Skocz do zawartości

O co chodzi z Kopyrem?


Tom Kos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Może mi ktoś wyjaśnić dlaczego tak wielu ludzi ma jakieś dziwne podejscie do Tomka Kopyry i tego co robi. Od niedawna interesuje się piwnym swiatkiem ale coraz częsciej trafiam na jakieś dziwne podjazdy w jego stronę. Skąd się to wzieło? O co chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależnie co masz konkretnie na myśli. Postać znana i dość wyrazista, więc to naturalne że ma zwolenników i przeciwników.

Poważniejsza jazda była na pewno przy okazji Sępa z końcem zeszłego roku. Wypuścił wtedy piwo z wadami, z chmielem który dostał za darmo, w cenie "premium". Recenzując piwo na blogu oczywiście wad nie zauważył. Sporo kontrowersji i zamieszania wtedy wywołał wokół swojej osoby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek jest znany w naszym światku, więc spotyka go los celebrytów - gdy jesteś na świeczniku, narażasz się na krytykę wszystkiego i zawsze,

 

Ale to jak sądze trzyma się w ramach przyjacielskich docinek - może poza garstką hejterów którzy przecież i tak nienawidzą całego świata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek ma taką osobowość, którą nie każdy jest w stanie tolerować. Dlatego wielu go krytykuje. Inna sprawa, że robi naprawdę dobrą robotę i część ludzi robi najazdy przez zwykłą zazdrość. A wpadki? Tych nie ma ten, kto nic nie robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poważniejsza jazda była na pewno przy okazji Sępa z końcem zeszłego roku. Wypuścił wtedy piwo z wadami, z chmielem który dostał za darmo, w cenie "premium". Recenzując piwo na blogu oczywiście wad nie zauważył. Sporo kontrowersji i zamieszania wtedy wywołał wokół swojej osoby.

 

Mi tam styl Kopyra nie odpowiada, ale cała akcja z Sępem to była żenada i jeśli kogoś stawia w złym świetle to raczej hejterów z bbiz-u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Recenzując piwo na blogu oczywiście wad nie zauważył.

Przecież sam napisał czy tam powiedział o diacetylu i dopiero po tym mu się dostało głównie na bb.

tak, masz rację, sam powiedział o diacetylu, tylko problem był w tym, że nie uważał tego za wadę (nawet gdzieś się wypowiedział, że podnosi pełnie piwa :lol: ) Poza tym dostał Mu się głównie za wypuszczenie piwa z wadą w segmencie "premium" - oczywiście chodziło o cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam w pierwszej recenzji na blogu ani się nie zająknął na ten temat. Jak już piwo trafiło na rynek i mu ludzie zaczęli wytykać ten diacetyl to wtedy się zaczął tłumaczyć. Tylko tłumaczył się tak, że jeszcze bardziej wkurzył ludzi, bo zaczął pisać że diacetyl w IPA to w zasadzie nie jest żadna wada.

 

cała akcja z Sępem to była żenada i jeśli kogoś stawia w złym świetle to raczej hejterów z bbiz-u

No jak dla mnie to nie była tylko nagonka browarbizowych hejterów tylko grubszy temat. Wielu ludzi spoza hejtreskiego grona miało mu za złe tego Sępa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście cenię Tomka i to od czasu, gdy jeszcze nie prowadził bloga i nie kolaborował z Widawą. Nie zmienia to faktu, że akcja z Sępem (nie piłem, znam tylko pokłosie afery) wywołała niesmak. Jak każda osoba rozpoznawalna ma swój wyrobiony pogląd na wiele spraw i dobrze. Nie mam nic do niego, a jeśli już mam mu coś do zarzucenia, że zmienił bloga na vloga (czy jak tam zwał). Mnie ta formuła nie odpowiada. Gdyby jeszcze nie były to reportaże przegadane...

 

Co do hejterów i bb... Jestem osobą, która od 10 lat jest zaangażowana w to forum i zwyczajnie mierzi mnie powyższa stereotypizacja użytkowników tego forum. BB wyrosło z ogólnej grupy pasjonatów piwa: konsumentów, piwowarów i kolekcjonerów. Jak każdy konsument ma się prawo oceniać czy to działania czy produkty. Nie inaczej z piwem. Nie trzeba być piwowarem, by dobrze ocenić piwo. Jedząc makaron nie muszę znać technologii jego produkcji. Wiem co mi smakuje a co nie, oraz co mogę kupić a czego nie.

