Skocz do zawartości

Browar KAMELEON wita


Gość tomo33

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich Piwowarów i Piwowarki.Jak dotad uwarzylem 6 warek 2 z puchy i 4 metoda zacierania,te z puszki hmmm zostały wypite ale bez wielkiego szalu,natomiast zacierane to już inna bajka z rożnym skutkiem ale ogólnie bardzo mi smakowały. Pozdrawiam wszystkich serdecznie i dużo udanych piwek życzę.Tomasz :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tych dwóch ostatnich nie znałem. Napisz mi proszę jak to wygląda z tym sklepem w Bergen, daleko nie mam i po słody by mi się bardziej opłacało tam podjechać niż płacić za przesyłkę z innych sklepów, śrutują od ręki czy trzeba im dać jakoś znać wcześniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tych dwóch ostatnich nie znałem. Napisz mi proszę jak to wygląda z tym sklepem w Bergen, daleko nie mam i po słody by mi się bardziej opłacało tam podjechać niż płacić za przesyłkę z innych sklepów, śrutują od ręki czy trzeba im dać jakoś znać wcześniej?

to jest ten sklep:

http://www.vestbrygg.no/

Najlepiej kontaktować się z nimi za pomocą maila i maja sklep stacjonarny w Bergen.Na stronie masz wszystkie kontakty.Dodam ze jestem zadowolony z obsługi.

Słody śrutują na życzenie,wiadomo ze za jakaś tam oplata,ja osobiście nie korzystałem z tej usługi.Posiadam własny śrutownik:)

Edytowane przez tomo33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam Ja również w Bergen warzę :)

 

Witaj.Fajnie masz bo sklep z wszystkim na miejscu :)Ja do Bergen mam około 4 godzin łodzią expresową ale czasem bywam tam :) Głownie się zaopatruje w sklepach internetowych.Pozdrawiam i udanych warek życzę.

Edytowane przez tomo33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możesz popełnisz jakąś krótką relację ? A przy okazji jak wygląda scena piwowarów domowych w Norwegii ?

Bergen Ølfestivalen był imprezą dwudniową.Odbył się w dniach 6-7 września w starej części Bergen zwanej Bryggen.Wystawiało się około 15 browarów w tym były 3 koncernowe.

Obowiązywało szkło degustacyjne o pojemności 100ml.Forma płatności to jeden bong wartości 25 NOK.Niektóre próbki kosztowały 2 bongi -im mocniejsze piwa tym droższe.

Imprezie towarzyszyły rożnego rodzaju prezentacje np.warzenie piwa,prezentacja książki na temat warzenia piwa (pierwsza w języku norweskim jaka się ukazała) historia piwa i jego powstanie.

Wystawiał się sklep vestbrygg z surowcami jak i sprzętami potrzebnymi do warzenia piwa w domu i wyszynku.Na miejscu można było coś przekąsić i zakupić pamiątki festiwalowe.Niestety nie można było zakupić piwa na wynos.Browary miały zakaz sprzedawania artykułów z swoim logo na festiwalu.Pogoda 1 dnia nie dopisała- deszczowo i mokro było.Drugiego dnia o wiele lepsza była co spowodowało dużym napływem odwiedzających i trzeba było stać w kolejce aby wejść na teren festiwalu.Wydawało się ze organizatorzy nie wszystko do końca przewidzieli,zbyt mala powierzchnia ,kłopoty z bongami. Ja osobiście zdegustowanym 15 próbek z czego dwie wybitnie mi utkwiły w pamięci. Były to :Mandarina IPA z Nøgne Ø oraz Barley Wine z Ægir.

 

Piwowarstwo domowe w Norwegii zaczyna się dopiero rozwijać.Nie jest tak powszechne jak u nas w Polsce bynajmniej w moim regionie.Z tego co mi wiadomo w mojej wiosce próbuje warzyć 2 osoby z którymi nie mam kontaktu.Moja droga piwna dopiero się rozpoczęła wiec i wiedza mala w tym temacie.

Edytowane przez tomo33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że nie wiedziałem o tej imprezie bo bym pojechał, daleko nie mam bo jakieś 45min jazdy. Mam nadzieję że się załapię w przyszłym roku.

 

BYW: Może by tak kiedyś zacieśnić więzi między Polskimi Piwowarami z Norwiegii i sie wymienić piwami, doświadczeniami i napić się troszkę?? ;)

Edytowane przez 05paw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że nie wiedziałem o tej imprezie bo bym pojechał, daleko nie mam bo jakieś 45min jazdy. Mam nadzieję że się załapię w przyszłym roku.

 

BYW: Może by tak kiedyś zacieśnić więzi między Polskimi Piwowarami z Norwiegii i sie wymienić piwami, doświadczeniami i napić się troszkę?? ;)

 

W sumie niezły pomysł od czasu do czasu bywam w okolicach Bergen można by kiedyś coś wymodzić ;)

Edytowane przez tomo33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Suszarka git :) szkoda tylko że te butelki takie drogie :ble:

Ja poszperałem tu i tam i się trochę tych butelek nazbierało.Najgorsze było jak dostałem od kogoś mocno zasyfione,takich już nie przyjmuje tez miałem z piw wypitych osobiście i co rusz przybywają nowe ;) Cena 8 koron mnie odstraszała by kupować nowe w sklepie internetowym ;) Zawsze możesz lać w 0.33 w kazdym sklepie Ci odstąpią za cenę panta :D ja tak na początku robiłem ale małe butelki zajmowały mi dużo więcej miejsca w pomieszczeniu gdzie przechowuje swoje frykasy ;) i zrezygnowałem ;) Edytowane przez tomo33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Browar się wzbogacił o mieszadło magnetyczne,w tym przypadku poszedłem na łatwiznę i zamówiłem gotowe u kolegi "Shoter". Przesyłka dotarła do mnie w całości, miała nie lada wyzwanie i udało się :)

 

post-6821-0-64465000-1385717914_thumb.jpg

 

post-6821-0-31054700-1385717933_thumb.jpg

Edytowane przez tomo33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mikołaj w tym roku był aż za nadto szczodry,browar wzbogacił się o nowa chłodnice i refraktometr.

 

post-6821-0-51271500-1387130293_thumb.jpg

 

post-6821-0-56082300-1387130312_thumb.jpg

 

Ps.W roli Mikołaja moja LP :D to raczej Mikołajka :P

Edytowane przez tomo33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.