Skocz do zawartości

Najmocniejsze piwo jakie zrobiliście


Marian7

Rekomendowane odpowiedzi

Z ciekawości zarzucę temat - jakie najmocniejsze piwo zrobiliście w całej swojej historii warzenia? Wg jakiej receptury?

Moje najmocniejsze aktualnie jeszcze fermentuje (porter), ale myślę, że jest szansa na podejście pod 6%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PIWO MA MI SMAKOWAĆ !!! a ile ma %%% to jest rzecz zupełnie drugorzedna..

 

Mam dokładnie takie samo zdanie, najpierw smak, potem procenty. Dlatego zupełnie nie przejmowałem się jak pierwsze piwa wychodziły mi po 3-4%. Tak jak napisałem - czysta ciekawość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie panowie, nikt tu przecież nikomu nie wmawia że piwo im mocniejsze tym lepsze.

Ot, porównujemy sobie bez spinania się kto jakie uwarzył. Równie dobrze moglibyśmy sobie porównać kto ile chmielu wrzucił (chociaż tu też pewnie parę osób by marudziło że dużo chmielu to zło).

 

 

U mnie świąteczne, lekko poniżej 8%.

W weekend plaunję IIPA 20Blg, jeśli dobrze odfermentuje to powinno przekroczyć 8%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RIS - "Ostatni gasi światło" - 12.8% :cool:

 

Nieźle. Wyobrażam sobie, że mieszanie 9.5kg słodów w garze musi być dosyć ciężkie :)

Lekko nie było :) Strasznie gęsta breja :P zakwasy były mocno odczuwalne następnego dnia :D ale i tak gorsze było szorowanie kuchenki, bo piwowar nie przypilnował i część wykipiała :monster:

Wyobrażam sobie, że mieszanie 9.5kg słodów w garze musi być dosyć ciężkie

To juz chyba musiało być podbite ekstraktem.

Nie było. All grain + cukier do fermentacji burzliwej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie fascynuje to , że od momentu jak poznałem lepsze piwa z browarów rzemieślniczych i dobrych zachodnich , piwa o wysokiej zawartości alko są pijalne i bez efektów jakie często znamy z mocnych piw koncernowych ( smak wódy ) Generalnie wielu moich znajomych sceptycznie podchodziło do np. Imperium Atakuje a później zdziwienie : to ma 7% ? :)

Mam nadzieję , ze podobny efekt będzie w domowych ( ba , jestem prawie pewien słuchając Was , doświadczonych piwowarów ) i że moja AIPA planowana na ok. 7,1 będzie pod tym względem wyważona w smaku .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie było. All grain + cukier do fermentacji burzliwej :)

Czyli jakiś dodatek niesłodowy był :P Głównie chodziło mi o to, że na samych słodach ciężko uzyskać tak wysoki ekstrakt, coby po fermentacji miało ponad 10% alko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie było. All grain + cukier do fermentacji burzliwej :)

Czyli jakiś dodatek niesłodowy był :P Głównie chodziło mi o to, że na samych słodach ciężko uzyskać tak wysoki ekstrakt, coby po fermentacji miało ponad 10% alko.

Hehe, no był, ale Marian pisał o mieszaniu w garze, a cukru w garze nie mieszałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głównie chodziło mi o to, że na samych słodach ciężko uzyskać tak wysoki ekstrakt, coby po fermentacji miało ponad 10% alko.

 

Nie widzę problemu, odpowiedni garnek i odpowiednia ilość słodu i odpowiednie drożdże i masz >10% alk. Moje najmocniejsze (na słodzie) 9,4% alk. Na jesień idzie RIS więc myślę że dziesiątka stuknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę problemu, odpowiedni garnek i odpowiednia ilość słodu i odpowiednie drożdże i masz >10% alk.

Ja widzę pewien problem, a mianowicie przy proporcjach wody do słodów 3,5:1 bez wysładzania mamy ekstrakt ok. 19 Blg. Gotując brzeczkę przednią osiągniemy (nieco arbitralnie) 22-23 Blg. Oczywiście możemy zacierać z mniejszą ilością wody, ale tutaj z pewnością też istnieje jakiś ogranicznik. To wszystko są moje rachunki podyktowane niewielkim jeszcze doświadczeniem. Może starsi (expem) koledzy wypowiedzą się co do limitów w tej materii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.