Skocz do zawartości

Brasserie Lodzermensch


Rekomendowane odpowiedzi

Zapiski zaczynam dopiero od planowanej na jutro warki #5 i poniedziałek/wtorek #6. Pierwsze były "roboczymi" na których nauczyłem się sporo i zdołałem też niestety złapać jedną infekcję podczas przelewania piwa na cichą. Lekcją którą wyniosłem z tej sytuacji jest to, że należy zawsze posiadać jeden fermentor rezerwowy trzymany właśnie na takie przypadki.Ja nie mając zapasowego fermentora musiałem zlać piwo po burzliwej do "warzelnego" fermentora z kranikiem, następnie w międzyczasie zdezynfekować dotychczasowy fermentor "burzliwy" i dopiero znów zlać do niego piwo z pojemnika tymczasowego. 

Edytowane przez Lodzermensch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warka #5 American Wheat

 

American Wheat było jednym z moich piw "roboczych" i zamierzam popełnić je znów. Fermentowane US-05 w 19 stopniach dało niespodziewanie dużo przyjemnych, odpowiadających mi na lato estrów.

 

Zamierzam zatem popełnić ten gatunek jeszcze 2 razy w odstępach kilkudniowych.

 

Skład:

 

Słody:

Pilzneński - 2,2 kg

Pszeniczny - 2kg

Monachijski Jasny - 0,4kg

Carapils - 0,3

 

Zacierał będę w 15L, docelowo ma być 21 o gęstości 11,8.

 

 

Chmiele : Hallertau Mittelfrueh ( granulat ) + Cascade ( szyszka ),docelowe IBU 22

Wedle Brewtarget piwo ma wyjść zbalansowane, SRM 4,3

 

Drożdze: US-05

 

Dodatki : Skórka pomarańczowa ( 100g ) na koniec gotowania

 

Fermentacja:

Burzliwa - 8 dni, zlałem na cichą dodając około 10 g Chinook( granulat),ok 15 g Cascade ( szyszka ) i ok 70 g skórki pomarańczowej moczonej wcześniej w spirytusie przez dobę

Edytowane przez Lodzermensch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie kończę gotowanie/chmielenie amerykańskiej pszenicy, jeszcze bez nazwy ( warka # 5). Przy okazji piję piwo, których nie objąłem swoimi zapiskami tutaj, jest to dunkelweizen. Prezentuje się całkiem całkiem :

 

ixds82.jpg

Edytowane przez Lodzermensch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i klops, wysłodziłem chyba zbyt dużą ilością wody, po gotowaniu miałem nieco mniej niż 10BLG, usunąłem więc z grubsza chmieliny i gotowałem około 40 min. Ostatecznie osiągnąłem około 11BLG i ok. 18L. Nie udało mi się to zacieranie tym razem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy szóstej warce utwierdziłem się w przekonaniu, że piątą zupełnie zepsułem. Wysładzam zwykle garnkiem 3 litrowym, który zagrzewam do 72 stopni. Przy piątej musiałem pomylić się o „jeden garnek” licząc i wysłodzić dodatkowo trzema litrami stąd zbyt niskie BLG. Przy warce #6, o której napisze w następnym poście jak będę miał dostęp do papierowych notatek wyszło mi 12BLG przy nieco mniejszej objętości całej warki i lekko zmodyfikowanym przepisie. Co ciekawe mam teraz dwa podobne piwa w fermentorach ( objętościowo, BLG, z jednodniowym odstępem warzenia )- pierwsze fermentować będą na US 05 a drugie zdecydowałem się przetestować drożdze Mangrove`s Jack – Burton Union Ale. Jestem ciekaw finalnego profilu smakowego obu piw. Póki co uwadniając Burton Union drożdże nie zapachniały zbyt ładnie ( czymś jakby siarką? ) w przeciwieństwie do czystego zapachu US 05 co nieco mnie zestresowało bo z zacierania akurat drugiego piwa byłem w miarę zadowolony i szkoda mi będzie jak padnie . BU zadałem wczoraj wieczorem – nad ranem miałem już lekki kożuch piany i ładny, estrowy zapach – wszystko wygląda ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warka #6 John Bobson American Wheat

 

Bardzo podobne do piątki, zdecydowałem się lekko zmienić zasyp i przetestować inne drożdże.

