Skocz do zawartości

Instalacja browarnicza na sprzedaż


dori

Rekomendowane odpowiedzi

no na nasze pieniądze to troszke ponad 12 000 pln

No, no - o jedno zero mniej niż ten belgijski kombajn. Zrozumiałem, że wybicie jest 150L, ale co tam jest jeszcze w komplecie poza kotłem warzelnym?

 

Ciekawe, czy można by warzyć na Słowacji, a sprzedawać w Polsce? Wiecie jakie tam mają przepisy akcyzowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz kotła to jest tam kadź filtracyjna (?), schładzacz brzeczki, duża lodówka do fermentacji, kilka kegów i klimatyzator do pomieszczenia.

A to na wybicie 1,5hl?

Jeśli tak to bardzo tanio. Szkoda, bo bym łyknoł, jak bym miał tylko kasiorkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ta kanciasta wanna to kadź filtracyjna, to ja bym nie kupił :lol:

Ot, taki browarek zmontowany metodą "wujka Ryśka".

A co byś chciał za 12kzł? :lol:

Edytowane przez kopyr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takiej cenie to można zrobić browar ze swojego projektu. Kadzie nie w prostokąt a może w trójkąt czy inny deltoid :lol: :lol::D

Owszem za 12kzł można wiele zrobić, ale czy browar wg własnego projektu to mam wątpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem za 12kzł można wiele zrobić' date=' ale czy browar wg własnego projektu to mam wątpliwości.[/quote']

kopyr a w czym widzisz problem? Browar to kupa pospawanej blachy.

No dobra, tylko wiesz diabeł tkwi w szczegółach. Zaraz się okaże, że spaw nie taki, że geometria nie taka, że grzałka zła bo przypala, mieszadło złe bo zostaje warstwa młóta nie ruszona itd. Metodą prób i błędów to może wyjść znacznie drożej niż 12 kzł. Ja jestem inżynierem zarządzania, a nie mechaniki. :lol:

Może to jest pomysł na temat dla mnie i innych chcących założyć własny browar - zastanówmy się jak zbudować własny komercyjny browar, co musi być, a co jest zbędne? Co można zastąpić sprzętem mleczarskim, a co lepiej wykonać na zamówienie? Ja się chętnie podzielę swoimi przemyśleniami, choć konstrukcji projektował nie będę, bo nie umiem.

W końcu te kilkadziesiąt/set mikrobrowarów musi się rekrutować spośród nas, innej rady nie ma. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.