Skocz do zawartości

Piwny depozyt - Kraków, ul. Łużycka


Rekomendowane odpowiedzi

Oatmeal Stout - B4RT (już wiem co w nim nie jest w stylu ;))

 

Kolor miedziany.

Piana niska, dość trwała.

Aromat niezbyt intensywny, głównie estry, lekki karmel, lekko winny, po ogrzaniu winność zaczyna dominować.

Smak słodowość, lekki karmel, estry, lekki papier, lekki orzech, minimalny chmiel.

Goryczka średnio-niska do niskiej, czysta.

Wysycenie średnie, pełnia średnia, gładkie.

 

Mimo utlenienia całkiem pijalne, głównie pewnie przez gładkość od owsa.

Ciekawy eksperyment.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

American wheat - single hop citra - playand1

 

Pyszne piwo o ślicznej cytrynowej barwie. Zdecydowanie bardziej wheat niż american, ale chmiele zza wielkiej wody nadają piwu takiej rześkości (dopuszczam również możliwość, że zostały użyte jakieś belgijskie drożdże), że miałem wrażenie graniczące z pewnością, że pije witbiera bez kolendy. Trunek ekstremalnie orzeźwiający, znikający ze szklanki w 5 minut. W lecie pewnie znikłoby w dwie. Piwo kusiło mnie już wcześniej, ale postanowiłem go wypić 2 miesiące po butelkowaniu by weszło w swój najlepszy okres. Warto było czekać. Gratuluję!

post-5029-0-98900000-1382389799_thumb.jpg

post-5029-0-68985300-1382389813_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pepek84, porter wędzony

 

Piwo najpierw mnie urzekło pianą a'la capuccino, a później smakiem, który bardziej mi przypominam stout owsiany niż jakikolwiek porter. Nuty wędzone wyczułem dopiero w ostatnich łykach, ale w niczym mi to nie przeszkadzało. Piwo miało oleistą konsystencję, która wręcz oklejała język pozwalając dłużej się cieszyć palonością. Mimo, że po etykiecie spodziewałem się czegoś innego to bardzo mi smakowało i zrobiło mi się smutno kiedy zobaczyłem dno pokala.

post-5029-0-00596300-1383515386_thumb.jpg

post-5029-0-07622700-1383515399_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinię. Dobrze że miałeś na tyle cierpliwości żeby pozwolić piwu dojrzeć. Może rzeczywiście bliżej w tym piwie do stoutu niż do porteru , ale nie o nazwę chodzi :) Dla mnie wędzoność jest na idealnym poziomie , ewentualnie minimalnie wyższa mogłaby być. Jeśli ktoś będzie miał ochotę to podrzucę jeszcze do depozytu. Piwo planuję powtórzyć w dwóch wersjach , ze słodem whisky i z płatkami dębowymi , ale przy tym samym zasypie. Dzięki !

Edytowane przez pepek84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roggenbier - Centzon - wychodzi z butelki i lekko kwaskowate. Wygląda na to, że wdarło się jakieś zakażenie. Poza tym - można wypić.

 

Irish Red Ale - Baredor - chyba dobrze odfermentowane, bo jest wytrawne. Niezbyt dobrze nagazowane, kolor ładny, ciemny bursztyn, przejrzyste. Ktoś ze znajomych powiedział, że takie jak Tyskie. Nie jestem pewien czy to był komplement. Można przyjąć, że tak.

 

Hafeweizen - longmen - sama piana. Jak wlałem (próbowałem wlać) do szklanki, to była sama piana. Trzeba było odczekać dłuższy czas żeby sprawdzić smak piwa. Jak już była na to okazja to piwo przyzwoite.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Belgian Strong Ale - koogoot

Było to może trzecie belgijskie piwo, jakie piłem w życiu, przedtem były tylko Komesy, no i było, nie dziwota, najlepsze z nich wszystkich, oprócz tego, z tego co pamiętam, piana była znakomita, pięknie oblepiła szkło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinię. Dobrze że miałeś na tyle cierpliwości żeby pozwolić piwu dojrzeć. Może rzeczywiście bliżej w tym piwie do stoutu niż do porteru , ale nie o nazwę chodzi :) Dla mnie wędzoność jest na idealnym poziomie , ewentualnie minimalnie wyższa mogłaby być. Jeśli ktoś będzie miał ochotę to podrzucę jeszcze do depozytu. Piwo planuję powtórzyć w dwóch wersjach , ze słodem whisky i z płatkami dębowymi , ale przy tym samym zasypie. Dzięki !