 

Skład:

 

Słody:

Pilzneński - 2,2 kg

Pszeniczny - 2,2kg

Monachijski Jasny - 0,3kg

Carapils - 0,2

 

Zacierałem w 15L :

53`C - 10 min

66`C - 60 min

bez wygrzewu

 

Wysładzałem 13L wody 72`C - wyszlo ok 17L blg 12

 

Chmiele :

25g Willamette - 60 min

20g Lubelski - 10 min

10g Lubelski - 1 min

 

Drożdze: Mangroves Jack Burton Union Ale

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warkę #5 zlałem na cichą. Piwo odfermentowało do 2blg ( z około 10,5 - 11 blg początkowego ). Co ciekawe US05 opadły przez 8 dni całkowicie na dno i nie było na powierzchni charakterystycznego drożdzowego kożucha. Piwo mógłbym już butelkować bez cichej ale chce jeszcze trochę podbić aromat - na cichą dorzuciłem ok 25 g Cascade + Chinook oraz skórkę pomarańczową. Zamierzam przytrzymać 3-4 dni i butelkować.

 

Przy okazji wspomnę swoją warkę #3 jaką był Belgian Golden Ale. Piwo zlałem na cichą w ostatni czwartek po 12 dniach burzliwej. Drożdże White Labs Belgian Golden Ale okazały się wyjątkowo żarłoczne - z 15 blg do 1blg! Przez chwilę obawiałem się czy nie wdarły się do piwa jakieś bakterie/dzikie drożdże ale piwo pachnie i wygląda ok. Cicha fermentacja ma potrwać około 2 tygodnie, zastanawiam się cały czas nad użyciem żelatyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warka #3 Les Fleurs du Hop, Belgian Golden Ale

 

Skład:

 

Słody:

Pilzneński - 4,2 kg

Pszeniczny - 0,5 kg

Carabelge - 0,3 kg

Carapils - 0,4 kg

Cukier - ok. 0,5 kg na koniec gotowania

 

Zacierane w 15L:

66 - 60 min

72 - 15 min

 

Wysładzałem 14L , wyszło ok 19L 15 blg

 

Chmiele :

Hallertau Mittelfrueh ( granulat ) 20g - 60`

Opal ( granulat ) 10g - 60`

Hallertau Mittelfrueh ( granulat ) 15g - 0`

 

docelowe IBU ok 19 ale piwa jest trochę mniej więc spodziewam się kilka punktów więcej

 

Drożdze:

WLP570 Belgian Golden Ale ( ze starterem )

 

Dodatki : Skórka pomarańczowa ( 100g ) na koniec gotowania

 

Fermentacja:

Burzliwa - 12 dni, odfermentowało bardzo głęboko do 1 blg, zlane na cichą w celu klarowania

Edytowane przez Lodzermensch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Warka #7 Magnifera APA

 

Skład słodów nieco przydługi bo w najbliższych warkach postanowiłem zużyć końcówki różnych słodów zalegające teraz w szafce.

Celem jest złociste, amerykańskie ale z wyraźnymi nutami mango z chmielu citra, ewentualnie dodatku puree z mango na cichą ( być może podziele warkę na cichej żeby przetestować różne warianty)

 

 

Skład:

 

Słody:

Pale Ale - 2,5kg

Pszeniczny - 1kg

Wiedeński - 1kg

Monachijski Jasny - 0,3kg

Carapils - 0,2kg

Carabelge - 0,4

 

Zacierałem 16L, wysładzałem około 15L, wyszło 21L koło 13blg

 

Chmiele :

Cascade 25g szyszka 60`

Citra szyszka 10g 10`

Citra szyszka 10g 5`

Citra szyszka 10g 0`

 

IBU z Brewtarget : 27

 

Drożdze: US-05

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warkę #3 Les Fleurs du Hop rozlałem w piątek do butelek, zapowiada się świetnie. Bimberek po 2 tygodniach już trochę zelżał, teraz piwo poleżakuje ok. 4-6 miesięcy.

Edytowane przez Lodzermensch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

# 5 Tangerine American Wheat

Piwo w stylu pszeniczne amerykańskie chmielone Cascade i Chinookiem.

