Skocz do zawartości

Zadymiacze


Pieron

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś dostałem dzika, szkoda mięska na kiełbasę więc rozebrałem i po porcjowałem dzikusa i w zamrażarkę.

Podzieliłem mięsko na: kawałki-kotleciki, gulasz, schabik,polędwica, żeberka. Kości będą do zup i bigosu.

właśnie się zajadam świeżonką z dzika a do tego ćwikła z chrzanem + czerwone winko i śliwowica :okey:

Ja bym poświęcił trochę gulaszówki. Kiełbasa z dzika z dodatkiem wieprzowiny jest wyborna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje dzisiejsze wędzenie a właściwie jakieś tam resztki kiełbasy, baleronu i polędwicy. Mam nadzieję, że tym razem kolor moich wędzonek nie będzie początkiem nowego sporu w tym dziale :D

Edytowane przez duduś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie to wygląda i z pewnością jeszcze lepiej smakuje. Kolorek ładny, ale to nie wszystko. Liczy się smak. Nie przejmuj się krytyką w tym dziale. Zdjęcia i tak trochę zmieniają faktyczny wygląd.

Zgadzam się z Tobą wena.

duduś! Wyroby wzorcowe. Brawo :)! Wędzone ma być wędzone, a nie pieczone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć ;)

Z tym się absolutnie nie zgodzę. Ma być takie jakie chciał autor wyrobów.

Moje stwierdzenie było trochę prowokujące, wiem :) :)

Ale sam powiedz jaki sens ma krytykowanie kogoś za kolor wędzonek. Blade nie znaczy złe . Nie każdy lubi osmolone szynki .W zakładach mięsnych znają różne sztuczki na poprawę koloru wędzonek.... Ale to już inny temat :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie ja krytyki się nie boję :). Oczywiście poprzednią dyskusją też za bardzo się nie zraziłam gdyż mnie moje wyroby smakują kolor mi się podoba a moi klienci ( znajomi i nie tylko ) którzy od kilku lat jedzą moje wyroby też są zadowoleni .... a to przecież najważniejsze. Jak ktoś chce jeść ciemniejsze ( czyt. okopcone ) niech sobie takie robi. Ja i tak będę wędzić a swoje wyroby będę Wam pokazywać ;)

Edytowane przez duduś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja i tak będę wędzić a swoje wyroby będę Wam pokazywać :)

No tak, a mi od oglądania tych zdjęć język chce uciec do du..... tak to smakowicie wygląda, a już nie chcę myśleć jak smakuje. ;):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na sam koniec zdejmuje się pończochę. oczywiście jeżeli powstrzymasz łakomstwo.

Prawie wytrzymałem... W lodówce było 6 dni a nie 7. :)

Ale w smaku... suuuper! Jak słowo daję - nie wiedziałem, że w tak prosty sposób można zrobić coś tak dobrego. ;) Fakt, jest trochę słone, ale pewnie gdyby dać mniej soli (ja dałem 4 łyżeczki) to by się nie zakonserwowało.

Poniżej zdjęcie mięska przed i po. I idę spróbować kawałeczek... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :)

 

Ostatnio mi jeden kolega się skarżył że posolił tyle ile mu zona kazała a nie tyle ile ja mu pisałem. Ta wędlina ma być słona, a płatki mają być tak cienko krojone żeby (jak to mówi moja mama) Warszawę przez nie było widać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie wytrzymałem... W lodówce było 6 dni a nie 7.

Ale w smaku... suuuper! Jak słowo daję - nie wiedziałem, że w tak prosty sposób można zrobić coś tak dobrego. Fakt, jest trochę słone, ale pewnie gdyby dać mniej soli (ja dałem 4 łyżeczki) to by się nie zakonserwowało.

Poniżej zdjęcie mięska przed i po. I idę spróbować kawałeczek...

Stasiek co to jest ? szukam przepisu ale nie mogę znaleźć ...pozzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uups ! To jest schab .A przepis znajdziesz na wcześniejszych stronach wątku lub tutaj :

 

http://www.banici.eu/forum/viewtopic.php?f=25&t=454

 

duduś juz mnie wyprzedziła :smilies:

Edytowane przez Gabi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :smilies:

 

My mamy obawy związane z pończochami i dla tego stosujemy siatki wędliniarskie.

 

goroncopozdrawiamy

Przez siatki wędliniarskie mucha bez problemu wam złoży jajka na wędlinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.