Skocz do zawartości

Piwny depozyt - Warszawa - Piwomaniak


cml

Rekomendowane odpowiedzi

W piwomaniaku jeszcze nigdy nie byłem, ale sądząc po zdjęciach warunki lokalowe mają o niebo lepsze niż w piwoszu. Piwosz ma trochę lepszą lokalizację, ale obawiam się że nie zgodzą się właśnie ze względu na warunki lokalowe.

 

Ewentualnie można jeszcze spróbować porozumieć się w sprawie depozytu z którąś z knajp w centrum (PiwPaw, KiK, Chmielarnia, Spiskowcy Rozkoszy, czy co tam jeszcze w centrum się znajduje)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brodacz CDA - świetne piwo - gratuluję tak trwałej piany w czarnym mocnym piwie :) oblepiająca szkło wytrwała w postaci białego placka do samego dna. W smaku pychotka :)

 

 

Dzięki. Jesteś chyba pierwszym, który się na nie odważył :) Byłem po wymianie i widziałem, że dość długo stało, ale może to specyfika Piwonii, do której wszystkim (włącznie ze mną) średnio po drodze. W CDA muszę jeszcze nieco pokombinować ze słodami w celu uzyskania nieco większej czekoladowości, podobnej do amerykańskich wersji. I więcej chmielu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Broguziec - American Belgian Pale Ale

 

Bardzo dziękuje za możliwość spróbowania Twojego piwa, bo naprawdę było zacne. Jedyny defekt jaki zauważyłem to piana. Starałem się nalać tak, żeby ją wymusić, ale i to nie za bardzo pomogło, chociaż mi to nie przeszkadza w konsumpcji :) Bardzo fajne połączenie nut belgijskich i amerykańskich ( choć te drugie występowały jakby bardziej w smaku niż w aromacie - tutaj moja wina, bo przetrzymałem je za długo u siebie i aromat napewno zelżał).

Mam nadzieję, że przejeżdżając przez W-wę uda mi się zdobyć coś z Twoich wyrobów, bo czuć w piwie doświadczenie! Jeszcze niedługo zdegustuję Twoje Biere de garde i napewno pojawi się wpis ze zdjęciem ;)

 

Pozdrawiam

 

Łukasz

post-4348-0-22681900-1394982774_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Browar Kraśniew - English Pale Ale

 

Piana obfita, średnio pęcherzykowa jednak szybko zredukowała się do obręczy i w takiej postaci towarzyszyła do końca degustacji.

Piękny, miedziany kolor, piwko klarowne. W aromacie delikatny aromat chmielowy. W smaku niezła goryczka i ogólnie spoko, ale wrażenie jest jakby piwo było mocno wytrawne. Niestety brak informacji o ekstrakcie początkowym, czy zawartości alkoholu, a miejsca na etykiecie jeszcze sporo ;) Ogólnie bardzo fajne i smaczne piwo, chociaż przydałoby mu się trochę więcej ciała. Może takie odczucia powoduje dosyć mocne nagazowanie i to sprawia wrażenie wytrawności.

 

Dzięki i pozdrawiam

 

Łukasz

post-4348-0-86148800-1394983958_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrzucisz recepturę? będę robił CDA niedługo i każda wiedza się przyda :)

 

5 słodów: pale, crystal, coffee light, czekoladowy, barwiący (wszystkie Chateau), 5 chmieli: Galaxy, Centennial, Cascade, Chinook, Citra, drożdże US-05. Zacieranie jednostopniowe. To tak na szybko - z pamięci. Dokładniej musiałbym pokopać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyny defekt jaki zauważyłem to piana

Od pewnego czasu zredukowałem ilość cukru do refermentacji, dzięki czemu piwa przegazowane są rzadkością, ale czasem są słabo nagazowane i stąd krótko utrzymująca się piana. Choć prawdę mówiąc - nie jest to element, na którym mi zależy.