 

A tak z ciekawości to ile dałeś tego słodu wędzonego? Tak jak większość odczuć wędzonka jest dość subiektywna jeśli jej poziom nie jest zbyt duży - może dlatego Ty ją wyczuwasz od razu, a ja nie. Jeśli chodzi o dalsze modyfikacje to możesz też pomyśleć o kakałszale, jeśli lubisz takie klimaty ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuciłem 2 x 2HopsOff - American Wheat z dodatkiem skórki z pomarańczy. Dość wysoka goryczka jak na ten styl wzmocniona dodatkowo posmakiem ze skórek.

 

Zabrałem

Belgian Strong Ale (koogoot)

Dark Mild (kantor)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dark Mild (kantor)

Piana niewielka, bardzo szybko redukuje się do obrączki. W zapachu lekka paloność z wyraźną nutą czekolady. W smaku raczej wytrawne. Wysycenie średnio-niskie, ale jak dla mnie mogłoby być niższe w tym piwie. To dopiero drugi Mild w moim życiu, ale wydaje się że dobrze wpasowuje się w styl.

 

Bardzo przyjemne piwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Belgian Strong Ale (koogoot) początkowo zaatakowało mnie przy otwieraniu. To chyba kwestia lekkiego przegazowania, bo infekcji nie wyczułem. Fajny ciemnomiedziany kolor. W aromacie słodowość i estry. W smaku oprócz powyższych dochodzi chmiel w umiarkowanych ilościach. Alkohol niewyczuwalny, nawet po ogrzaniu. Bardzo przyjemne piwko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w butelkach lekkie IPA single-hop Sticklebract (receptura i wrażenia). Nie planowałem wkładać do skrzynki, ale jeśli ktoś jest zainteresowany sprawdzeniem tego chmielu, to mogę podrzucić butelkę albo dwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2HopsOff adamsky:

wygląd: piana drobno pęcherzykowa, jasna, niezbyt obfita, ładnie oblepia szkło, barwa złota

aromat: bardzo świeży, mocno owocowy - cytrusy, mango, kandyzowana pomarańcza, lekko karmelowy, końcówka ziołowa - trochę jak liście szałwii

smak: w pierwszej chwili mocny owoc - mango, papaja, szybko przykrywany przez mocno wyczuwalną, niezalegającą, przyjemną goryczkę

podsumowanie: fajnie orzeźwiające piwo z dobrą goryczką, aromaty chmielowe mocno wyczuwalne, bardzo udana interpretacja stylu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Saison B4RT

 

wygląd: piana drobno pęcherzykowa, ładna, wysycenie na właściwym poziomie, piwo ładnie sklarowane. Kolor jasny brąz z refleksami rubinowymi, troche nie w stylu.

aromat: głównie estry owocowe

smak: z pierwszym planie estry, potem lekko przyprawowe. Skórki pomarańczowej praktycznie nie czuć, niska treściwość. Obecne smaki palone, które nie za bardzo pasują do tego stylu.

podsumowanie: piwo ok, gdyby nie słody palone było by bardzo ok :) Pijąc to piwo odnosiłem wrażenie, że najprawdopodobniej troche straciło na intensywności smaków i aromatów ze względu na to, że od zabutelkowania minęło już prawie 8 miesięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przyniosłem:

1 x Rye IPA (rozlew 26.10.2013, 15,4°Blg, zalecam otwieranie nad zlewem, niektóre butelki delikatnie wychodzą ale nie jest przegazowane)

1 x Wee Heavy (rozlew 02.10.2013, 18,5°Blg)

 

A wziąłem:

1 x 2HopsOff - adamsky

1 x BGSA - AndrzejKu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2HopsOff - adamsky (American Wheat)

 

Kolor złoty, mętne.

