Skocz do zawartości

Piwny depozyt - Kraków, ul. Łużycka


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim,

 

Pomysł z depozytami piwnymi jest tak genialny, że temu, kto na niego wpadł należy się skrzyneczka piwa oczywiście. Z radością więc dołączam :)

 

in:

- 1x Foreign Extra Stout

- 2x Belgian Speciality ALE

out:

- 1x NZ RED LAGER (fazzou)

- 1x Satyr Pale Ale (meriadock)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Lutek - Belg Ale

Po nalaniu ładna piana, dopiero pod koniec siadła. Nie piłem nigdy nic z tego stylu, ale jeśli ma pachnieć estrowo-fenolowo, to jest bardziej fenolowo, niż estrowo, co nie znaczy, że nieprzyjemnie.

Smak bardzo mi podchodzi, jest dość słodkie, ale nie na tyle, żeby nie przestało być bardzo pijalne i orzeźwiające, bardzo lekko kwaśne na finiszu, co podbija uczucie orzeźwienia.

Bardzo dobre piwo!

 

kantor - Grodziskie

Piłem dość dawno i nic nie notowałem, ale dobrze pamiętam, że Grodzisz nie jest najprawdopodobniej moim stylem, piwo wydawało się poprawne, w smaku było bardzo w porządku, ale w aromacie mi się pałętało się coś, co zniechęcało do picia, podejrzewam że to te dymne fenole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brown porter - Rysmis

 

Kolor: ciemny brąz z ślicznym rubinowym przebłyskiem pod światło, klarowne

Piana: bardzo jasny brąz, drobno i średniopęcherzykowa, po chwili znikła całkowicie

Aromat: czekolada, kawa, słodowość

Smak: tak jak w aromacie, lekko kwaskowe

Goryczka: bardzo subtelna...mam wrażenie że w 95% od ciemnych słodów

Wysycenie: średnie do niskiego.

 

Bardzo fajne, smaczne piwo. Dużo czekolady. Jak dla mnie nieco zbyt słodowe. Ile słodu brown dawałeś? Bo brakuje mi trochę orzechów w aromacie i smaku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Odwiedziłem dziś depozyt.

 

Zostawiłem :

#53 Amerykański Dry Stout

 

Zabrałem :

 

Fazzou - NZ Red Lager

 

Aktualny stan skrzynki w depozycie :

 

Kantor : Special Bitter , 2x American Pale Ale

Vazz : 4x Golden Ale

Rasle : 3x Amber Ale

Meriadock : 2x Pszeniczne Lekkie

Browar Pod Skałą : ZajkaMisz Leopard (pewnie źle odczytałem, przepraszam,trochę się natrudziłem nad rozszyfrowaniem nazwy :)

??? : Hefeweizen BA - napis białym markerem. Nie mam pojęcia kogo to piwo

AdamZ - Fes , 3x Belgijskie Speciality Ale

MaLutki : American Brown Ale

Pepek84 : #53 Amerykański Dry Stout

 

Czyli w sumie mamy 20 butelek.

 

Piwo nieznanego autora , podpisane białym markerem Hefeweizen BA jest w depozycie zdaje się od praktycznie początku jego istnienia. Nie wiem czy autor jeszcze korzysta z forum , ale może by pasowało to piwo wymienić na inne , albo po prostu wyjąć ze skrzynki ? Biorąc pod uwagę ,że to hefeweizen więc nasycenie może być mocne i nie zyska dłużej na leżakowaniu :)

 

Recenzja niebawem :)

Edytowane przez pepek84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NZ Red Lager - Fazzou

Fazzou   Lis NZ Red Lager

 

 

Wygląd i piana : Piwo dosyć mętne. Piana bujna , drobno i średnio pęcherzykowa, biała. Bardzo ładnie koronkuje. Kolor … no czerwony to może nie.. może gdyby było bardziej klarowne. Bursztynowy , jasno miedziany.

 

Aromat : Na pierwszym planie aromat chmielowy. Charakterystyczny dla NZ. Jest i agrest, jest trochę melona.Ale też mango i tropiki. Jasne słodkie owoce. Dalej jest lekka słodowość , ale bardzo w tle. Zdaje się jest też delikatny diacetyl.

 

Smak. Tutaj tak samo chmiele na pierwszym planie. Kontra słodowa jest , jednak balans raczej w stronę goryczki. Bardzo przyjemna , miękka słodowość, taka herbatnikowa , ciasteczkowa. Jest lekko karmeloeo, tofii raczej. Goryczka jest średnia , może powyżej , ale bardzo przyjemna w odbiorze. Nie zalega zbyt długo , chociaż finisz jest ogólnie wytrawny i do tego taki lekko mineralny, pewnie to od wody. Profil rzeczywiście czysty. Nasycenie średnie.

