Skocz do zawartości

Piwny depozyt - Warszawa - Piwomaniak


cml

Rekomendowane odpowiedzi

Bzium, Twój saison z depozytu jest bardzo, bardzo przegazowane. Jeśli masz jeszcze jakieś butelki to radzę wypić, bo do granatów niedaleko. Piwo butelkowane w marcu, w aromacie czuć lekki karton.

 

W smaku bardzo smaczne, czuć fajnie pomarańczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzium, Twój saison z depozytu jest bardzo, bardzo przegazowane. Jeśli masz jeszcze jakieś butelki to radzę wypić, bo do granatów niedaleko. Piwo butelkowane w marcu, w aromacie czuć lekki karton.

 

W smaku bardzo smaczne, czuć fajnie pomarańczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj w Piwonii. Zostawiłem ze swoich po jednej sztuce Grodziskiego, Dry Stouta, Polish Pale Ale, BIPA, Perry i NZPA Dr Rudi single Hop (wszystkie piwa z zestawów z zacieraniem z CP). Na każdej z moich karteczek jest F jak Frisbeer. Czekam na ostrą krytykę, wytknięcie i nazwanie każdej wady oraz porady jak je wyeliminować.

 

Zdegustowałem "AIPA 5% 23.11.13" i choć degustator ze mnie żaden postaram się opisywać swoje odczucia na bieżąco.

Kolor między miedzianym a ciemnozłotym, widoczne zmętnienie. Piana bardzo dobra - drobnopęcherzykowa. Zapach delikatnie kwaśny (?) lekko przypomniał mi moje jedno zepsute piwko. Pierwszy łyk i jak dla mnie piwo zepsute. Po kilku następnych miałem dosyć i pochowałem je w sferze kanalizacyjnej :(.

 

Na kolejny ogień poszło "Letnie" autorstwa Piotra Szulawskiego (30-09-2013).

Świetna etykietka z wizerunkiem plaży i wszystkimi potrzebnymi informacjami, można by jeszcze podać IBU dla pedanterii. Kolor jasnego bursztynu. Piana utworzyła gęstą, wysoką czapę, aż wychodziło ze szklanki, pod koniec redukuje się do kilkumilimetrowego kożuszka, ładnie oblepia szkło. W zapachu wyraźne cytrusy i jakiś słodki owocowy zapach, którego nie jestem w stanie zidentyfikować, w każdym razie bardzo przyjemny. Wysycenie niskie. W smaku wyczuwalna lekka pszenica, goryczki nie zanotowałem. Piwo bardzo smukłe/gładkie (nie wiem sam jak to opisac). Jak dla mnie goryczka mogłaby być znacząco większa (po galaxy w składzie spodziewałem się chmielowego uderzenia po gębie ;) ). Jak chmieliłeś i na jaką warkę? Niemniej piwo bardzo smaczne i myślę, że gdyby sypnąc więcej chmielu na goryczkę, to będzie to fajne piwo na lato do ugaszenia pragnienia (takim piwem obecnie jest dla mnie witbier).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W depozycie była jakaś AIPA? Ja dawałem APA, ale to było koło 4% i na 20 butelek, które już wypiłem żadna zepsuta nie była. Jak chcesz to mogę Ci podrzucić drugą butelkę dla weryfikacji.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AIPA, zielona metka na szarym kapslu z vol. 5% i datą rozlewu "23.11.2013", autor nieznany. Twoją APA też wziąłem, więc to nie to.

American Pale Ale z browaru Achtel.

Kolor bursztynowy, delikatnie zmętnione, piana drobonopęcherzykowa, oblepiająca szkło do samego końca. W zapachu lekkie cytrusy i owoce. Wysycenie i goryczka umiarkowane. Dobrze pijalne. Smaczne, lekkie piwo na letniego grilla.

Edytowane przez Frisbeer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak pomyślałem o rozszerzeniu depozytu w rejonie Ząbki, dla osób które muszą przejechać pół Wawy do Piwonii

Ze względu, że też mam daleko i większość osób mogę zaproponować depozyt w Ząbkach przy wymianie w godz. wieczornych i w weekendy po uprzednim kontakcie na forum lub telefonicznym.

Wymiana w ten sposób, ponieważ nie ma sklepu i byłby to depozyt w "miejscu prywatnym". Aktualizacja stanu na bieżąco :)

 

Co o tym sądzicie ?

 

P.S. jak ktoś zabrał mojego stouta prośba o ocenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak pomyślałem o rozszerzeniu depozytu w rejonie Ząbki, dla osób które muszą przejechać pół Wawy do Piwonii

Ze względu, że też mam daleko i większość osób mogę zaproponować depozyt w Ząbkach przy wymianie w godz. wieczornych i w weekendy po uprzednim kontakcie na forum lub telefonicznym.

Wymiana w ten sposób, ponieważ nie ma sklepu i byłby to depozyt w "miejscu prywatnym". Aktualizacja stanu na bieżąco :)

 

Co o tym sądzicie ?

 

P.S. jak ktoś zabrał mojego stouta prośba o ocenę.

