Skocz do zawartości

Młynek czy sie nadaje


zico

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do na pewno bardziej doświadczonych piwowarów .Mianowicie mogę kupić taki młynek , pytanie brzmi czy bedzie się nadawał do słodu

Zdjecia 1,2,5 to jeden młynek zdjecia 3,4 to drugi

Edytowane przez zico
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zico :smilies:

Czasu mamy coraz mniej, butelek coraz więcej, ochoty na picie dużo, a więc zbieraj na czeski młynek, a na razie posiłkuj się usługowym śrutowaniem.

Chyba, że chcesz spróbować i nie chcesz inwestować ale to już lepiej próbować na śrutowanym słodzie.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś mi się zdaje że wydajność będzie 5kg/ 4h :smilies:

E... tam, słyszał ktoś o młynku do maku ? Malutki młynek, prawie w dłoni się mieści, a śrutuje 5 kg w jedną godzinę i to przy niezbyt intensywnej pracy ręką, tylko że w tym wypadku jest szansa, że słód wysypywał się będzie przez przestrzenie między wałkami ciernymi (brak jakiegokolwiek zabezpieczenia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malutki młynek, prawie w dłoni się mieści, a śrutuje 5 kg w jedną godzinę i to przy niezbyt intensywnej pracy ręką,.

rewelacja :smilies: przy większych warkach lub mocniejszych piwach szybciej uwarzysz niż ześrutujesz :lol:

Edytowane przez anteks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
A co sądzicie o tym?

http://instrukcja.pl/i/zelmer_mlynek

 

Będzie dobry do słodu?

Ten młynek żarnowy, to przystawka do maszynki do mięsa Zelmer. W znacznej części składa się z plastyków, wątpie, czy jest to trwały sprzęt. Jak masz taki młynek to śrutuj nim, kupować nie opłaca się, lepiej dołożyć 50zł i kupić Porkerta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam maszynkę i myślałem o zakupie tego młynka. Ten plastyk wydaje się być w miarę wytrzymały.

O ile dobrze pamiętam ten młynek kosztuje ok.120zł, jego konstrukcja jest zaprojektowana do mielenia małych ilości raz na kiedy, myśle że relacja ceny do jakości jest kiepska. Sugerowałem Porkerta, bo to "kawał sprzętu", który posłuży lata. Możesz również kupić używany śrutownik na Allegro w cenie poniżej 100zł (poczytaj na forum temat o okazjach Allegro), myślę że będzie lepszy od przystawki Zelmera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 30 zł bym spróbował. Bo 60zł to już połowa porządnego, więc lepiej dozbierać już drugą połowę na porządny śrutownik.

Gdzie kupisz porządny za 120 ? podeślij link

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś był zainteresowany to prawdopodobnie będę sprzedawał taki młynek do kawy, a właściwie mini śrutownik.

Jedyna jego wada to brak korbki, ale myślę nad jej dorobieniem. Jest też opcja podpięcia wiertarki.

 

Muszę się jeszcze zastanowić czy chcę go sprzedać, bo mam go jako rezerwę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.