W smaku owoce, w tle lekki kwasek, na pierwszym planie pomarańcza, goryczkowy finisz.

Ekstrakt 11, ALK 5, IBU ok. 25

Sesyjne, owocowe piwo z dość mocną jak na gatunek goryczką. Z pewnością zrobię je jeszcze raz na letnią porę.

 

al28zl.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warka #8 Nelson Sauvin Single Hop APA

 

Jedną z najwspanialszych rzeczy związanych z piwowarzeniem domowym jest możliwość eksperymentowania i szukania nowych smaków. Przeglądając zagraniczne strony znalazłem dużo komplementów na temat nowozelandzkiej szyszki Nelson Sauvin. W związku z tym postanowiłem zrobić niedużą, eksperymentalną warkę tylko z tym chmielem w gatunku APA. Warkę zaprojektowałem na 11 litrów zabezpieczając się jednym litrem w kontekście wszelkich strat przy zlewaniu itd.tak aby finalnie dostać min 10 L piwa. Dodatkowo w momencie warzenia dysponowałem wyłącznie drożdzami BRY-97 i z uwagi na ich opóźniony start zdecydowałem rozruszać je na warce 10 litrowej a następnie gęstwe użyć w przyszłości już na czymś większy, bez kłopotów ze startem.

 

Skład słódów, tak jak w #7, trochę przydługi ale kontynuuje proces zużywania zalegających resztek.

 

Skład na 11L:

 

Słody:

Pale Ale - 1,75 kg

Pszeniczny – 0,3kg

Monachijski Jasny - 0,65kg

Carapils - 0,2kg

Karmelowy Jasny – 0,1 kg

 

Zacierałem 10L, wysładzałem około 6L, wyszło ok 11,5 L 12 BLG

 

Chmiele :

Nelson Sauvin 5g szyszka 60`

Nelson Sauvin 5g szyszka 30`

Nelson Sauvin 10g szyszka 15`

Nelson Sauvin 15g szyszka 0`

 

IBU z Brewtarget : 29

 

Będę chmielił na zimno, planuje około 15g na 4-5 dni.

 

Drożdze: BRY-97

Edytowane przez Lodzermensch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warkę 7 Magnifera APA zlałem cichą + 35 g citry + odrobinę mango dla podbicia tego efektu z citry

Warkę 8 Nelson Sauvin Single Hop zlałem na cichą + 15g NS. Zeszło do 1 BLG ( BRY-97, cała saszetka na 10L piwa w 5 dni, gęstwę wykorzystam za kilka dni do następnej warki ). #8 pachnie wyraźnie owocami tropikalnymi,ciekaw jestem jak NS rozwinie się na zimno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zaprawiałeś pomarańczę?

Piłem ostatnio Single Hopa Mikellera z Nelsonem, ten chmiel to całkiem inna bajka :D Mi się strasznie podobał, ale koledze nie smakowało.

Edytowane przez Sławek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skórkę pomarańczy ostroźnie ściąłem uważając by nie załapał sie biały mech ( piwo gorzknieje ). Takie kawałki wrzuciłem do pojemnika i zalałem 50 ml spirytusu zostawiając na dobę. Sposób zgapiony na forum ale wydaje sie działać, podobobnie postąpiłem teraz z mango. Obcianając owoce starałem się żeby kawałki były jak największe - pomarańcze rzucałem bezpośrednio do fermentora bez siatek/pończoch. Małe kawałki skórki mogą uczynić zlewanie piwa katorożniczym zatykając pończochę/rurkę.

Edytowane przez Lodzermensch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warka #9 Prostak Golden Ale

 

Myślę, że wielu piwowarów domowych styka się z problemem „specyficznych” piwnych gustów swoich bliskich i znajomych oraz komentarzami w stylu „Smakuje jak tyskie” ( przy degustacji tripla ), „dziwnie pachnie..to drożdże,co nie?” ( przy wąchaniu chmielonego na zimno Cascade/Chinook APA ). Niektórzy piwowarzy domowi wykazują nieprzejednaną, sekciarską postawę ( „robię piwo tylko dla siebie” ), inni uginają czasem kark i biorą na tapetę „crowd pleaser” czyli po naszemu piwo dla mas.