 

Podsumowanie: Bardzo przyjemne , lekkie w degustacji AIPA :D Trochę mało red w tym piwie. Mogłaby być troszkę większa kontra słodowa. Chociaż akurat mnie bardzo ten balans odpowiadał , jednak gdybym miał strzelać w ciemno , to określił bym to piwo jako AIPA po prostu. Ale chyba pokuszę się o takiego mocno chmielonego nowymi chmielami lagera. Bardzo fajnie te chmiele są uwydatnione. Dodam jeszcze że to kolejne piwo od Ciebie w tak świetnym opakowaniu. Może nie koniecznie sama koncepcja mi się podoba , jednak wykonanie robi wrażenie. Przydałoby się więcej info o słodach , chmielach i drożdżach.

Smaczne , poprawne , po prostu dobre piwo. Dzięki !

Edytowane przez pepek84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za staranną rezenzję!

Jedyne piwo, jakie jeszcze zostało i po jakie z chęcią sięgam, bo końcówka sezonu wyszła słabo. W aromacie nie wyczułeś żadnych przyprawowych nut? Ja słabym sensorykiem jestem, ale wydaje mi się, że czuć tam coś, co kojarzy się z przyprawami, może pieprzem?

Cieszę się, że smakowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

in:

Saison 14 blg

Belgian IPA 18 blg

Dry Stout 11 blg

 

out:

APA (kantor)

Special Bitter (kantor)

Dry Stout (pepek84)

 

 

Z jednym piwem mieliśmy mały problem :) W czasie transportu zaczął dosyć mocno przeciekać jeden kapsel, a dokładnie APA. @kantor nie kapslujesz przypadkiem gretą? Bo przed przesiadką na stołową zdarzały nam się przy niektórych naszych piwach wycieki, więc znamy ten problem...

Edytowane przez playand1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

APA kantor

 

Kolor ciemnozłoty, lekko mętne.

Piana bardzo wysoka, nietrwała, drobno i średnio pęcherzykowa, biała.

Aromat amerykańskich chmieli uderza od razu po otwarciu butelki i jest zniewalający. Dominują owoce egzotyczne (mango, liczi) podbite świeżym aromatem cytrusów i agrestu. W tle truskawkowa słodycz.

W smaku również chmiel gra pierwsze skrzypce - tutaj dominują cytrusy uzupełnione aromatem tropikalnych owoców. Piwo lekkie, orzeźwiające, bardzo pijalne po odgazowaniu (wysycenie po nalaniu było zbyt wysokie), gładkie - kremowa tekstura.

Grejfrutowa goryczka jest bardzo intensywna, szlachetna, niezalegająca.

 

Bardzo dobre piwo z powalającym chmielowym aromatem i świetną goryczką. Idelana na lato. Jedyną wadą było zbyt wysokie wysycenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednym piwem mieliśmy mały problem :) W czasie transportu zaczął dosyć mocno przeciekać jeden kapsel, a dokładnie APA. @kantor nie kapslujesz przypadkiem gretą? Bo przed przesiadką na stołową zdarzały nam się przy niektórych naszych piwach wycieki, więc znamy ten problem...

Tak, gretą.

Przyznam się, że nie spotkałem się z przeciekającymi kapslami ale też butelki są cały czas są w pozycji pionowej, chociaż spotkałem się z kilka razy że otworzyłem piwo, które było zupełnie bez gazu(albo z minimalną ilością), myślałem że pominąłem butelkę przy dodawaniu cukru (dozuję strzykawką), a to mogła być nieszczelność.

Też zauważyłem, że mam jakąś kiepską partie kapsli, po otwarciu, wyściółka gumowa pod kapslem często jest bardzo zniszczona, nie wytrzymuje ona sił podczas kapslowania, co też może być tego przyczyną.

Też przegazowanie mogło się do tego przyczynić.

 

Cieszę się, że piwo smakowało, bo trochę już poleżało w depozycie, ja chyba ostatnią butelkę wypiłem jakiś miesiąc temu :)

Bitter ma już wyraźne ślady utlenienia, z tego co piłem ostatnio ale może będzie smakował :D

Edytowane przez kantor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Special Bitter kantor

 

Kolor miedziany, piwo mętne.

Piana niska, nietrwała, drobnopęcherzykowa, kremowa.

Aromat karmelowy, słodowy, miodowy, lekki karton.

W smaku estrowa owocowość przechodząca w karmel, końcówka ziołowa, ziemista. Goryczka wysoka, niezalegająca. Piwo średnio treściwe, wysycenie niskie.

 

Orzeźwiające, dość pełne w smaku, sesyjne piwo. Niestety mocno wyczuwalne nuty utlenienia. Świeże pewnie było pyszne, teraz i tak jest bardzo dobre, wypiliśmy z przyjemnością :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amerykański Dry Stout Pepek84

 

Kolor czarny, nieprzejrzysty.

