Skocz do zawartości

Browar Bojanowo - ciemne piwo typu IPA


zasada

Rekomendowane odpowiedzi

Jak donosi Portal Spożywczy:

Piwo, które będzie nosić nazwę Bojan, gotowe będzie we wrześniu. Bojan będzie dostępny w dwóch wersjach: piwo jasne pełne oraz ciemne piwo typu IPA.

 

Zaaferowany zapytałem pod materiałem oraz na oficjalnym profilu FB, czy oznacza to Cascadian Dark Ale.

Pospieszyłem się oczywiście, bo w jednym z innych portali wyczytałem o "starej recepturze angielskiej".

 

Czy macie może jakieś przecieki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jakbyśmy mieli, to nie zepsujemy niespodzianki.

Użytkownik zgoda edytował ten post dziś, 15:57

Aha - dobra, wycofuję się zatem na z góry zaplanowane pozycje...

Edytowane przez zasada
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Bojan opublikował etykiety.

Stoi na nich Black IPA - piwo typu India Pale Ale.

Ja już nie wiem komu wierzyć - w zasypie karmelowy, ale nie wiem ile EBC by musiał mieć.

1240225_440990436019519_774674575_n.jpg

Edytowane przez zasada
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

post-6077-0-43950700-1381422044_thumb.png

Kupione dzisiaj w poznańskiej Centrali Piwnej.

Nazwa jest imho nadużyciem - kolor jak na zdjęciach, piana ładna ale nietrwała, wysycenie niskie.

Aromat na początku bardziej trawiasty, z czasem pojawia się lekki alkohol, brak cytrusów, drzew iglastych czy czego tam się po BIPA spodziewałem. Brak tez herbatników które kazałyby myśleć o tym Bojanie jako Belgu na sterydach. Goryczka natomiast taki kierunek podpowiada.

 

Generalnie jako fan Belga z Lwówka chętnie powtórzę, ale najchętniej z drugiej warki.

Jako pijący hobbystycznie i oglądający rynek z pozycji umiarkowanie wymagającego ale nieco jednak kapryśnego klienta chętnie usłyszałbym co na temat tego piwa ma do powiedzenia piwowar plus oczekiwałbym zmiany nazwy, bądź zmiany zasypu a na pewno wzmocnienia chmielenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawaj z tym na Browar.biz, dziwny to wynalazek. :)

Szukałem wątku ale nie ma jeszcze a niespecjalnie chce się wychylać - za rzadko piszę i wydaje mi się, że to modzi dodają piwa do oceny.

Chyba, że masz na myśli jakiś inne miejsce niż Piwo konkretnie -> Polska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.