Skocz do zawartości

Zadymiacze


Pieron

Rekomendowane odpowiedzi

No, i stałem się nie tylko piwowarem i piekarzem ale i zadymiaczem.

Wędzok mam drewniany, myślę że temu nic nie szkodzi.

Dużo wiadomości jest na stronie http://www.wedlinydomowe.pl/

 

Wiem, że kol. Wena zadymia, może i ktoś jeszcze dymi, szczególnie przed świętami :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym teraz budował wędzarnię to też zrobiłbym drewnianą, a nie ceglaną z pokryciem z 7cm. piaskowca i dachem z dębowych klepek, oraz 3m. przewodem od paleniska. Właśnie z nadejściem wiosny mam zamiar przebudować na 1,5m od paleniska. Zimą trzeba bardzo dużo drewna spalić żeby osiągnąć pożądaną temp. na 3m. przewodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, i stałem się nie tylko piwowarem i piekarzem ale i zadymiaczem.

Wędzok mam drewniany, myślę że temu nic nie szkodzi.

Dużo wiadomości jest na stronie http://www.wedlinydomowe.pl/

 

Wiem, że kol. Wena zadymia, może i ktoś jeszcze dymi, szczególnie przed świętami :cool2:

Dymie i ja na www.wedlinydomowe.pl nick taki sam .

Edytowane przez zico
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też wędziłem tej zimy. Nie jest to bardzo trudne, ale jak zawsze lepiej dokładnie poczytać artykuły dla początkujących z wedlinydomowe.pl, to uniknie się wielkich błędów.

 

PS

Wędziłem na klasycznej beczce. Bardzo ciężko było ustawić odpowiednią temperaturę. Ale wyniki były lepiej niż zadowalające.

Edytowane przez Makaron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tutaj na forum jesc opróczmnie conajmniej dwóch zadymiaczy z tego foeum wedlinydomowe.pl to jest wena i bielok pytaj kolego albo jeszce lepiej zapisz się do SDM to jest szkoła domowego masarstwa naprawdę dużo się można nauczyć wejdz na forum i poszykaj działu o takiej nazwie tam jest wszystko opisane .Zapraszam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :)

 

Zico przyznam szczerze że mnie zaskoczyłeś na maxa :/

wypatrzenie mnie tutaj i skojarzenie z wędlinami domowymi gdzie mam raptem kilka postów to mistrzostwo swiata :) mało sie udzielam na wedlinach choć czytuje regularnie.

Oczywiscie służę pomocą i moja skromną wiedzą w temacie wędlin zarówno wędzonych jak i przgotowywanych w domu w sznkowarach czy piekarniku.

 

Jejski napisałeś to o czym od pół roku jestem święcie przekonany, derwno czy blacha są ekonomicznejsze niz murowane wędzarnie. Dlatego moja wędzarnia to dwa kawałeki blachy, dwa kawałki płyty OSB, oraz kanał o długości ok 80 cm naziemny. Powoduje to ze wędzok jest w przeciągu 20 minut osuszony, wygrzany, zwarty i gotowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :/

 

Zico przyznam szczerze że mnie zaskoczyłeś na maxa :)

wypatrzenie mnie tutaj i skojarzenie z wędlinami domowymi gdzie mam raptem kilka postów to mistrzostwo swiata :) mało sie udzielam na wedlinach choć czytuje regularnie.

Oczywiscie służę pomocą i moja skromną wiedzą w temacie wędlin zarówno wędzonych jak i przgotowywanych w domu w sznkowarach czy piekarniku.

 

Jejski napisałeś to o czym od pół roku jestem święcie przekonany, derwno czy blacha są ekonomicznejsze niz murowane wędzarnie. Dlatego moja wędzarnia to dwa kawałeki blachy, dwa kawałki płyty OSB, oraz kanał o długości ok 80 cm naziemny. Powoduje to ze wędzok jest w przeciągu 20 minut osuszony, wygrzany, zwarty i gotowy :/

no to dołożymy winorobek jeszcze tez działa i tutaj i w wędlinach :)

 

 

Bielok jeśli chodzi o kanał to wiesz że powinienes go troche wydłużyc to po prostu daje większy komfort wędzenia , mniejsze prawdopodobieństwo upieczenia :/

Edytowane przez zico
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie służę pomocą i moja skromną wiedzą w temacie wędlin zarówno wędzonych jak i przgotowywanych w domu w sznkowarach czy piekarniku.

W piekarniku? Co można zrobić w piekarniku?

Cuda. :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć :/

 

Bielok jeśli chodzi o kanał to wiesz że powinienes go troche wydłużyc to po prostu daje większy komfort wędzenia , mniejsze prawdopodobieństwo upieczenia :)

nie czuję dyskomfortu przy wedzeniu :/ i nie zdarzyło mi się jeszcze nic upiec w wędzoku :) przy takim kanale bez problemu wędziłem oscypki i ryby :)

 

W piekarniku? Co można zrobić w piekarniku?

Pieczenie, pasztety, mięso w słoikach (choć ja preferuję szybkowar). Przy zakupie soli wedzarkowej można uzyskać efekt podobny do wędzonych mies.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z szynkowarami? Ponoć też cuda można zdziałać na prostym sprzęcie z alledrogo.

http://www.wedlinydomowe.pl//forum/viewtopic.php?t=1003&postdays=0&postorder=asc&start=75

właśnie wczoraj zrobiłem coś takiego

Edytowane przez wena
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. A ja tu właśnie z wędlin domowych po jakąś popitkę trafiłem.

Szczególnie witam kolegę zico :) (jak następnym razem znajdę cię w lodówce, to...:):/:P )

qrde co to jakaś telepatia czy cóś :)

Edytowane przez zico
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.wedlinydomowe.pl/articles.php?id=560

CODER spróbuj tego rarytasu na święta nie zdążysz, ale po śiwętach też trzeba jeść. JK

Żona już zapowiedziała, że tego nie tknie, ale co tam, i tak spróbuję. Ale mam drobne pytanko - obiecuję, że tylko jedno:

 

Natrzeć sola roztarta z czosnkiem oraz obtoczyć w mielonej kolendrze.

 

Kawałek schabu ma mieć jak widzę ok. 30 cm. Ile do tego z grubsza dać tej soli, czosnku i kolendry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.