwko Ci wyszło. Ile % było wędzonego słodu w zasypie

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rauchmarzen - Corsano

Już dawno chciałem spróbować wędzonego piwka. Powiem wam że bomba. Bardzo dobre piwko Ci wyszło. Ile % było wędzonego słodu w zasypie

?

 

48% ale i tak na Birifiliach dostałem metryczkę - "za mało wędzone" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wit od wrooblera. Dobre piwko o pięknym kolorze. Ja bym dodał więcej kolendry i curacao, jak bym robił dla siebie oczywiście.

 

Całkowicie się zgadzam. Powinno mieć więcej kolendry i skórki, ale to mój pierwszy wit. Następny będzie lepszy ;)

Natomiast wczoraj na konkursie w Siedlcach za barwę i pianę dostałem maksa :)

 

A przy okazji - brałeś jeszcze coś mojego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Corsano Marcowe

Wydaje mi się że dodanie Specjal B do Marcowego to nie najlepszy pomysł. Trochę za mało słodowe.

Oczywiście wypite ze smakiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Corsano Marcowe

Wydaje mi się że dodanie Specjal B do Marcowego to nie najlepszy pomysł. Trochę za mało słodowe.

Oczywiście wypite ze smakiem :)

 

Specjal B było symbolicznie 0,2 kg. Piwo trochę straciło przez ten czas. Ma sporo wad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualny stan:

corsano:

Munich Dunkel

Koźlak

Alt

Pszeniczne

RIS

Witbier x2

 

Wężowe Specjały:

Koźlak

AIPA

APA x2

APA z Kolendrą

 

Z'Beer Brewery:

ESB x2

 

Hop Labs:

Hefeweizen

Witbier

 

Browar Bazyl:

IPA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cztery łapy Smoky dog - Whisky stout

 

post-5801-0-55501700-1406660139_thumb.jpg

 

Barwa: Czarny, nieprzejrzysty 3/3

Piana: Umiarkowanie obfita, drobnopęcherzykowa, zwarta i zbita, niezbyt trwała 4/6

Aromat: Na początku mocny aromat torfowy, szybko słabnący do minimum, nuty palone 6/12

Smak: Palona kawa, kwaskowe, lekko wędzone, lekko popiołowe, finisz palony 10/17

Goryczka: Średnia, krótka, przyjemna 4/6

Odczucie w ustach: Pełne, treściwe, gęste, nasycenie niskie - odpowiednie 5/6

OCENA: 32/50

 

Hop Labs Witbier

 

post-5801-0-86880000-1406660136_thumb.jpg

 

Barwa: Słomkowy, zamglony 3/3

Piana: Skąpa, średniopęcherzykowa, niezbyt trwała 3/6

Aromat: Mało intensywny, głównie słodka pomarańcza 6/12

Smak: Słodki, owocowy, lekki alkohol 6/17

Goryczka: Dość wysoka, trochę tępa, trawiasta, pozostawia nieprzyjemny posmak 2/6

Odczucie w ustach: Średnio pełne, gładkie, nasycenie niskie - za niskie 4/6

OCENA: 24/50

 

Wężowe Specjały American Pale Ale

 

post-5801-0-67706600-1406660133_thumb.jpg

 

Barwa: Złota, opalizująca 3/3

Piana: Obfita, średniopęcherzykowa, bardzo trwała, oblepiająca ścianki 5/6

Aromat: Niezbyt intensywny, estrowy (1) - owocowy, lekko cytrusowy 7/12

Smak: Wytrawny, lekko słodowy, cytrusowy, finisz owocowy 12/17

Goryczka: Niska, krótka, przyjemna, niezalegająca 4/6

Odczucie w ustach: Średnio pełne, nasycenie za wysokie 4/6

OCENA: 35/50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aromat: Na początku mocny aromat torfowy, szybko słabnący do minimum, nuty palone 6/12

 

co możnaby poprawić w tym temacie?