 

Jeszcze niedługo zdegustuję Twoje Biere de garde i napewno pojawi się wpis ze zdjęciem

tutaj ewidentnie jest przegazowane i lepiej przelewaj nad zlewem. W sumie, powinienem w końcu spróbować tego piwa, bo sam nie wiem jak teraz smakuje i czy do czegoś jeszcze się nadaje ;)

 

w razie czego, przy następnej podróży do W-wy napisz na priv, to gdzieś skonsumujemy parę domowych browarków :)

pozdraiwam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, sprawa z Piwomaniakiem dogadana. Mamy wygospodarowaną skrzynkę u właściciela. Teraz w sumie dwa pytania techniczne:

- zakładać nowy temat dla drugiego depozytu czy zmieniamy nazwę obecnego i liczymy się z bałaganem?

- zostawiamy depozyt w piwonii czy zabieramy piwa i przenosimy do Piwomaniaka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem za przewiezieniem skrzynki do piwomaniaka 1:1 z piwonii

możemy zmienić nazwę tematu - w momencie jak skrzynka dojedzie na miejsce

 

mogę przewieźć skrzynkę w sobotę - mniejszy ruch w centrum i miejsce do parkowania

Edytowane przez cml
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem za przewiezieniem skrzynki do piwomaniaka 1:1 z piwonii

możemy zmienić nazwę tematu - w momencie jak skrzynka dojedzie na miejsce

 

mogę przewieźć skrzynkę w sobotę - mniejszy ruch w centrum i miejsce do parkowania

 

Ok, będę bardzo zobowiązany, bo nie mam chwilowo dostępnego auta. Dam znać piwomaniakowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawitałem dziś do Piwomaniaka

 

Pobrałem

Koelsh Kuchenny Bronxx

Wędzony RIS browar Estrella Varsowia (Lary zmarudził to wykorzystałem sytuację ;) )

 

Zostawiłem

2x Wielozbożowe amerykańcami chmielone (wariacja na temat american wheat)

 

Jedna uwaga związana ze sklepem, a nie depozytem - uważajcie na torebki jednorazowe, które dają. Mi potrójna warstwa torebek nie utrzymała 5 piw, co skończyło się piwną rzeką w autobusie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, risa już nie było, więc wziąłem:

- Wielozbożowe amerykańcami chmielone - piwo naprawdę spoko, jednak trochę przeszkadzał aromat goździków. Za blisko hefeweizena jak dla mnie. Jeśli ktoś lubi klasycznego przeniczniaka i chciałby zobaczyć jak wyjdzie połączenie z amerykańskimi chmielami to warto. Generalnie wolę mniej goździkowe american wheat.

- Wędzony porter - fajne piwo, przyjemne w smaku, goryczka i wysycenie współgrają z całością. Wędzonka nienachalna, ale wyczuwalna i przyjemna. Jedyne, do czego mógłbym się przyczepić to odrobinę niski ekstrakt. 16 to mało jak na porter i trochę brakuje mu tych 2-3 BLG.

- Sweet Stout z Bronxu - czeka na degustację

- Belgian Pale Ale (nie wiem czyj, piłem w robocie) - jest fajna belgia, ale brakuje mi w tym piwie trochę słodyczy. Gdy postało trochę wyszły na wierzch lekkie goździki. Goryczka w stylu. Jeśli ktoś lubi belgi to będzie spoko do wypicia.

 

Zostawiłem:

- 2x Oatmeal Stout 16 BLG

- 2x Wędzone Ale na wędzonych śliwkach 16 BLG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Wędzony porter - fajne piwo, przyjemne w smaku, goryczka i wysycenie współgrają z całością. Wędzonka nienachalna, ale wyczuwalna i przyjemna. Jedyne, do czego mógłbym się przyczepić to odrobinę niski ekstrakt. 16 to mało jak na porter i trochę brakuje mu tych 2-3 BLG.

 

dzięki za opis - a kto powiedział, że porter ma mieć 18-19 ? to nie Bałtyk :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostawiłem

 

4x Imperial IPA numer 59 na kapslu browar Kuchenny Bronxx

 

Pobralem

 

Hefeweizen z Hop Labs

Witbier z Warszawski Browar Meteor

Dry Stout z Broguziec

Draka na Pradze z Achtel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.