Skocz do zawartości

Silnik od pralki - pomoc w podłączeniu


grzebien

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Chciałbym wykorzystać silnik od pralki Mastercook PTE-1036 jako napęd śrutownika, ale jestem kompletnym laikiem jeżeli chodzi o prąd. Czy ktoś z Szanownych Forumowiczów byłby w stanie pomóc i napisać co do jakiego koloru przewodu podłączyć?

Z góry dzięki za pomoc.Pozdrawiam

Łukasz

post-4348-0-34474000-1375205809_thumb.jpgpost-4348-0-76652300-1375205814_thumb.jpgpost-4348-0-92239700-1375205818_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem specem od pralek, ale o ile mi wiadomo jeśli nie zastosujesz sterowania tacho (2 kabelki w kostce - pewnie pomarańczowe) to silnik będzie pracował na max obrotach - trochę szybko:) Będziesz musiał tak dopracować konstrukcję śrutownika, aby nie było najmniejszego bicia.

2 kabelki idą do szczotek - musisz zidentyfikować które, 2 do uzwojeń stojana - również musisz to wiedzieć, 1 (pewnie czarny) to zero. Również musiałbyś wiedzieć czy uzwojenia stojana nie są ze sobą połączone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn silnik będzie napędzał, za pomocą paska, koło pasowe od pralki, osadzone na łożysku i to dopiero będzie szło do ślimaka śrutownika.Z tego co posprawdzałem w googlach to moim zdaniem 2 kabelki które idą do szczotek to czarny i czerwony, do stojana niebieski i zielony, ale nie wiem czy są połączone i 2 żółte które idą na sam tył silnika ale nie wiem gdzie, bo się na tyle nie znam no i nie wiem co z tym zerem..Nie wiem może spróbuję podłączyć pod te żółte.. Może nie będzie tak szybko kręcić przez to koło..

Dzięki za info i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co piszesz żółte idą pewnie pod tacho.

Jeśli cewki stojana są połączone szeregowo to zasilanie podajesz pomiędzy szczotkę a odpowiednia końcówkę cewki stojana (wtedy drugi koniec tej cewki jest połączony z drugą szczotką - ewentualnie Ty robisz tą zworę).

Jeśli cewki stojana nie są połączone napięcie podajesz między wyprowadzenia cewek stojana.

 

Jeśli jak napisałeś jesteś lakiem jeśli chodzi o prąd zrób jak Ci napisał kolega GB...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.