Skocz do zawartości

Cicha fermentacja w 5 dni?


marboz

Rekomendowane odpowiedzi

Mam poniższy dylemat :(

W przyszły piątek wyjeżdżam na urlop ale kusi mnie jeszcze jutro lub w sobotę ważenie piwa, miałem zamiar tak na styk w czwartek wieczorem przelać na cichą fermentację na 10-15 dni i po przyjeździe mógłbym butelkować. Boje się jednak że burzliwa nie zakończy się przed czwartkiem. Co wtedy, czy i tak mogę przelać na cichą czy zepsuje piwo? A piwo to Belgian Pale Ale 13°Blg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się wydaje że jeśli się burzliwa nie skonczy to możesz zostawić bez zlewania... robiłem ostatnio belga tripel blg 21 na t58 i po 5 dniach było cicho więc Twoje raczej tez wczesniej skonczy jesli drożdże odrazu zaczną :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ mam podobną sytuację to temat mnie zainteresował.

Ja zostawiam swoje piwa bez przelewania i ufam, że będzie ok.

BTW

Nie rób cichej, zostaw na burzliwej

IMHO powinno się napisać "nie przelewaj na cichą, zostaw na 3 tygodnie bez przelewania"

Toż to różni ludzie czytają i jeszcze sobie pomyślą, że fermentacja cicha zależy od tego czy przelejemy czy nie.

To przecież drożdże, bez naszego udziału najpierw fermentują brzeczkę burzliwie, a potem "po cichu" i to się dzieje czy chcemy czynie bez względu na to czy zlejemy piwo znad osadu czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uspokoiliście mnie :) To mi daje możliwość zrobienia dwóch warek przed wyjazdem :D

 

A co po trzech tygodniach, już nie robić cichej tylko lać do butelek?

Edytowane przez marboz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nic nie traci się na smaku? (wybaczcie pytania amatora :) )

Na smaku nic nie powinieneś stracić, jedyne co mogłoby się pojawić to aromaty pochodzące od autolizy drożdży, ale jeśli nie masz możliwości zlania na cichą, zostaw tak jak radzili koledzy i będzie OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ile byś musiał trzymać żeby coś takiego wystąpiło . Chyba że masz tak wyczulony nos :)

Z tą autolizą napisałem trochę na wyrost, myślę że nie powinno być z tym problemu w tak krótkim czasie, no chyba, że piwo ma wysoką zawartość alkoholu, a drożdże go tolerują w małych stężeniach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jezeli bym zlal na cichą ale powiedzmy dopiero po 2 tygodniach poprawi to klarownosc? Czy jest sens ?

 

Spokojnie możesz tak zrobić. Mi piwo często stoi 2-3 tygodnie zanim przeleję na cichą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jezeli bym zlal na cichą ale powiedzmy dopiero po 2 tygodniach poprawi to klarownosc? Czy jest sens ?

 

Spokojnie możesz tak zrobić. Mi piwo często stoi 2-3 tygodnie zanim przeleję na cichą.

jedyne co może się złego stac to możliwość infekcji gdyż po takim czasie jak przelejesz drożdże mogą nie wypordukować poduszki dwutleku węgla która zabespiecza przed obcymi :) więc radzę po tym czasie butelkować. Edytowane przez MateuszO.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.