Jump to content
Sign in to follow this  
zasada

Browar Bojanowo - ciemne piwo typu IPA

Recommended Posts

Jak donosi Portal Spożywczy:

Piwo, które będzie nosić nazwę Bojan, gotowe będzie we wrześniu. Bojan będzie dostępny w dwóch wersjach: piwo jasne pełne oraz ciemne piwo typu IPA.

Zaaferowany zapytałem pod materiałem oraz na oficjalnym profilu FB, czy oznacza to Cascadian Dark Ale.

Pospieszyłem się oczywiście, bo w jednym z innych portali wyczytałem o "starej recepturze angielskiej".

Czy macie może jakieś przecieki?

Nawet jakbyśmy mieli, to nie zepsujemy niespodzianki.

Użytkownik zgoda edytował ten post dziś, 15:57

Aha - dobra, wycofuję się zatem na z góry zaplanowane pozycje...

Edited by zasada

Bojan opublikował etykiety.

Stoi na nich Black IPA - piwo typu India Pale Ale.

Ja już nie wiem komu wierzyć - w zasypie karmelowy, ale nie wiem ile EBC by musiał mieć.

1240225_440990436019519_774674575_n.jpg

Edited by zasada

Wczoraj lokalne media podały ze pierwsza partia Bojana juz w sklepach :) wiec teraz polowanie czas zacząć :)

post-6077-0-43950700-1381422044_thumb.png

Kupione dzisiaj w poznańskiej Centrali Piwnej.

Nazwa jest imho nadużyciem - kolor jak na zdjęciach, piana ładna ale nietrwała, wysycenie niskie.

Aromat na początku bardziej trawiasty, z czasem pojawia się lekki alkohol, brak cytrusów, drzew iglastych czy czego tam się po BIPA spodziewałem. Brak tez herbatników które kazałyby myśleć o tym Bojanie jako Belgu na sterydach. Goryczka natomiast taki kierunek podpowiada.

Generalnie jako fan Belga z Lwówka chętnie powtórzę, ale najchętniej z drugiej warki.

Jako pijący hobbystycznie i oglądający rynek z pozycji umiarkowanie wymagającego ale nieco jednak kapryśnego klienta chętnie usłyszałbym co na temat tego piwa ma do powiedzenia piwowar plus oczekiwałbym zmiany nazwy, bądź zmiany zasypu a na pewno wzmocnienia chmielenia.

Dawaj z tym na Browar.biz, dziwny to wynalazek. :)

Szukałem wątku ale nie ma jeszcze a niespecjalnie chce się wychylać - za rzadko piszę i wydaje mi się, że to modzi dodają piwa do oceny.

Chyba, że masz na myśli jakiś inne miejsce niż Piwo konkretnie -> Polska