Skocz do zawartości

taboret a butla


bambo-5

Rekomendowane odpowiedzi

witam, powoli dojrzewa we mnie myśl o zakupie taboretu gazwego ale mam pytanie co do butli, wiem że wiekszość używa butli 11 kg lecz ze względu na miejsce i to że posiadam pustą butle 3kg wolałbym używać takiej. Czy jest jakaś przeszkoda, różnica? potrzebuje taki sam wąż plus reduktor? jakby ktoś mógł opisać to od strony technicznej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wąż i reduktor taki sam jak do 11stki. A masz możliwość blisko napełniania tej 3kg butli ? i jaka jest cena napełnienia ? :)

Pewnie cena jest niższa, ale...11 wystarcza niektórym na 6-8 warek czyli 3kg wystarczy zdecydowanie na mniejsza ilość warek. a A raczej nie chcesz aby w trakcie chmielenia nagle zabrakło gazu np w niedzielne popołudnie ? ;)

Poszukaj w domu jednak miejsca na 11stke - warto :)

Edytowane przez Lusterko87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze swojej strony mogę polecić plastikowe butle BP, http://www.bp.com/genericsection.do?categoryId=9024095&contentId=7044809 gaz bardzo dobrej jakości, no chyba, że trafisz gdzieś propan w butlach jak od spawacza.

 

Butle lekkie z BP są ok, jednak 200 zł kaucji troche boli na dzień dobry :-(

Do tego nie na każdej BP z butlami je mają, co może stanowić problem jak trzeba szyko wymienić. Niemniej jednak polecam! Uzywam do grilla gazowego :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przyczyn (sam nie wiem, chyba, że mam je od wielu lat) używam dwóch butli na zmianę 2kg i 3kg, redukcja mały gwint na duży jest konieczna, niestety drogie ładowanie bo 14zł i 20zł. Do kuchni w domu używam 11kg i jej ładowanie ( lubw ymiana) na dzień dzisiejszy to 44zł. Dojrzewam jednak do decyzji i raczej bym taką opcję koledze-- bambo-5 --polecił: butla 11kg, potem wymiana lub ładowanie. Taboret mam http://allegro.pl/ta...09119438.html ... INTERLOOP ale bez termopary, działa spoko, dyszę wymieniłem na ciut mniejszą bo bum robił. :beer:

Edytowane przez elroy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GB to butle 11 kg masz tanio. u mnie sie po 56 chyba ostatnio buja. a co do wyboru miedzy 11 a 3 to po prostu a 11 jest ten minus ze musiałbym gdzies kupic na podmiane pusta butle a to jest koszt koło stówki i jak na studencka kieszeń która coś tam warzy jest to troche dużo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Chcę się przenieść do garażu z browarem i szukam taboretu. Ostatnio dużo jest tych żeliwnych http://allegro.pl/ta...4501762377.html czy ktoś użytkuje?

Na plus to 9kw i stabilna konstrukcja. Na minus cena, 30cm średnicy, brak termopary (za 140zł można mieć 7,5kw z termoparą) Choć ciężko mi sobie wyobrazić że można zgasić taki 9kw płomień przeciągiem. Używam garnka 50L warki 30-40L. Garnek szeroki bo 50cm więc te 30cm to takie minimum

Edytowane przez kiedos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GB to butle 11 kg masz tanio. u mnie sie po 56 chyba ostatnio buja. a co do wyboru miedzy 11 a 3 to po prostu a 11 jest ten minus ze musiałbym gdzies kupic na podmiane pusta butle a to jest koszt koło stówki i jak na studencka kieszeń która coś tam warzy jest to troche dużo

100PLN to jest kaucji za butlę przy wypożyczeniu - ja kupiłem jedną za 80PLN i szacuję, że mi się przy dzisiejszym warzeniu skończy. Podjechałem wczoraj do punku, zostawiłem 100PLN kaucji + 60 PLN za propan i po wszystkim odwożę pustą pierwszą i odbieram kaucję, druga zostaje u mnie do kolejnej "zakładki".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro jaras mnie przywołałeś moim cytatem to u mnie ostatecznie skończyło się to na zakupie pustej butli 11kg w castoramie za chyba 83 zł i właśnie przy następnym warzeniu skończy mi się chyba druga podmieniana butla. wystarcza na długo, muszę przy następnej dokladnie policzyć ale wydaje mi się, że gdzieś 8 warek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro jaras mnie przywołałeś moim cytatem to u mnie ostatecznie skończyło się to na zakupie pustej butli 11kg w castoramie za chyba 83 zł i właśnie przy następnym warzeniu skończy mi się chyba druga podmieniana butla. wystarcza na długo, muszę przy następnej dokladnie policzyć ale wydaje mi się, że gdzieś 8 warek

Kupiłem w Obi, nabijam w odpowiedniej stacji, zawsze mam nówkę swoją. Nabijam za tyle ile mam zł :) . Małe schowałem, dobre gdzieś na wyjazd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.