 

Jeśli miałbym się powymądrzać :) To zwiększyłbym znaczenie (x2) słód torfowy, dodałbym (lub zwiększył jeśli był) słodu czekoladowego lub caramunich. Zmniejszyłbym ilość palonego jęczmienia i podwyższył ph bo było mocno kwaskowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli miałbym się powymądrzać :) To zwiększyłbym znaczenie (x2) słód torfowy, dodałbym (lub zwiększył jeśli był) słodu czekoladowego lub caramunich. Zmniejszyłbym ilość palonego jęczmienia i podwyższył ph bo było mocno kwaskowe

 

dzięki za info

whisky było 13%

Edytowane przez cml
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Corsano Best Bitter

Pełny smak, gęsta piana, miedziana barwa. Lekki aromat, nie jestem pewien czy nie za lekki, ale ostatnio piję głównie AIPA i może dlatego wszystko, co nie jest bombą chmielową wydaje mi się lekkie. Wypiłem z przyjemnością.

 

 

Project X Massachusetts

Idealnie się wpasowało w dzisiejszy upał. Świetny aromat i smak, ale może to dlatego, że kocham amerykańskie chmiele, a Amarillo to mój faworyt :) Chciałoby się jeszcze jedno :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sporo, może dałeś słabo wędzonego

 

45ppm castle malting z piwodzieja

mi się wydaje, że to pełni brakło - tj słodowości, która by przeniosła te aromaty

Edytowane przez cml
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj pierwszy raz, zostawiłem 7 moich piw:

2x Mandalorian Hefe-Weizen

2x Wookie Roars - Hefe-Weizen

2X T-Fighter Gasoline - Black AIPA

1x Rancors Rage - AIPA

 

Zabrałem 5 sztuk, na chybił utrafił, bo przyznaje że się wcześniej nie przygotowałem.

Wężowe Specjały:

- AIPA butelkowana 6.06

- AIPA z kolendrą

- Koźlak-Bock

Browar Feniks:

- Witbier

Corsano:

21 Alt butelkowany 28.12.2013

 

Był za duży ruch, żeby zrobić spis aktualnego stanu.

 

Żaden ze mnie ekspert niestety. Otworzyłem na początek AIPA z Wężowych Specjałów:

Nigdy nie miałem okazji spróbować piwa z aromatem i posmakiem aptecznym, ale wyobrażam sobie, że to właśnie jest to. W zapachu głównie apteka i drożdże piekarskie, w smaku mocno zalegająca taka tępa goryczka i drapiąca w język apteka. Bardzo słabe wysycenie, chociaż piana całkiem ładna, ale za to szybko opadająca. Tak jak napisałem, sam dopiero zaczynam, więc się nie znam, ale po paru łykach wylałem to piwo, bo nie byłem w stanie go wypić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tam to piwo smakuje. Zresztą nie tylko mi. Wygląda na infekcje w pojedyńczej butelce. Te piwa są bardziej przegazowane a ty piszesz że za mało gazu. Więc raczej pojedyńcza infekcja. Dorzuce butle gratis następnym razem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no spoko :) Nie pisałem tego absolutnie w trybie pretensji :) Po prostu z tą butelką było ewidentnie coś nie tak, skoro mówisz, że jest dobre, to wygląda na pojedynczą infekcje w takim razie :) Nie ma potrzeby zostawiania gratisowych butelek :)

 

Z ciekawości zapytam, czym to było chmielone?

 

P.S. Mam jeszcze dwie inne butelki Twojego piwa, także jak wypije też napisze chociaż zdanie z wrażeń. Spróbuje to następnym razem bardziej uporządkować, żeby było w pełni zrozumiałe i po kolei :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj otworzyłem butelke od Corsano Alt - Butelkowany 28.12.2013.

