Skocz do zawartości

Problem z wydajnością


Krzyko

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem na etapie 16 warki ale cały czas zamawiam gotowe zestawy słodów. Po pierwsze robię sobie "spacerek" po stylach i próbuję się zorientować co tygryski lubią najbardziej, a po drugie przy okazji nabieram doświadczenia.

Ale do rzeczy. Zestawy są obliczone na 20 l, ale już od kilku warek dochodząc do założonego Blg końcowego nie uzyskuję takiej ilości piwa. Różnie to bywa - od 18,5 do 19,5 l, ale nie zakładane 20 l. Czy ktoś mi podpowie dlaczego tak jest?

Edytowane przez elroy
Zmieniony tytuł na odpowiadający treści postu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja się podłączę w pewnym sensie.

 

Czy zakładana ilość z zestawu to ilość brzeczki czy ilość zabutelkowanego piwa?

 

Wiadomo że część zostaje w chmielinach (jeśli szyszki to całkiem sporo)

część zostaje w gęstwie

część zostaje po rozlewie

 

natomiast jeśli robi się do refermentacji syrop przy rozlewie to ilość się zwiększa

 

Ja ostatnio celuję w ilość piwa do rozlewu ale jeszcze nie do końca mogę z tym trafić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz ballingorzmierz?

 

Dokładnie, błędy pomirau na naszym amatorskim sprzęcie mogą być gigantyczne. Do tego jak sprawdzasz objętość? Bo jeśli z odczytu z druku na fermentorze to ponownie błędy mogą mocno pomieszać tobie w głowie. Generalnie moja rada była by taka, warz dużo piwa, nie przejmuj się drobnostkami jak kilka% wydajności, Moim zdaniem ważniejsze jest utrzymanie stałych wyników wydajności, niż walka o wysoką wydajność. Bo kombinując za dużo, można negatywnie wpłynąć na jakość piwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem może się wahnąć w tę lub wewtę przy zmianie wydawałoby się mało znaczącego czynnika, np. zmianie kotła warzelnego, gdy inny kształt naczynia da inne odparowanie, albo nowy słód da inne pH zacieru. Zwykle nie ma się czym przejmować, bo po jakimś czasie znowu dochodzi się do wprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Z własnego doświadczenia:

 

1. Jeśli kupujesz ześrutowane słody to wiele sklepów śrutuje grubo. U mnie po zakupie własnego śrutownika wydajność wzrosła wyraźnie.

2. Wysładzanie ciągłe - zdecydowanie zwiększa wydajność bo młóto się nie zbija

 

To normalne na początku i nie przejmowałbym się tym bardzo. Celuj w bazowe 20l i nawet jeśli nie uzyskasz docelowego ekstraktu raczej nie zauważysz różnicy +-1 blg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Hej,

To i ja się podepnę pod temat. Ostatnio robilem stout z przepisów na piwo org i tam znalazłem przepis na stout opalenicki. Autorzy podali ilość słodów na 24l warkę, więc ja sobie przeliczyłem odpowiednie wartości na 20l i zamiast 20l piwa o ekstrakcie 13 Blg wyszło mi 15l o ekstrakcie 10 Blg. Czy macie może pomysł co mogę robić nie tak? Tutaj już rozjazd w wydajności jest okropnie duży

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na etapie 16 warki ale cały czas zamawiam gotowe zestawy słodów. Po pierwsze robię sobie "spacerek" po stylach i próbuję się zorientować co tygryski lubią najbardziej, a po drugie przy okazji nabieram doświadczenia.

Ale do rzeczy. Zestawy są obliczone na 20 l, ale już od kilku warek dochodząc do założonego Blg końcowego nie uzyskuję takiej ilości piwa. Różnie to bywa - od 18,5 do 19,5 l, ale nie zakładane 20 l. Czy ktoś mi podpowie dlaczego tak jest?

Nie dochodź do założonego Blg końcowego, tylko rób te 20 litrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dochodź do założonego Blg końcowego, tylko rób te 20 litrów.

Robiąc 20 litrów o innym Blg otrzymujesz inne piwo, a nie o to chodzi chyba w 'spacerku po stylach'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Balingometr wyskalowany? W ilu litrach zacierałeś i w ilu wysładzałeś? Termometr dobrze wskazuje temperaturę?

 

Zacierałem w 15l (2 h), a wysładzałem ok. 6. litrami aż wody wysłodkowe zeszły do 2 blg.

 

ile słodu dałeś? i jak go odmierzyłeś? 15l 10blg tak duża różnica wydaje mi się może wynikać tylko z za małej ilości słodu albo braku wysładzania

 

Słodu dałem tyle co w przepisie czyli

słód pilzneński 4,00kg

słód monachijski 0,40kg

słód wędzony 0,20kg

słód pszeniczny 0,20kg

słód Caraaroma 0,20kg

pszenica palona 0,20kg

słód czekoladowy 0,16kg

wszystko to zmniejszone o 1/6 bo powyższe proporcje są dla 24 l, a ja robiłem 20l warkę.

Ilość słodu odmierzałem na wadze kuchennej - sprawnej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym przepisie z z 5kg słodu(palonych nie liczę) uzyskasz 24l/13 blg tylko przy dobrej wydajności, taka spokojna norma z 5kg to ok 20l/12blg

ale z tego co piszesz wysładzałeś 6 litrami wody i tyle odparowało to twoja brzeczka przednia miała mniej niż 10blg? nie może być, chyba, że się nie zatarło, za mało słodu albo pomiar do kitu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobnie podczas 1 i 2 warki. Sam potem doszedłem do tego, że po prostu za krótko wysładzałem. Mierzyłem blg wody wysłodkowej i stwierdziłem,że już koniec, bo wyszło 2. Tymczasem balingometr przekłamywał, bo temperatura była nie taka jak trzeba. Najpierw schłodź do 20C a potem mierz (możesz zawsze sprawdzić ile pokazuje dla wody. Powinno być 0). Z tego co już wiem to po prostu wysładzaj do porządanej objętości, a nie patrz na blg tego co wylatuje. No i jeszcze jedna sprawa, skręć kranik tak, żeby filtracja przebiegała powoli (40+ min)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem termometr albo balingomierz. Jak Ci się nie spieszy to za jakiś czas będę warzył u siebie to możesz wpaść. Sprawdzimy i obgadamy sprawę. ;):beer:

 

Dzięki Łuki,

bardzo możliwe, że skorzystam. Dawaj znać jak będziesz działał :)

 

Miałem podobnie podczas 1 i 2 warki. Sam potem doszedłem do tego, że po prostu za krótko wysładzałem. Mierzyłem blg wody wysłodkowej i stwierdziłem,że już koniec, bo wyszło 2. Tymczasem balingometr przekłamywał, bo temperatura była nie taka jak trzeba. Najpierw schłodź do 20C a potem mierz (możesz zawsze sprawdzić ile pokazuje dla wody. Powinno być 0). Z tego co już wiem to po prostu wysładzaj do porządanej objętości, a nie patrz na blg tego co wylatuje. No i jeszcze jedna sprawa, skręć kranik tak, żeby filtracja przebiegała powoli (40+ min)

 

Wydaje mi się, że faktycznie z filtracją mogło być coś nie halo. Zacieranie trwało dość długo, więc tutaj chyba nie ma przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.