 

Byłoby wspaniale gdybyś jeszcze mógł wyjść na stacje PKP :lol: :lol: :lol::P

 

Na poważnie to jak podreperuje stan to moge Ci podrzucić na wymianę. Obecnie mam tylko podejrzanego Hefeweizena i Irish Red Ale które i tak pewnie trafi do Wisły. Awaria śrutownika i ogólnie Świąteczno-Noworoczny zamęt nie sprzyjał warzeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie piwonia tak samo daleko jak Ząbki/Zielonka.

A czy nie logiczne ,że to propozycja dal ludzi mieszkających blisko Ząbek?

 

zgoda mówisz o tym piwnym na przeciwko meblowego?

Edytowane przez marcin_l85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoją APA też wziąłem, więc to nie to.

 

Cieszę się, bo już się zmartwiłem :) Generalnie jestem zadowolony, że smakuje.

 

Tak pomyślałem o rozszerzeniu depozytu w rejonie Ząbki, dla osób które muszą przejechać pół Wawy do Piwonii

 

Nie wiem czy jest sens rozdrabniać się na dwa depozyty. Lepiej rozbujajmy środowisko Warszawskie do chętniejszej wymiany swoich piw. Piwonia jest przy samym metrze, więc na upartego nawet z Ząbek nie jedzie się tam aż tak tragicznie (mieszkam na Targówku).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak pomyślałem o rozszerzeniu depozytu w rejonie Ząbki, dla osób które muszą przejechać pół Wawy do Piwonii

Ze względu, że też mam daleko i większość osób mogę zaproponować depozyt w Ząbkach przy wymianie w godz. wieczornych i w weekendy po uprzednim kontakcie na forum lub telefonicznym.

Wymiana w ten sposób, ponieważ nie ma sklepu i byłby to depozyt w "miejscu prywatnym". Aktualizacja stanu na bieżąco :)

 

Co o tym sądzicie ?

 

P.S. jak ktoś zabrał mojego stouta prośba o ocenę.

 

Jestem bardzo za, też by mi to ułatwiło sprawę. Chyba mam twojego American Stouta i w weekend zdegustuję.

Mogę zaproponować urządzenie depozytu w sklepie w Zielonce koło dawnej Foki, bardzo przyjazny właściciel, sam kiedyś warzył piwo.

Jeśli by się uzbierało parę chętnych osób to nie będzie problemu. Myślę, że mogą być spokojnie 2 depozyty w okolicy, im więcej tym lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie piwonia tak samo daleko jak Ząbki/Zielonka.

A czy nie logiczne ,że to propozycja dal ludzi mieszkających blisko Ząbek?

 

zgoda mówisz o tym piwnym na przeciwko meblowego?

 

Chyba tak.

 

https://www.facebook.com/swiatpiwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak myślę, że to spore ułatwienie. Nie każdemu uśmiecha się śmigać na drugi koniec W-wy i nie chodzi tutaj o rozdrabnianie czy konkurencję, teren jest tak duży, że spokojnie starczy miejsca na kilka depozytów :)

Pomysł ze sklepem w Zielonce bardzo dobry, nie wiem ilu byłoby chętnych, ale warto spróbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie otworzyłem American Stouta z Kopalni Piwa. Kolor czarny, piana bardzo skąpa, szybko redukuje się do zera. W zapachu kawa. W smaku już trochę inaczej niż w standardowym stoutcie. Wysycenie średnie. Czuć wyraźną goryczkę i żywiczny smak, pozostawia mocne uczucie cierpkości na języku. Nie piłem nigdy American Stouta, określiłbym to na coś pomiędzy Dry Stoutem a BIPA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Frisbeer za ocenę. To niestety moja bolączka, niektóre butle są złe, niektóre dobre. Wnioskuję, że błędem było słabe wymieszanie środka do refermentacji (glukoza). Zobaczymy jak w następnych będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Frisbeer za ocenę. To niestety moja bolączka, niektóre butle są złe, niektóre dobre. Wnioskuję, że błędem było słabe wymieszanie środka do refermentacji (glukoza). Zobaczymy jak w następnych będzie.

Ja przy każdej warce sypałem cukier bezpośrednio do szyjki butelki. Przy dobrym ustawieniu w skrzynce te ~40 butelek, to kilka minut roboty, myślę, że czasowo wychodzi porównywalnie z robieniem syropu i wymieszaniem tego z młodym piwem.

 

Wypiłem dzisiaj Belgian Pale Ale z browaru Broguziec. Ogółem nie lubię belgijskich piw (oprócz Witbierów) i chyba nie polubię :/, więc jako ignorant w dziedzinie belgów wstrzymam się od zdania.

 

Teraz piję AAA z browaru Wężowe Specjały. Kolor bursztynowy, prawie klarowne, piana mnie trochę zaskoczyła przy nalewaniu, ale opadła do przyzwoitej wysokości. W zapachu czuję przyjemny chmielowy aromat, goryczka średnio-niska, lekko kwiatowa, zaś w posmaku czuć lekki smak jakby kukurydziany (?), ale nie takiej czystej kukurydzy, tylko raczej chrupek kukurydzianych (kiedyś były takie chrupki Flipsy i mi się aż przypomniały).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.