 

Spróbowałem i zanim przysiadłem do opisu, przeczytałem sobie specyfikację stylu, żeby mieć punkt odniesienia :)

Tak jak pisałem, żaden ze mnie ekspert, ale podzieliłem wypowiedź tak jak kolega corsano, żeby o niczym nie zapomnieć :)

 

Barwa: Jasny brąz, a może nawet brąz. Piwo nie jest klarowne, nie mam pojęcia czy być powinno, ale zupełnie mi to nie przeszkadza.

Piana: Drobnopęcherzykowa, ale bardzo szybko znikająca.

Aromat: Głównie słodowy, karmelowy, a może nawet miodowy, ale taki przyjemnie miodowy :)

Smak: Słodki, karmelowy, ale szybko skontrowany dość intensywną gładką goryczką.

Goryczka: Przyjemna, nie zalegająca, idealnie kontrująca słodowość.

Odczucie w ustach: Delikatne, słodko-gorzkie, chce się sięgnąć po następny łyk. Niskie nasycenie, może odrobinę za niskie.

 

Generalnie bardzo mi smakowało, wypiłem bardzo szybko, ugasiło pragnienie. Z każdym kolejnym łykiem goryczka była coraz przyjemniejsza :) To był chyba pierwszy Alt, którego wypiłem w pełni świadomie i naszła mnie ochota na uwarzenie własnej warki :)

Edytowane przez Szalas85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wężowe Specjały - American India Pale Ale

 

post-5801-0-52984000-1408292106_thumb.jpg

 

Barwa: Ciemny pomarańcz, zamglone 3/3

Piana: Obfita, grubopęcherzykowa, nie trwała, luźna 3/6

Aromat: Niezbyt intensywny, cytrusowy, trawiasty (2), DMS (1) 3/12

Smak: Słodowe, cierpkie, zdominowane przez goryczkę, słaby bilans 4/17

Goryczka: Niezbyt wysoka, ścigająca (1), ostra, tępa i łodygowa, pozostawia nieprzyjemny posmak 1/6

Odczucie w ustach: Średnio pełne, za mało treściwe, nasycenie średnio wysokie 3/6

OCENA: 17/50

 

Alderaan Brewery - Wookie Roars - Hefe-Weizen

 

post-5801-0-38804200-1408292102_thumb.jpg

 

Barwa: Żółta, mętna 3/3

Piana: Obfita, grubopęcherzykowa, rwąca, luźna 2/6

Aromat: Intensywny, na pierwszym planie goździk, w oddali pojawia się banan, pod koniec pojawia się DMS (1) 8/12

Smak: Słodowe, zbożowy, podobnie jak w zapachu mocny goździk a na dalszym planie banan, bilans w stronę słodowości, odrobinę za słodkie 12/17

Goryczka: Niska, odpowiednia 5/6

Odczucie w ustach: Lekkie, średnio pełne, nasycenie bardzo wysokie 5/6

OCENA: 35/50

 

Browar Kasztany Company - Black IPA

 

post-5801-0-74454000-1408292104_thumb.jpg

 

Barwa: Czarna, nieprzejrzysta 3/3

Piana: Średnio obfita, drobnopęcherzykowa, zbita i zwarta, oblepiająca ścianki 6/6

Aromat: Umiarkowanie intensywny, głównie czekoladowy, kawowy, przebijające się nuty cytrusów, trochę nie w stylu 6/12

Smak: Złożony, czekolada, lekka kawa, na dalszym planie cytrusy, finisz lekko palony, dobry bilans, trochę ostre, za dużo ciemnych słodów 10/17

Goryczka: Średnia, w charakterze palona 4/6

Odczucie w ustach: Gęste, pełne, gładkie, nasycenie niskie 5/6

OCENA: 34/50

Edytowane przez corsano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wężowe Specjały - American India Pale Ale

 

post-5801-0-52984000-1408292106_thumb.jpg

 

