Skocz do zawartości

Prosty 3-stopniowy system wysladzania


scooby_brew

Rekomendowane odpowiedzi

Z drugiej strony ktoś niedawno pisał, że wysładzał zimną kranówką i nie miał spadku wydajności.

i nawet nie chodzi o to. Chodzi mi,ze takie ksiazki jak Palmera sa polecane itd itp..wiec ja kupuje,czytam.za jakis czas czytam zupelnie cos innego.wiec naprawde, jako poczatkujacy moge byc troche skolowany. mozliwe,ze ktos robi sobie eksperymenty itd. Ale w takim ukladzie dlaczego takich informacji nie ma w tych ksiazkach. Przeciez ludzie co to pisza to tez robia ekperymenty co nie?

Edytowane przez marcin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony ktoś niedawno pisał' date=' że wysładzał zimną kranówką i nie miał spadku wydajności.[/quote']

i nawet nie chodzi o to. Chodzi mi,ze takie ksiazki jak Palmera sa polecane itd itp..wiec ja kupuje,czytam.za jakis czas czytam zupelnie cos innego.wiec naprawde, jako poczatkujacy moge byc troche skolowany. mozliwe,ze ktos robi sobie eksperymenty itd. Ale w takim ukladzie dlaczego takich informacji nie ma w tych ksiazkach. Przeciez ludzie co to pisza to tez robia ekperymenty co nie?

Bowarnictwo ma z 1000 lat tradycji, warto z niej czerpać, bo pokolenia piwowarów miały czas wszystko sprawdzić wielokrotnie.

Z drugiej strony jest postęp, szalenie przyspieszajcy w ostatnich dekadach, trzeba cały czas do niego się dostosowywać.

Browary przemysłowe a browarnictwo domowe? Dawno już nasze drogi się rozeszły, możemy sobie zaglądać przez ramię, ale nie warto kopiować rozwiązań. Inna skala, inny cel, inne środki.

 

Procesy naturalne są cudownie niejednoznaczne, trudno je objąć pojedynczym eksperymentem. Dlatego to hobby jest takie fajne, ociera się o kunszt. Osobowość browarnika odciska swoje piętno w piwie, tysiące małych czynności wpływaja na produkt końcowy, czasem nawet nie do końca świadomie. Jescze dużo zostało do odkrycia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na spotkania SCB przychodzi Bill Cooper. Facet ma 80 lat od 40 warzy piwo i widział jak moda się zmienia przez poprzednie okresy. Bardzo wiele od niego można się nauczyć, ale samemu mówi, że samemu się uczy na spotkaniach z doświadczeń innych. Zatem to hobby naprawdę może zająć całe życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.