Piana gęsta, jasnobrązowa, drobnopęcherzykowa, długo utrzymuje się na piwie .

Aromat amerykańskich chmieli (żywica, sosna, słodkie owoce - mango, brzoskwinia).świetnie komponuje się z nutami czekoladowymi, kakaowymi i delikatnie kawowymi

W smaku delikatnie palone, czekoladowe, z łagodnym owocowym wykończeniem. Goryczka niska. Piwo bardzo lekkie, ale z fajną kremową teksturą, wysycenie niskie.

 

Klasyczny dry stout wzbogacony aromatem amerykańskich chmieli. Bardzo pijalne piwo, z przyjemnością sięgnęlibyśmy po następną butelkę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

odkryłem w lodówce znalezisko...

 

100% peated - kantor

 

po otwarciu gusing

 

Kolor: bardzo jasna słomka, klarowne, nawet pomimo gushingu

Piana: bielusieńka, średniopęcherzykowa, po chwili znikła całkowicie jak na coli

Aromat: intensywny, ale nie męczący; dla mnie przede wszystkim w charakterze opalanej izolacji z kabli

Smak: poza torfem wyczuwalna była delikatna kwaskowość

Goryczka: niziutka...praktycznie niezauważalna

Wysycenie: trochę za wysokie.

 

Ciekawe piwo. Nie miałem jeszcze okazji tak lekkiego i jasnego "torfiaka" próbować i muszę przyznać, że zdecydowanie mi się podobało - myślę że przy gorętszej aurze za oknem wchodziło by jeszcze lepiej.

 

W piątek w Strefie piłem podrasowanego Smokey Joe...tam torfowość była już megaekstremalna. Przy nim Kantorowe 100% peated można określić jako delikatny balsamik musujący ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostawiłem :

 

Belgian Red Rye IPA piwo warzone wspólnie przez PrzemO i mnie. Piwo z dodatkiem dzikiej róży i hibiskusa.

#55 Californication v.3 - APA

#56 Stout Wędzony

 

Zabrałem :

 

Dry Stout 11 blg - playand1 Browar Ósme Piętro

Belgijskie Speciality Ale - Adamz

Forein Extra Stout - Adamz

 

Jest kilka piw mniej w skrzynce niż wynikałoby z listy i aktualizacji. Prośba - napiszcie chociaż krótkie zdanie jeśli ktoś coś zostawia lub zabiera. Do tej pory nie zgłosił się właściciel piwa Hefeweizen BA. Jeśli nie ma przeciwwskazań , trzeba to piwo zutylizować. W ogóle jak się patrzy na daty piw , to strach w oczach :D

Edytowane przez pepek84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Foreign Extra Stout - AdamZ

2014 11 04 00.36.44

 

 

Wygląd : Czarne , nieprzejrzyste. Piana obfita , drobna , kolor beżowy. Bardzo zachęcająco się piwo prezentuje. Ładnie krążkuje na szkle.

 

Aromat : Ciemne słody i mleczna czekolada. Dalej trochę paloności , orzechów i kawy zbożowej. Pachnie jak by była tutaj laktoza. Pojawia się charakterystyczna przypalona , zbożowa nuta od palonego jęczmienia. Niestety w miarę ogrzewania wychodzi troszkę taka kiszona kapusta , ale delikatnie na szczęście i trzeba się wwąchać.

 

Smak : Tutaj już zdecydowanie więcej popiołu. . Dalej jest coś co w ciemno obstawiałbym jako ciemne słody karmelowe , ale w składzie ich nie widzę. Więc jedyne co mi przychodzi na myśl to nuty utlenienia. I to bardzo przyjemne nuty , śliwek , ciemnych owoców. Równocześnie pojawia się dość piekący alkohol , ale szybko znika dając miejsce czekoladzie i słodyczy na długim finiszu. Wysycenie niskie , goryczka średnia , ale bardziej od ciemnych słodów niż chmielu. W miarę ogrzewania alkohol staje się coraz bardziej wyczuwalny i troszkę obniża pijalność.

 

Bardzo przyzwoity stout , prawie że porter. Trochę za dużo monachijskiego , za dużo tu słodyczy jak na stout. Ale jeśli oceniać piwo jako porter…. Gdyby nie ta popiołowość na pierwszym planie w smaku , byłby bardzo fajny wyleżakowany porter. Piwo ma spory potencjał do starzenia się – choć trochę niski ekstrakt. Mam nadzieje że jakieś butelki się uchowały bo jeszcze z rok i będzie petarda. Dobra robota ,świetne piwo , dzięki !

