Skocz do zawartości

keg 50l kilka pytań


Rekomendowane odpowiedzi

Po trzech warkach z ekstraktów mam zamiar zacząć kompletowanie sprzętu do zacierania. Trochę denerwuje mnie brak większego wpływu na piwko.

 

Będę miał okazje kupić tanio kega 50l i chce go przerobić na gar zacierny. Chciałbym także w n chmielic i fitrować.

 

czy takie kegi mają płaskie dno?(pytam bo jeszcze go nie widziałem)

 

Jak zrobię filtrator z oplotu i będzie on sobie leżał na dnie gara podczas ważenia i gotowania to nie wpłynie to jakoś na cały proces?

 

Keg jest aluminiowy i dużo ludzi pisze ze nie powinno być problemu.

 

Mam zamiar do tego dokupić kranik taki którego się nie spawa tylko sciska na śruby i uszczelki. Będzie to szczelne? Producent zapewnia ze jest.

 

czy da rade ważyć na kuchence elektrycznej?

 

Narazie zrobiłbym sobie taki gar i chłodziłbym w wannie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na zwykłej kuchence, takiej czteropalnikowej będzie Ci ciężko (za mała moc palnika i za wysoko). Polecam taboret gazowy. Co do kranu to polecam wspawać. A ogólnie to jak robisz na dłużej to kup nierdzewkę (cena od 150 zł) a posłuży Ci lepiej i zdrowiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standardowy Keg ma dno lekko stożkowe, , jeżeli chcesz oplotem zacierać o raczej będzie ciężko z grzaniem na kuchence, na gazie z resztą też- intensywne mieszanie wymagane.

Dziwne, że keg masz aluminiowy??

Osobna kadź filtracyjna będzie lepsza, zacierasz, przenosisz, a brzeczkę możesz już podgrzewać.

Możliwości masz wiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Keg jest aluminiowy i dużo ludzi pisze ze nie powinno być problemu.

Za 25e dostaniesz z nierdzewki, wiec nie baw sie w aluminium. Ostatnio znajomemu udalo sie kupic 2 sztuki.

 

Mam zamiar do tego dokupic kranik taki którego sie nie spawa tylko sciska na sruby i uszczelki. Bedzie to szczelne? Producent zapewnia ze jest.

Jest to szczelne, caly zestaw lacznie z termometrem mam zmontowany bez jednego spawu i nic nie cieknie.

Gdzie chcesz kupic zawor? Za rozsadna cene maja w MyBeerAndWine

 

czy da rade wazyc na kuchence elektrycznej?

Nie da :( Taboret kupilem TU , reduktor w B&Q a butle Calor Gas dostaniesz na kazdej stacji.

 

Narazie zrobilbym sobie taki gar i chlodzilbym w wannie.

Lepiej bedzie jak po chmieleniu zlejesz do fermentatora i ten schlodzisz w wannie.

 

Pozdrowienia z Swords!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A portable gas stove z argosa nie da rady?

Srednio :/ Taboret z Argosa ma moc 2.2kW a ten z HG 7.5kW.

+ srednica tego z Argosa to tylko 28cm ...

Edytowane przez JakubS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.