Tak właśnie jest w przypadku warki 9 – celem jest uwarzenie piwa dość pełnego i treściwego, lekko słodkiego,broń Boże niezbyt gorzkiego i łatwego w odbiorze górniaka. Po prostu : prostak.

 

Skład na 20L:

 

Słody:

Pilzneński : 3kg

Monachijski : 1kg

Pszeniczny : 05 kg

Carapils : 0,25kg

Biscuit : 0,15 kg

 

Zacierałem 14L, wysładzałem około 15L, wyszło ok 19L 12,5 BLG

 

Chmiele :

Opal 10g granulat 65`

Opal 5g granulat 30`

Opal 5g granulat 15`

Rakau 5g szyszka 15`

Opal 5g granulat 0`

Rakau 5g szyszka 0`

 

Wyliczone IBU : 18

 

Drożdze: BRY-97, gęstwa 2 pokolenie, zadane w temp 18,5 C

 

Schemat zacierania:

Jednotemperaturowe 67`C – 60 min

Wygrzew 76`C

Edytowane przez Lodzermensch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nelson jest rzeczywiście wyątkowy. Spartoliłem to piwo koncertowo - zbyt mało ciała, zbyt niskie wysycenie, zbyt wytrawne a i tak jest na prawdę dobre poprzez bardzo intensywną ale nie cytrusową owocowość tego chmielu. Piwo wygląda tak:

 

2m6le3b.jpg

Edytowane przez Lodzermensch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieści z mojego domowego browaru:

 

Aktualnie mam bardzo mało czasu na warzenie z uwagi na pracę i praktycznie ciągłą nieobecność w domu.

Przebywając w UK udało mi się zakupić nieobecne aktualnie na naszym rynku : WLP072 French Ale oraz WLP670 American Farmhouse Ale.

 

Pierwszy szczep popracuje niebawem nad biere de garde, które w wydaniu Pinty bardzo mi podeszło i nie ukrywam,że to piwo mnie zainspirowało. Warka będzie 20litrowa i też prawdopodobnie znajdzie się w niej mąka kasztanowa, byc może jakieś przyprawy. Pincie dziękuje za inspiracje ;) Po tej warce będę miał najprawdopodobniej do oddania gęstwę po WLP072 więc jak coś proszę o kontakt.

 

Drugi szczep użyty zostanie w aktualnie rozpoczętym belgijskim tryptyku. Na drożdżach WLP500 Trappist Ale zacząłem z belgijską IPA(11L), następnie gęstwa zostanie użyta w klasycznym tripplu (15L) a potem trafi do trzeciej, eksperymentalnej warki(20L) z dwustopniową fermentacją - najpierw na kilka dni zadam część gęstwy WLP500 tak żeby część cukrów drożdże podjadły a potem piwo "dokończy" WLP670 ze szczepem brett. Z uwagi na charakter tych drożdży fermentor właściwy a także fermentor od rozlewu zostanie potem prawdopodobnie wyrzucony na śmieci a do browaru zakupiony nowy, przynajmniej ten z kranikiem.Inna możliwość jest taka, że fermentory zachowam jeśli w przyszłości podejmę się znów warzenia ze szczepem brett (w zależności od otrzymanego efektu). Niemniej jednak brett który jest w pewnym sensie rodzajem zakażenia, wymaga izolacji od "normalnych piw".

 

Ostatnim piwem planowanym na najbliższe 2 miesiące, na razie bliżej nieokreślonym, jest bitter lub angielskie pale ale. Przebywając w UK kupiłem również WLP023 Burton Ale, i co ważniejsze szyszki East Kent Goldings ze zbioru 2012. Szyszki pachną całkiem całkiem i ceniąc bardziej tę formę chmielu mam nadzieję na ciekawe efeky.Na razie jednak do warzenia tego jest tak daleko, że póki co nie mam konkretnych pomysłów (sugestie mile widziane ;) )

Edytowane przez Lodzermensch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z uwagi na charakter tych drożdży fermentor właściwy a także fermentor od rozlewu zostanie potem prawdopodobnie wyrzucony na śmieci a do browaru zakupiony nowy, przynajmniej ten z kranikiem.Inna możliwość jest taka, że fermentory zachowam jeśli w przyszłości podejmę się znów warzenia ze szczepem brett (w zależności od otrzymanego efektu). Niemniej jednak brett który jest w pewnym sensie rodzajem zakażenia, wymaga izolacji od "normalnych piw".

