Skocz do zawartości

Piwny depozyt - Kraków, ul. Łużycka


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Startuje piwny depozyt w Krakowie w sklepie "Piwa i wody regionalne" przy ul. Łużyckiej 25.

O depozyt pytamy Daniela (właściciel i sprzedawca).

Sklep czynny poniedziałek - sobota : 11 - 21. Czasem są wyjątki i warto sprawdzać informacje na facebooku oraz w dedykowanym wątku sklepu na browar.biz.

Proszę o wypełnianie skrzyneczki. Przynosimy na początek deczko więcej piwka niż zabieramy.

Proszę o znakowanie (etykietowanie piwa) następującymi informacjami:

1. Informacje wymagane:

- nick piwowara z forum

- styl piwa lub informacja że nie mieści się w żadnym stylu

- Blg

- data butelkowania

2. Informacje niewymagane ale będzie miło jak będą:

- użyte chmiele

- użyte słody

- IBU

- %alk

- użyte drożdże

Proszę w kolejnych postach o wpisywanie co wrzucacie do skrzynki i co wyjmujecie.

Miło będzie przeczytać ocenę piwa - negatywną i pozytywną, żeby wiedzieć co jeszcze dołożyć do skrzynki a czego nie wkładać. Ja mam sklep po drodze z pracy więc będę od czasu do czasu robił spis piw.

Jeżeli uważacie, że w tej informacji coś trzeba zmienić lub dopisać proszę o PW, nie zaśmiecajmy tego wątku.

ps. pamiętajmy, że wypada jakieś piwko również ofiarować Danielowi i zrobić małe zakupy

Edytowane przez longmen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do depozytu zostały dorzucone 2 butelki

 

Aktualny stan:

 

adamsky: eksperymentalne IPA

 

- vol 2 - 1 x 0,33

 

- vol 3 - 3 x 0,33

 

playand1: Irish Red Ale 12blg 2x0,5

 

 

 

 

Jeśli ktoś będzie pił to IRA to miło będzie przeczytać recenzje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dorzucę coś od siebie w przyszłym tygodniu , pewnie poniedziałek albo wtorek. Moje godziny pracy pokrywają się z godzinami otwarcia sklepu. Wybieramy coś już ze skrzynki , czy na razie zapełniamy ?

Edytowane przez pepek84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę panom pogratulować absolutnie rewelacyjnego pomysłu z tym piwnym depozytem :)

 

Na chwilę obecną mam tylko jedno piwko, które mógłbym podrzucić do depozytu. Jest to Stout, który nie wiem do końca, jak określić, czy jako Foreign Extra Stour, czy jako Dry Stout, w każdym razie ma 15 BLG, odfermentowane do 5, warzony był w lutym, więc swoje odleżał.

To co mnie rozczarowuje w tym piwie, to piana, gdy się je leje po ściance, to praktycznie nie powstaje.

 

Postaram się podrzucić w tym tygodniu ze dwie, trzy butelki. Na następne produkty trzeba poczekać, w weekend uwarzyłem Schwarzbiera, więc pewnie dopiero za miesiąc będzie gotowy, jak nie dłużej, w środę planuję zrobić Roggenbiera, to akurat liczę, że będzie szybka warka, no i w weekend Witbier.

 

No i przydałoby się, jakby każdy, kto wyciąga jakieś piwko z depozytu, opisał, przynajmniej w paru zdaniach, wrażenia z degustacji :)

 

Jeszcze raz gratuluję świetnego pomysłu i wasze zdrowie :beer:

Edytowane przez Slonx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w piątek rozlewam APA. Jeśli się nagazuje, a moje IPA wciąż będą w depozycie to je wymienię na to nowe APA. Te IPA są na mniej intensywnych chmielach i już 4-6 tygodni w butelce. Coraz bardziej wyparowuje z nich aromat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do depozytu dorzuciłem :

 

2 x #27 Pszeniczniak

2x #28 D-Day

2x #29 Californication

2x #30 Dry Stout

 

Ze skrzyneczki wyjąłem :

 

1x Experimental IPA vol.2 ( 0.33 ) - Adamsky

1x Porter Angielski - Longmen

1x Poza Stylem - Longmen

1x Irish Red Ale - Playland1

 

Dla Daniela też co nieco powędrowało. Są ciekawe newsy dla nas w sklepiku , także jeszcze nie zdecydowanym na dołączenie do akcji polecam zajrzeć - będzie się działo !