Barwa: Ciemny pomarańcz, zamglone 3/3

Piana: Obfita, grubopęcherzykowa, nie trwała, luźna 3/6

Aromat: Niezbyt intensywny, cytrusowy, trawiasty (2), DMS (1) 3/12

Smak: Słodowe, cierpkie, zdominowane przez goryczkę, słaby bilans 4/17

Goryczka: Niezbyt wysoka, ścigająca (1), ostra, tępa i łodygowa, pozostawia nieprzyjemny posmak 1/6

Odczucie w ustach: Średnio pełne, za mało treściwe, nasycenie średnio wysokie 3/6

OCENA: 17/50

 

Alderaan Brewery - Wookie Roars - Hefe-Weizen

 

post-5801-0-38804200-1408292102_thumb.jpg

 

Barwa: Żółta, mętna 3/3

Piana: Obfita, grubopęcherzykowa, rwąca, luźna 2/6

Aromat: Intensywny, na pierwszym planie goździk, w oddali pojawia się banan, pod koniec pojawia się DMS (1) 8/12

Smak: Słodowe, zbożowy, podobnie jak w zapachu mocny goździk a na dalszym planie banan, bilans w stronę dochodowości, odrobinę za słodkie 12/17

Goryczka: Niska, odpowiednia 5/6

Odczucie w ustach: Lekkie, średnio pełne, nasycenie bardzo wysokie 5/6

OCENA: 35/50

 

Browar Kasztany - Company Black IPA

 

post-5801-0-74454000-1408292104_thumb.jpg

 

Barwa: Czarna, nieprzejrzysta 3/3

Piana: Średnio obfita, drobnopęcherzykowa, zbita i zwarta, oblepiająca ścianki 6/6

Aromat: Umiarkowanie intensywny, głównie czekoladowy, kawowy, przebijające się nuty cytrusów, trochę nie w stylu 6/12

Smak: Złożony, czekolada, lekka kawa, na dalszym planie cytrusy, finisz lekko palony, dobry bilans, trochę ostre, za dużo ciemnych słodów 10/17

Goryczka: Średnia, w charakterze palona 4/6

Odczucie w ustach: Gęste, pełne, gładkie, nasycenie niskie 5/6

OCENA: 34/50

 

Super, dzięki za szczegółową ocenę! Oczywiście aromat jest za mało chmielowy, to moja pierwsza IPA i teraz wiem, żeby dawać ze 2 razy więcej chmielu na aromat ;) A co do palonych słodów, to do samego warzenia wcale nie dałem ich tak dużo bo 0,3 kg pszenicznego czekoladowego. Oprócz tego robiłem ekstrakcję na zimno, a że nie mogłem za bardzo znaleźć info ile słodu i jak długo moczyć w zimnej wodzie, to dałem 1 kg carafy special III i trzynałem w całości wody użytej do warzenia przez 24 godziny, bo chciałem żeby na pewno było czarne :) Następnym razem dam właśnie mniej. Naprawdę cenię sobie Twoją ocenę, bo nikt z moich znajomych nie może albo nie chce powiedzieć czegoś więcej o moich piwach, tyle tylko że dobre i żebym robił więcej :P

 

Niedługo postaram się wrzucić oceny piw, które pobrałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w depozycie. Zabrałem:

Witbier - Feniks

RIS - Fenix

AIPA - Wężowe Specjały

ESB - Z'Beer

 

Zostawiłem:

4x Belgian Amber - Bazyl

 

Od razu spróbowałem American India Pale Ale browaru Wężowe Specjały. To znaczy nie od razu, najpierw wróciłem do domu i schłodziłem je troszkę.

 

American India Pale Ale browaru Wężowe Specjały

 

Barwa: Bursztynowa, klarowne

Piana: Obfita, drobnopęcherzykowa, dość trwała

Aromat: Intensywny ziemisty, trochę cytrusowy (dla mnie super)

Smak: Przedwszystkim chmiel, intensywna goryczka, która nie pozostawała długo w ustach, słodowość zdecydowanie na drugim planie

Goryczka: Wysoka, przyjemna

Odczucie w ustach: Lekkie, nasycenie wysokie

 

Bardzo dobre piwo. Mogę się dowiedzieć jakie chmiele i ile ich tam wrzucono, szczególnie na goryczkę?