Edytowane przez pepek84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Belgijskie Speciality Ale - AdamZ

 

2014 11 07 21.50.33

 

Wygląd : Barwa hm... piękny czerwony , co tu dużo pisać. Klarowne . Nalewa sie z obfitą pianą w kolorze złamanej bieli , średnie pęcherzyki. Po chwili redukuje się do obrączki , przy 2/3 szkła znika.

 

Aromat : Piwo nalewałem zimne z lodówki . Początkowo bardzo ułożony , typowo belgijski. Nie jest napisane na etykiecie jakie użyłeś drożdże, ale obstawiam Wyeast THG. Trochę słodkich jasnych owoców , suszone brzoskwinie i morele. Dalej pojawia się sporo korzennych i ziołowych aromatów. Pierwsze moje skojarzenie , Ce ne'st pas IPA z Pinty. Niestety po lekkim tylko ogrzaniu wychodzi rozpuszczalnikowy alkohol. Dominuje praktycznie cały aromat.

 

Smak : Mocno słodkie , pełne piwo. Lekko nawet wyklejające. Spory alkohol wyczuwalny od samego początku. Sporo owoców. Całość tworzy wrażenie słodkiego owocowo ziołowego likieru. I byłoby super , tylko że niestety tutaj tak jak w zapachu pojawia się ten piekący alkohol. Wysycenie wysokie , musujące .

 

Podsumowanie : O ile aromat jeszcze daje radę ,to w smaku piwo jest bardzo cieżkie do picia. Cały trik w tych mocnych belgach polega na świetnie ukrytym alkoholu. A tutaj niestety przytłacza on i w aromacie i smaku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzięki za tak szczegółowe recenzje. Przygodę z warzeniem dopiero rozpoczynam, więc każde uwagi są dla mnie na wagę złota. Odnośnie tego stouta to niestety żadna butelka już się nie ostała, ale na pewno wrócę jeszcze do tej receptury, a za parę tygodni mam nadzieję podrzucić kolejnego stouta.

Edytowane przez adamz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dry Stout 11 blg - playand1 Browar Ósme Piętro

 

 

20141119 232932 Richtone(HDR)

 

 

Wygląd : No czarne nie jest , sporo rubinowych refleksów. Piana początkowo średnio obfita , złamana biel Redukuje się do obrączki po kilku minutach.

 

Aromat : Przyjemna zbożowa paloność, trochę orzechów i kawy. Raczej stonowany , to dry stout więc wszystko w normie.

 

Smak : Na pierwszym planie jest spora kwaśność. Dalej palone słody i popiół. Ostatni akord i cały finisz jest zdominowany przez coś z czym mam spory problem. Mam kilka opcji . Jakiś dziwny chmiel który dał sporo garbnikowej i długiej goryczki , i dziwnego smaku kojarzącego się z przypalonym zacierem , owsianką itp.. Lub jest to infekcja , jeśli dołączymy do tego kwaskowy smak który pojawia się jako pierwsze odczucie w ustach. Wysycenie troszkę jak dla mnie za wysokie . Jest też bardzo fajny orzechowo czekoladowy akcent , który obecny jest też w aromacie. Co to za słody tam nawrzucaliście ? :) brown ? Goryczka średnio niska , ale niestety o kiepskim charakterze.

 

Podsumowanie : Jest sporo wad , które mocno obniżają pilaność. Ale mimo to piwo piję sie całkiem spoko , choć nie szybko i bezboleśnie jak na ten styl przystało. O dziwo w miarę ogrzewania piwa kwasność schodzi troszkę na dalszy plan i pozwala rozwinąć się przyjemnej czekoladzie i kawie.

 

Dzięki !

Edytowane przez pepek84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

pepek84_californicationv.3


Californication v.3 (Browar Sieprawskie Papek 84)

Piana: obfita, średnio i drobno pęcherzykowa, dość szybko opada, ale pozostawia wyraźny lacing.
Barwa: bursztynowa, piwo klarowne, lekko opalizujące.
Aromat: taki słodko cytrusowy, lekko wyczuwalne mango, bez szału uniesień, ale bardzo przyjemny (chyba w sam raz, jak na styl, choć nie mam dużego porównania).
Smak: mniej wyczuwalny chmiel, zaczynają wyraźnie przebijać się nuty słodowe i goryczka - średnia, ale dość długo zalegająca. Średnie nasycenie CO2.
Podsumowanie: Piwo bardzo pijalne, idealnie ugasiło pragnienie po intensywnym treningu :) Dzięki !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za reckę. Aż się zdziwiłem ze coś tam z chmielu jeszcze zostało po takim czasie. :) zamierzasz korzystać z innych depozytów czy tutaj tylko ? Bo wygląda na to że tylko my jeszcze coś tam zostawiamy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.