 

PS. Aha , oczywiście do tej pory jakoś nie było potrzeby umieszczania nicka i nazwy browaru na etykiecie , więc jest podpisane na szybkości długopisem :) Mam nadzieje , że to nie będzie jakoś bardzo razić po oczach ( szczególnie w konfrontacji z etykietą Adamskiego :) )

Edytowane przez pepek84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pepek mnie uprzedził za nim się wpisałem a więc:

wrzuciłem:

2 x porter angielski

2 x lady amarillo - piwo po stylem - chmieloe tylko amarillo (małe IBU dla żony)

2 x Bitter

2 x Hefeweizen

wyjąłem

1 x IPA vol 3 Adamsky

1 x Irish Red Ale Playland

 

 

Reasumując na stanie obecnie jest:

2 x IPA vol 3 Adamsky

2 x Pszeniczniak pepek

2 x D-Day pepek

2 x Californication pepek

2 x Dry Stout pepek

1 x porter angielski longmen

1 x lady amarillo - piwo po stylem - chmielone tylko amarillo (małe IBU dla żony) longmen

2 x Bitter longmen

2 x Hefeweizen longmen

Edytowane przez longmen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymieniamy już 1:1

- adamsky nie wiem skąd te chmiele "bierzesz" ale IPA vol 3 rewelacja. Piana styropianowa na 2 cm do końca piwa. Myślę, że możesz spokojnie rywalizować z Pintą i Alebrowarem. Nawet moja żona która się krzywi na wszystkie piwa powyżej 30 IBU wypiła prawie połowę. Nie umiem dobrze ocenić ale zaskoczył mnie pozytywnie bardzo delikatny i łagodny finisz w ustach tego piwa. Super.

- playand1 - jak dla mnie IRA bardzo smaczne - wg dominuje czarna porzeczka (ale ze smakami i zapachami mam na bakier więc mogę się mylić) - generalnie bardzo pijalne piwo i spokojnie bym sobie takie robił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pepek tu nie ma się co zgadzać bierz i już, nie musisz wrzucać - jest nas na razie pięciu (w zasadzie założycieli tej skrzynki) więc się dogadamy, raz wrzucimy więcej raz wyjmiemy więcej. I tak każdy wrzucił więcej niż wyjął, więc buteleczka w tą czy w tą nie ma znaczenia, a szkoda że ta IPA zwietrzała. Myślę, że wymiana 1:1 bardziej będzie się tyczyć w przyszłości nowych osób dołączających, żeby nie było tak że ktoś nieznajomy wrzuci dwa piwa i weźmie 10 sztuk. Może się tak zdarzyć, że ktoś wrzuci kilka flaszek jakiegoś piwa które trzeba pić od razu ze względu na aromat a inny zasłużony dla skrzynki nie ma co wrzucić więc nie widzę problemu, żeby wyjął flaszeczkę i jak będzie miał coś swojego to wtedy wrzuci więcej. To moje zdanie i oczywiście nie chcę decydować autorytatywnie - jeżeli uważacie, że trzeba się kurczowo trzymać zasady 1:1 to się trzymamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro wypróbuję tego mojego tripla i zobaczymy czy jest wart żeby Was tym poczęstować. Cieszę się ,że tak też to widzicie , bo się w 100% zgadzam z tym co pisaliście. Oby cała ta akcja nadal się tak prężnie rozwijała , jest potencjał , także trzeba warzyć. Ja wczoraj co nieco zabutelkowałem , czeka na zabutelkowanie eksperyment kawowy no i oczywiście AIPA , więc jak tylko będą pijalne i warte włożenia do skrzyneczki to zaglądnę na Łużycką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj i dodałem:

3 x Witbier (04.07.2013; 12,5°Blg; może trochę nie w stylu bo dość mocno przyprawowy)

1 x Smoked porter (11.04.2013; 12,5°Blg)

1 x Imperial porter (19.03.2013; 21,5°Blg)

 

Wziąłem:

1 x IPA vol 3 Adamsky

1 x D-Day pepek

1 x Californication pepek

1 x porter angielski longmen

1 x Bitter longmen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.