Edytowane przez e-prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do hejterów i bb... Jestem osobą, która od 10 lat jest zaangażowana w to forum i zwyczajnie mierzi mnie powyższa stereotypizacja użytkowników tego forum.

Bardziej chyba chodzi o to że na BB zadomowiła się jednak pewna grupa ludzi... mniej przyjemnych w odbiorze.

Całe forum jest oczywiście zbyt duże żeby wszystkich jego userów wrzucać do jednego wora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zawsze zgadzam się z Tomkiem ale szanuję za ogromną wiedzę i za to co robi dla piwowarstwa. Na bb jak i tu jest wiele osób krórym się w głowach popier...., uważaja się za wszystkowiedzących i zniechęcaja do udzielania na forum( nie mam na myśli Kopyra) Ilu doświadczonych piwowarów zamilkło? Przestało opisywać swoje warki.młode wilcy rządzą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na bb jak i tu jest wiele osób krórym się w głowach popier...., uważaja się za wszystkowiedzących i zniechęcaja do udzielania na forum( nie mam na myśli Kopyra) Ilu doświadczonych piwowarów zamilkło? Przestało opisywać swoje warki.młode wilcy rządzą

Heh... Teraz nie wiem czy odpisać że od zawsze "the grass was greener", czy po prostu przestać tu wchodzić żeby nie zabierać przestrzeni starej gwardii...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze nie ma co tworzyc kolejnych podzialow, a juz zwlaszcza na linii "mlodzi-starzy", "doswiadczeni- poczatkujacy" Juz raczej na linii "majacy cos do powiedzenia- nie majacy niczego ciekawego do powiedzenia" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...(nawet gdzieś się wypowiedział, że podnosi pełnie piwa :lol: ) .

 

Tutaj mial racje. Odpowiednio wysoki poziom dwuacetylu spelnia bardzo istotna role w piwach jak lekki bitter czy Czeski Pils.

Dyskusyny jest nie obecnosc dwuacetylu, ale jego poziom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś wyjaśnić dlaczego tak wielu ludzi ma jakieś dziwne podejscie do Tomka Kopyry i tego co robi.

Jakoś nie przypominam sobie nagonki na naszym forum. Owszem, bb aż trzęsło się od krwiopijców, ale kto nie chce, ten w życiu bb nie uczestniczy i tyle. Ślepcem być trzeba, żeby nie widzieć różnicy w poziomie kultury forum naszego i bb.

Edytowane przez Jacenty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie przypominam sobie nagonki na naszym forum. Owszem, bb aż trzęsło się od krwiopijców, ale kto nie chce, ten w życiu bb nie uczestniczy i tyle. Ślepcem być trzeba, żeby nie widzieć różnicy w poziomie kultury forum naszego i bb.

Swego czasu (dawno temu) napisalem ze klimat BB mi nie odpowiada (podobne odczucia mial kolega Scooby brew w tym samym watku) co mocno skrytykowal kolega Kopyr. Jesli chodzi o kulture- nauki o kulturze mowia ze nie ma kultur lepszych i gorszych, sa rozne kultury, sa inne od siebie, odmienne, ale nie lepszych i gorszych. Antropologia wspolczesnosci raczej nie przedstawia tego inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zawsze zgadzam się z Tomkiem ale szanuję za ogromną wiedzę i za to co robi dla piwowarstwa. Na bb jak i tu jest wiele osób krórym się w głowach popier...., uważaja się za wszystkowiedzących i zniechęcaja do udzielania na forum( nie mam na myśli Kopyra) Ilu doświadczonych piwowarów zamilkło? Przestało opisywać swoje warki.młode wilcy rządzą

Jesteś jedna z ostatnich osób, które powinny się wypowiadać o ludziach, nie tylko z bb. Doskonale pamiętam, jak cwaniakowałeś odpisując na moje posty nie kojarząc mnie z piwo.org. Właśnie dokładnie PRZEZ TAKICH JAK TY nie pisuję tam i rzadko zaglądam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zwrócić uwagę, że kolega poruszył temat Kopyra a nie o wyższości forum x nad y. Proszę o trzymanie się tematyki.

 

Wysyłane z mojego GT-S5830 za pomocą Tapatalk 2

Jedno z drugim jest nierozerwalnie związane. Proponuję zamknąć temat, bo robi się niemiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.