Skocz do zawartości

Zadymiacze


Pieron

Rekomendowane odpowiedzi

rozwiń myśl bo chyba za tępy jestem żeby zrozumieć to porównanie

Dla mnie to jest tak jakbyś popędzał.... naturę, wynik może ten sam ale sztuka cierpi!!!

Wędzenie to cztery - pięć godzin towarzyskiej rozpusty..... piwko, kieliszeczek, i inne swawole, obejrzeć,spróbować żaru dopilnować i inne takie tam

Generator to profesjonalna robota jest..... oczywiście moim zdaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to jest tak jakbyś popędzał.... naturę, wynik może ten sam ale sztuka cierpi!!!

DG nie popędza natury, IMHO zwalnia tylko z wykonywania uciążliwych operacji.

Wędzenie to cztery - pięć godzin towarzyskiej rozpusty..... piwko, kieliszeczek, i inne swawole, obejrzeć,spróbować żaru dopilnować i inne takie tam

przy zastosowaniu DG nie ma zakazu robienia czegokolwiek ;) a wręcz mamy więcej wolnego czasu

Generator to profesjonalna robota jest.....

profesjonalna nie profesjonalna, tanim i łatwym sposobem uzyskuje się to samo przy zdecydowanie mniejszym nakładzie pracy

itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak - zakłady mięsne mówią to samo- nie m a różnicy to po co przepłacać

Nie, ja wiem z czego robię, a jeśli chodzi o ZM to nic nikt nie wie ;)

Ja mówię o przyjemności wędzenia

jakoś mam wrażenie, jakbyśmy pisali w różnych językach.

Wg mnie, jeśli chodzi o przyjemności to wspominałeś jedynie o jakichś w związku z wędzeniem.

Jeśli doglądanie wędzarni traktujesz jako przyjemność to przy zastosowaniu DG również możesz wszystkiego cały czas doglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyznacie, że DG Coope

 

rs w wykonie Maria to mistrzostwo świata

przyznajemy, a kolejne modele "bolidów F1" są już od dłuższego czasu opracowywane w biurach projektowych kilku zaprzyjaźnionych forumowiczów.

Co prawda żaden nie ma dostępu do tunelu aerodynamicznego z NASA, ale prace idą pełną parą i są daleko zaawansowane.

Oczywiście za przykładem firmy od nadgryzionego jabłuszka, wszystko mamy już dawno opatentowane (nawet dym). ;)

Edytowane przez Dr2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wędziłem do tej pory tradycyjne, człowiek jest przykuty na wiele godzin przy wędzarni żeby temperatura była na odpowiednim poziomie.Skoro są nowsze możliwości wędzenia trzeba wypróbować i taki mam zamiar.Szczególnie zimą kiedy jest zimno kurczowe stanie przy wędzarni jest kłopotliwe i tu z pomocą przychodzi generator dymu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem wędzenie generatorem to jest tak ja byś do diesla dolał benzyny, jakoś w tym nie czuję blusa

Z całym szacukiem , kolego nie wiesz o czym piszesz . Nie znam a ni jednego zadymiacza który by miał generator dymu , przy czym nabył owy świadomie i mówił że to coś tam pogarsza . Mało tego to jest to co znacznie polepsza jakość i POWTARZALNOŚĆ wyrobów . A pie.... o procesie nigdy nie używając GD to miedzy bajki można włożyć . Jak zależy na procesie to gril czy ognisko dla ciebie . W wędzeniu nie chodzi tylko o sedzeniu przy beczce z butelką piwa w ręku i gadaniu o du... :D . Równie dobrze można takie teorii do piwowarstwa kleić że uj ze smakiem waZen processsssss :P . Dla mnie wedzarka to narzedzie do uzyskania wyrobów o kreślonych cechach , i czym to narzędzie jest precyzyjniejsze i jeszcze pozwala zaoszczędzić czas polepszająć jakośc tym lepiej ;)

 

http://www.fotosik.p...a9fb1fbd66.html

 

 

 

http://www.fotosik.p...fb55996df8.html

 

 

 

http://www.fotosik.p...66f53b7aa8.html

 

 

 

http://www.fotosik.p...3d12bc2ce4.html

Edytowane przez czeburaszka710
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie mocny ciąg grawitacyjny ( komin 18m wędzarka w piwnicy ) , wsysa dym jak odkurzaczem , dla tego reguluję przymykająć zasłonkę rurki wyciągowej . Dodatkowo wstwiony wentylatorek dla cyrkulacji dymu w komorze wędzarniczej ( bardzo wazny element ) . Temp. w wedzarce podtrzymywana grzałką elektrzyczną i sterownikiem temperatury . W blizszym czasie parę patentów dołożę żeby uławić życie jeszcze bardziej ;) .

Edytowane przez czeburaszka710
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mój mobil1, drewniana konstrukcja czy generator dymu, trąbka, ma wyjść pyszna kiełbaska wędzona i tyle. Niedawno zapytałem użytkownika na forum, (pękła Mu łyga) 'czy ma mieszadło na garze', jakieś były odp. Też trąbka, czy buja się łygą, mieszadłem, Hermsem albo plum z puszki, piwo ma być dobre i tyle. Kiełbaski na święconki wyszły mi b.dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.