Skocz do zawartości

Ale ze skórką cytrynową i pomarańczową


adamsky

Rekomendowane odpowiedzi

Zdychając na dzisiejszym upale przypomniało mi się, że piłem kiedyś genialnego Cream Ale z dodatkiem skórki pomarańczowej i cytrynowej. Świetne piwo jak na taki dzień jak dzisiaj - orzeźwiające, cytrusowe, z bardzo świeżą goryczką.

 

Macie jakieś doświadczenia z takimi piwami?

Powinno się to dodawać skórkę podczas gotowania czy raczej na cichej?

Jak dawkować, żeby nie zabić całkowicie chmielowej goryczki i aromatu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodałem ostatnio do piwa (ok 10litrów) wzorowanego na amerykańskiej pszenicy, 60g skórki (grejpfrut+cytryna+mandarynka) na cztery dni cichej. Aromaty zdominowały całkowicie piwo, ale nie wniosły jakiejś dużej dawki goryczki - bardzo się starałem uzyskać jedynie zewnętrzną warstwę skórek, bez części wewnętrznej.

Do wita dam pewni podobnie, ale jeżeli chciałbym dać to do innego piwa, żeby jedynie wzbogacić aromat, to zaryzykowałbym 1/3 tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o Ale około 12 blg, chmielone Chinnok, Citra, może Centennial, 20g startej skórki pod koniec gotowania + 20g na cichą (na 20 litrów). Nie powinno zdominować aromatu, ale pewnie zostawi jakiś ślad w piwie.

 

Pasowałoby zrobić w tym roku testową warkę żeby mieć wstępnie przetestowaną recepturę na przyszły rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dałem na cichą bo wpadło mi to nagle do głowy - wcześniej taki dodatek był nieplanowany. Miała być taka amerykańska pszenica, ale w ramach wprawek do wita chciałem się przekonać jakie ilości, co wprowadzają. Dałem także pół łyżeczki kolendry na zimno, ale ona nic nie wniosła. W Wicie pójdzie do gotowania

 

Dodatek skórek na zimno jest dla mnie wystarczający, ale nie wiem co wnoszą one podczas gotowania.

Edytowane przez korzen16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jaki to sposób działa? polewacie skórki czy to działa na zasadzie oparów? Zastanawiam się bo do mojego american wheata chciałem wrzucić trochę malin a boje się, że spirytus wsiąknie w miąsz i trafi z nim do piwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz dodać papkę z owoców to się ją chyba gotuje.

 

Skórkę z pomarańczy można wymoczyć w 50ml wódki czy rozcieńczonego spirytusu - taka ilość dodana do 20 litrów piwa raczej nie wpłynie na smak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.