Skocz do zawartości

Chmielenie piw długo leżakujących


cemik1

Rekomendowane odpowiedzi

Do napisania skłoniły mnie tematy najmocniejszego uwarzonego piwa i konkursu na portera bałtyckiego. Wyciągnąłem z piwnicy i zdegustowałem 2-4 letnie portery i BW. Wszystko przechowywane w temperaturze 8 stopni. I co? I nici z wysłania na konkurs starych porterów. Aromat chmielowy uleciał zupenie. Goryczki tylko ślady. W trakcie przechowywania doszło wiele nowych aromatów i smaków. Nie jestem dobrym opisywaczenm, ale generalnie wszystkie poszły w kierunku ciężkich południowych win np. porto. Dla mnie bardzo wartościowe i smaczne, ale nie w stylu. Zaplątało się też 18 miesięczne IIPA ciężko przecież chmielone ,w którym zupełnie nie odnalazłem aromatów a goryczka nie była na też na jakoś wybijającym sę poziomie.

I to dochodzimy do właściwego pytania. Można znaleźć programu czy arkusze kalkulacyjne do obliczania IBU zależnie od ilości i parametrów chmielu oraz czasu gotowania. Dotyczy to goryczki. Co do aromatu,nie znam takich narzędzi i miar. Czy jest jednak pomoc, po zastosowani której mozna ocenić chmielowe parametry piwa po dość długim czasie przechowywania? Na przykład wpisujemy tam czas i temperaturę, A może macie jakieś własne doświadczenia i sugestie w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, piwa długo leżakujące nie potrzebują chmielowego aromatu, tam istotny jest bukiet wynikający m.in ze starzenia się piwa. Porter jak najbardziej do takich piw się zalicza, czego nie można powiedzieć o AIPA i IIPA wg mnie to piwa do szybkiej konsumpcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porter, cytat z wiki: "Bogate aromaty słodowej słodkości, często z nutami karmelowymi, toffi, orzechowymi, głęboko tostowymi i/albo lukrecji. Profil estrowy i alkoholowy umiarkowany, oraz aromaty przypominające śliwki, suszone śliwki, rodzynki, wiśnie, porzeczki, okazjonalnie wina i porto. Troszkę cech ciemnych słodów takich jak głęboko czekoladowy, kawowy albo melasy, ale nigdy spalenizny. Brak aromatów chmielowych, Brak kwaskowatości, Bardzo gładki."

 

Za to IPA's to tak raczej do jakichś 3 miesięcy max powinno się trzymać moim zdaniem. To piwo jest warzona głównie dla aromatów chmielowych.

Edytowane przez Mariusz_CH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego doświadczenia goryczka z czasem dużo się zmniejsza ale tak gdzieś dopiero po pół roku zaczyna być to odczuwalne, w ponad rocznych piwach powiedziałbym że tak o połowę jest już mniejsza. Aromat chmielowy to już w ogóle ucieka.

Edytowane przez kantor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To IIPA podałem tylko jako przykład, jak może ulecieć dość solidne chmielene. Pisałem, że zaplątało się w lodówce.

Odniosłem sie do tych zdań poniżej, to jak najbardziej pożądane zjawisko więc nie wiem dlaczego miałbyś nie wysłać, chmielowi nic tu do tego ;)

Do napisania skłoniły mnie tematy najmocniejszego uwarzonego piwa i konkursu na portera bałtyckiego. Wyciągnąłem z piwnicy i zdegustowałem 2-4 letnie portery i BW. Wszystko przechowywane w temperaturze 8 stopni. I co? I nici z wysłania na konkurs starych porterów. Aromat chmielowy uleciał zupenie. Goryczki tylko ślady. W trakcie przechowywania doszło wiele nowych aromatów i smaków.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też zaobserwowałem spadek goryczki i zmianę smaku i aromatów. Piwo dojrzewa szybko i szybko też trzeba je wypić. Nie ma co tutaj tworzyć nowej ideologii. Jak się chce trunki na lata leżakować, to jednak wino, miód, a jeszcze lepiej mocniejsze alkohole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.