 

PS. Haha! właśnie przeczytałem recenzję tego piwa napisaną przez corsano, prawie nic mi się nie zgadza. Chyba mam spore braki w sensoryce.

Edytowane przez marcin b
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hop labs witbier

Barwa odpowiednia jasnozłota, zmętniona. Piana początkowo dość obfita, jednak szybko redukuje się do obrączki, biała, ładna, pozostaje do końca, minimalnie oblepia szkło. Piwo prezentuje się apetycznie.

Aromat tuż po na laniu mocno pomarańczowy, słodki, gdzieś tam w tle jakieś ulotne cytrusy, później już pozostaje tylko delikatna pomarańcza. Kolendry nie wyczułem, ale chyba mam z tym problem ;) W smaku gładkie, wysycenie mogłoby być większe, dość pełne, delikatnie słodko-owocowo-kwaskowe, później głównie pomarańczowe. Na końcu jest niestety niezbyt przyjemna, za wysoka mdława goryczka, gdyby nie to to piwo byłoby bardzo dobre. Ciekaw jestem czy ta goryczka wynika ze zbyt dużej ilości chmielu czy może skórka gorzkiej pomarańczy tak zadziałała. Wypite z przyjemnością, mój wit był zdecydowanie mniej udany :P

 

QX5bmazl.jpg

 

 

Alderaan Brewery Wookie Roars

Barwa złocista, bardzo ładna, zmętniona jak to weizen, wygląda super.

Piwo przegazowane, nie spodziewałem się tego i na początku nalała mi się praktycznie sama piana, musiałem nalewać chyba na 5 razy, żeby dało się pić :P Tak więc z ROARnięciem musiałem trochę poczekać i miałem sporo czasu na czesanie grzywy. Piana biała drobno i średnio pęcherzykowa, ale szybko dziurawi się i opada do cienkiej warstwy. minimalnie znaczy szkło.

Aromat bardzo fajny, dość słodki, bardziej goździkowy niż banankowy, ale pachnie jak rasowy weizen. W smaku mocno słodowe, słodkie, słodycz przełamana goździkami i bananami, ale dla mnie trochę przyciężkie (to już tylko moja subiektywna opinia, wolę lżejsze i bardziej orzeźwiające pszeniczniaki) . Wydaje mi się, że wyczuwam też trochę alkohol, smakuje jakby miało bliżej 6 % mocy. Goryczka odpowiednia. Pod koniec szklanki pojawia się jakiś niezbyt przyjemny aromat, nie jestem w stanie stwierdzić czy to DMS, o którym pisał corsano, dlatego nie będę doszukiwał się wad na siłę.

Coś mi ten opis nie wyszedł, bo w moim odczuciu piwo bardzo udane poza przegazowaniem, a w recenzji jakoś tego nie widać. Nie czuję się na siłach, żeby oceniać na punkty i może dlatego. No i trzeba wspomnieć opakowaniu, każde piwo tak obklejasz? :) Do pełni szczęścia brakuje tylko krawatki. Midichloriany nie pasują raczej do końca do ekstraktu, bo chyba były mierzone w tysiącach jednostek na ml :P Dzięki za możliwość degustacji, piwo piło się bardzo przyjemnie.

 

zNmbVPsl.jpg

Edytowane przez Ciptongue
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne dzięki za recenzje, obydwie.

 

Wszystko się zgadza, kiepska piana, lekko wyczówalny DMS i lekka alkoholowość pod koniec.

 

Tak wszystkie piwa tak oklejam. Zostawiłem też w depozycie 2 inne - Rancors Rage AIPA i T-Fighter Gasoline - również z takimi etykietami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.