 

może zamiast wyrzucać spróbuj pozbyć się tego pozytywnego zakażenia poprzez ozonowanie + odkażanie nadwęglanem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na amerykańskich forach wypowiadają się że bezpieczniej jest sprzęt po tych drożdżach( fermentor,rurki do zlewania )wyrzucić bo dezynfekcja często może być nieskuteczna i potem kolejne piwa kwaśnieją. Chyba że ma ktoś jakieś doświadczenia w tym względzie i może się podzielić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warka #10 Belgian IPA

Pierwsza warka z planowanych trzech ( Belgian IPA – Tripel – Saison/Farmhouse Ale ). Drozdze były sporo po terminie, bardzo długo startowały na przygotowanym starterze ( około 4-5 dni nim ruszyły), zdecydowałem się w tym przypadku na niedużą warkę z uwagi na brak czasu oraz słabość drożdży. Celem jest belgijska IPA o stosunkowo niską jak na gatunek goryczką (ok 50 IBU ) tak aby nie przytłumić całkowicie belgijskiej,owocowo-przyprawowej bazy. Nie zdecydowałem się na cukier jako dodatek, tym razem użyłem miodu ale w procentowo niskim stosunku udziału (4%).

 

Skład na 11L:

 

Słody:

Pilzneński : 3kg

Biscuit : 0,35kg

Pszeniczny : 0,3 kg

Cara blond : 0,25kg

Miód : 0,15kg

 

Zacierałem w 10L, wysładzałem do około 13,5L, wyszło ok 10,5L 17 BLG

Schemat:

52` - 10min

61` – 45 min

71` – 20 min

78` wygrzew

 

Chmiele :

Bravo 10g granulat 60`

Rakau 5g szyszka 30`

Citra 5g szyszka 30`

Nelson Sauvin 5g szyszka 30`

Citra 5g szyszka 15`

Rakau 5g szyszka 15`

Nelson Sauvin 5g szyszka 15`

Citra 5g szyszka 0`

Rakau 5g szyszka 0`

Nelson Sauvin 5g szyszka 0`

 

Na zimno:

Citra 10g szyszka 0`

Rakau 10g szyszka 0`

Nelson Sauvin 10g szyszka 0`

 

Lacznie 85g chmielu na 10,5L piwa, docelowe IBU: 51

 

Drożdże : WLP500 Trappist Ale - starter 1L

Burzliwa: tydzien, zeszlo do 3 blg z 17

Cicha: 2 tyg, 1 tydzien chmielone na zimno

Edytowane przez Lodzermensch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Warka #11 Alchimist (trappist ale)

Planowalem trippla ale zasyp wyszedl troche zbyt ciemny zatem nie zmiescilem sie w widelkach bjcp dla tego stylu. Wobec tego piwo lapie sie w szeroka kategorie belgian speciality a z uwagi na uzyty szczep drozdzy (WLP500 trappist ) sklasyfikuje je jako trappist ale. Nazwa piwa, równiez graficznie. zwiazana bedzie z malarstwem Cornelisa Begi a burdel towarzyszacy alchemikowi gladko skojarzyl mi sie z moim warzeniem :) :

2uszgap.jpg

 

Zasyp zaprojektowalem na 15L

Skład na 15L:

Pilznenski 4kg

Zytni 0,5kg

Cara Ruby 0,2lg

Abbey 0,15kg

Miód 0,35 kg

 

Zacieralem w 12L. Ostatecznie otrzymalem ok 14,5L 20 blg

 

Chmiele:

Opal 10g granulat 60`

Spalt 5g granulat 30`

Spalt 5g granulat 15`

 

mech irlandzki 15`

 

dodatkowo kilka gram kolendry i okolo 25 jasnych rodzynek wrzuconych na zakonczenie gotowania

 

Drożdże : WLP500 Trappist Ale - gestwa po belgian IPA

Burzliwa: 2 tygodnie

Cicha: planuje 2 tygodnie

Edytowane przez Lodzermensch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.