Piana średnio-wysoka, biała, drobnopęcherzykowa, trwała.

Aromat głównie owoce tropikalne, trochę agrestu, cytrusów, minimalna zbożowość, bardzo multiwitaminowy.

Smak owoce tropikalne, lekkie cytrusy, trochę słodowości.

Goryczka średnio-wysoka, długa, lekko szorstka.

Odczucie w ustach pełnia średnia-niska, smukłe, wysycenie wysokie, z jednej strony czuć kremowość od pszenicy ale z drugiej dość szorstkie od chmielu i nagazowania :)

 

Bardzo pijalne, z mniejszą goryczką to było by ekstremalnie pijalne :)

Bardzo dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BGSA - AndrzejKu

 

Kolor jasny pomarańcz, mętne.

Piana dość wysoka, biała, grubopęcherzykowa, średnio-trwała.

Aromat głównie estrowy, mnóstwo dojrzałego jabłka, trochę gruszki, trochę chmielu, lekki alkohol, lekko winny, w tle aldehyd octowy i minimalne fenole ale takie dymne.

Smak owocowy, gruszki, dojrzałe jabłko, średnia słodowość, trochę karmelu, finisz owocowy z lekkim pieprzem, w smaku alkohol w zasadzie niewyczuwalny.

Goryczka średnio-niska, krótka.

Odczucie w ustach pełnia średnia-niska, wysycenie wysokie+, rozgrzewające.

 

Alkohol dobrze ukryty, mnóstwo owoców, bardzo ładnie zbalansowane w smaku, z wad minimalnie przegazowane i trochę już utlenione

Dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyniosłem:

4 x świąteczne (http://www.piwo.org/...ki/#entry245919) bez etykiet, na kapslach "12"

 

Zabrałem:

1 x Rye IPA Kantora

1 x Wee Heavy Kantora (to jest to, które wygrało 3 MKPD?)

1 x Hoppy Cream playand1

1 x Fruit Salad playand1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwoliłem sobie przyłączyć się do akcji, jako że sklep mam całkiem po drodze. Dziś przyniosłem piwo z mojej drugiej warki. Opisałem je jako lekkie, bo popełniłem błąd i zbyt krótko wysładzałem, a do 19 l uzupełniłem wodą. Przez ten zabieg sporo cukru powędrowało dla ptaków, zamiast znaleźć się w piwie. Zamiast planowanych 13 blg zrobiło się około 11, ale mniejsza o to. Jest też szansa, że piwo będzie zbyt wysoko nasycone, bo chyba niezbyt się równomiernie syrop wymieszał. Zalecałbym zatem odgazować sobie trochę przy nalewaniu. Przechodząc do rzeczy:

 

wstawiłem : 3x Pszeniczne lekkie 400ml

wziąłem :

1x witbier #32 kantora

1x cofee dark mild #34C kantora

 

PS. Że oba kantora to przypadek, bo akurat nie były pszenicą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1x witbier #32 kantora

Witbiera lepiej otwieraj nad zlewem bo gdy piłem ostatnią swoją butelkę w domu to już był trochę przegazowany, był też trochę utleniony ale nadal z atrybutami stylu.

 

PS. Jak by ktoś chciał to mogę jeszcze wrzucić Wee Heavy i Rye IPA, wrzuciłem tylko po jednym bo ostatnio coś mały ruch w depozycie był ale widzę że się rusza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Jak by ktoś chciał to mogę jeszcze wrzucić Wee Heavy i Rye IPA, wrzuciłem tylko po jednym bo ostatnio coś mały ruch w depozycie był ale widzę że się rusza :)

Wrzuć, bo jeśli dobrze kojarzę, to większość piw w depozycie to w tej chwili pszenica. Jak ktoś nie przepada za weizenami (jak na przykład ja), to ma bardzo ograniczony wybór. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.