Skocz do zawartości

Kupno fermentatora 100l


alftomek

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Tak profilaktycznie dorzucę swoje pytanie:

Czy tego typu beczki do spożywki można bezpiecznie podnosić wraz z pełną zawartością ?

Kupiłem beczkę 80L z uchwytami i mam zamiar przenosić to z min. 60L zalewem (do lodówki i do rozlewu na stolik)

Raz, że to cholernie ciężki będzie, ale obawiam się też czy sama beczka wytrzyma... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@GP... aleś odpowiedział koledze na pytanie, jak nie masz nic do dodania w temacie, to racz nie dotykać klawiatury.

Co do beczek, to na pewno wytrzymają, większość z nich przeznaczona jest od przenoszenia wraz z zawartością o dużo większej gęstości niż 1g/cm2 Czyli przy objętości 80l powinny wytrzymać więcej niż 80kg obciążenia. Sam warzę warki po 80l, ale ze względu na ciężar zrezygnowałem z dużych beczek i fermentuję w normalnych fermentorach- kwestia wygody. Poza tym mogę się pobawić i każde wiadro zadać innymi drożdżami, co ma swoje plusy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odp podobnie, różne piwa to zadane np innymi drożdżami lub chmielone na zimno, czy z dodatkami. Sam temat mycia tej wielkiej beczki po fermentacji oraz ciężar z płynem jest kłopotliwy. Na bazarach codziennie zdejmują z aut beczki z kapustą czy ogórkami (1szt można sobie kupić :) ) więc są wytrzymałe. W altance miałem wielką beczkę ale stała w miejscu, w zimę woda zamarzła i mi tylko kranik uszkodził się. Krażek lodu wewnątrz był a beczka cała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fermentorów 30L mam cały zapas i połowy nawet jeszcze nie użyłem.

Na beczkę 80L zdecydowałem się tylko dlatego, że ładnie w całości wchodzi mi do lodówki a fermentory mieszczą się tylko 2.

Zwiększyłem właśnie wybicie do ok. 80L i nawet ta beczka jest za mała, ale większe nie wchodzą :|

Co do mycia, to po doświadczeniach ze zwykłymi 30-stkami wiem, że chlor+woda wyżre wszystko jak tylko trochę postoi :smilies:

Jedyny problem, to właśnie ciężar, ale te 60kg to jakoś jeszcze dźwignę, jak nie sam to z pomocą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam dwóch takich beczek 80l i porobiłem wózki na których stoją. Wózek składa się z płyty 40cmx40cm,gr.22mm a na spód kółka mniej więcej takie:

http://allegro.pl/kolo-kolko-do-wozka-50mm-wozki-obrotowe-hamulec-i3381589624.html

Nalewam do beczki bezpośrednio z wymiennika a potem przepompowuje (na cichą i kegów). Nic nie dźwigam tylko ciągnę :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam dwóch takich beczek 80l i porobiłem wózki na których stoją. Wózek składa się z płyty 40cmx40cm,gr.22mm a na spód kółka mniej więcej takie:

http://allegro.pl/ko...3381589624.html

Nalewam do beczki bezpośrednio z wymiennika a potem przepompowuje (na cichą i kegów). Nic nie dźwigam tylko ciągnę :D .

 

mam dokładnie takie same platformy - na tych samych kółkach samoróbki 40x40 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.