Skocz do zawartości

pamel REGULATOR MOCY I TEMPERATURY PRM+ opinie


br.an.tr

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś używa tego sterownika http://www.pamel.biz...ducts_id=109��?

Dobrze działa przy produkcji piwa ?

Są jakieś problemy z nim ?

Się pytam bo jest tańszy od sterownika boleckiego. I nie wiem który kupić ?

Edytowane przez br.an.tr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już kupiłem, mam gięte grzałk 2 x 2kw i i niedługo zamontuję więc dam znać ale za kilka dni:) co do samej firmy to bardzo dobry kontakt i producent jest elastyczny, w miarę możliwości stara sie indywidualnie wprowadzać udogodnienia, doradzić a i rabat można uświadczyć...zobaczymy jak się to sprawdzi, długo zastanawiałem się nad elektrycznym warzelnym i liczę, że będę milie zaskoczony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam go od ponad roku do wędzenia na zimno, b.dobry produkt. Kontroluję temp drugim, dobrej jakości termometrem i wszystko jest ok.

Kontakt z Firmą pozytywnie mnie zaskoczył, czyli warto mieć ten regulator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można używać od razu, nic się z nią nie dzieje, jest dobrze zaizolowana. Sonda ma jakieś 3 cm ale gdzieś widziałem, że jest również możliwość 30 cm zamówić , co przy mieszadle byłoby dobrą opcją. Myślę, że trzeba zapytać producenta, bo tak jak wcześniej pisałem starają się.

Edytowane przez ściana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kupiłem PRM+ do nowej instalacji HERMS 4,5 kW.

Producent rzeczywiście jest bardzo elastyczny - na moją prośbę zmodyfikował oprogramowanie tak, aby wykorzystywało w procesie warzenia drugą sondę tempertury.

W efekcie oprócz standardowej regulacji mogę ustawić maksymalną temperaturę w zbiorniku HLT, przy której zasilanie grzałki jest odłączane - dzięki temu nie ma ryzyka miejscowego przegrzania w trakcie przepływu.

Po pierwszych testach na samej wodzie wydaje się jednak, że ten dodatkowy punkt pomiaru temperatury będzie zbędny - możliwość regulacji algorytmu grzania na każdym etapie warzenia jest na tyle elastyczna, że po kilku próbach bez problemu wysterowałem całość tak, aby nie przekraczała znacznie zadanych temperatur i grzała całkiem szybko.

Testu na zacierze jeszcze nie było z racji problemów z hydrauliką.

 

Coby nie było, że tylko słodzę - oto wady :smilies: :

- na realizację czekałem kilka tygodni mimo zapewnień o kilku dniach

- niewielkie niedociągnięcia w wykonaniu:

1. wentylator źle zmontowany i potwornie obcierał o obudowę - poluzowanie śrubek wentylatora usunęło problem

2. zdarzają się momenty, gdy sonda temperatury przestaje przesyłać sygnał (nagle pokazuje 0 st.) przez co sterownik głupieje i wali nagle 100% mocy - jak na razie pomogło dociśnięcie wtyczek sond temperatury... jak będzie dalej, to stwierdzę przy pierwszych warkach.

 

Generalnie (jak na razie) jestem zadowolony - bardzo dobre możliwości regulacji dla każdego etapu, fajny wyraźny wyświetlacz, niezła cena i wyjątkowo elastyczny producent - da się odczuć, że zależy mu na zadowoleniu klienta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dzięki wszystkim za opinie. Kupiłem ten sterownik.

- sterownik, sonda działa bez zarzutu (zrobiłem na nim 6 warki).

- w firmie zależy na zadowolenie klienta. Chciałem aby przerobili jego na siłę, fazy, 400v bo mam takie grzałki zrobili bez problemu. Sondę dla mnie wydłużyli z 3-4cm do 10cm i kabel do sądy też dali dłuższy 6m.

 

- ale trzeba było uzbroić w cierpliwość. Realizacja zamówienia trwała długo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam obciążać sterownika mocą zbliżoną do znamionowej przez dłuższy czas. Weź też pod uwagę, że charakterystyka mocy jest na końcu spłaszczona ergo od około 80 kilku procent sterownik podaje już moc maksymalną. Piszę to na podstawie innego sprzętu Pamela, ale z dużym prawdopodobieństwem mogę założyć, że w tym jest tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam obciążać sterownika mocą zbliżoną do znamionowej przez dłuższy czas. Weź też pod uwagę, że charakterystyka mocy jest na końcu spłaszczona ergo od około 80 kilku procent sterownik podaje już moc maksymalną. Piszę to na podstawie innego sprzętu Pamela, ale z dużym prawdopodobieństwem mogę założyć, że w tym jest tak samo.

proszę o informację dla początkującego. Jeżeli chcę gotować przez 60-90 min to jest to moc maksymalna czy nie. moja grzałka ma 2.7 kW ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Citizen Kane

Ale ten sterownik działa na zasadzie jak jest ustawione na 100 procent to tarcza licznika prądu cały czas się kręci jak ustawie np 50 procent to licznik się kręci i co jakiś czas zatrzymuje się i znowu się kręci. Wizualnie jak gotuje na 100 procent to widać lepsze gotowanie nisz na 80 procent jest słabsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę namieszałem, mój post odnosił się do trybu pracy sterownika, w którym regulujemy moc. W przypadku kiedy regulujemy temperaturę, działa więc on na zasadzie no/off w zależności od sygnału z sondy i ustawień dodatkowych użytkownika. Zmierzony przeze mnie sterownik Pamela od wartości 86% na wyświetlaczu LCD, podawał już na wyjście moc maksymalną. Dodatkowo ustawienie 0% na LCD nie wyłączało całkowicie grzałki. Sterownik cały czas podawał w tym ustawieniu 'niewielki' prąd.

 

 

@rysiek103

Ja gotując brzeczkę, nie korzystałbym z sondy temperaturowej. Sterowałbym grzałkę ilością dostarczanej mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mierzyłem watomierzem. Dobre w tym sterowniku jest to ,że jeśli ma się za mocną grzałkę która przypala zacier można obniżyć jej moc. Np. miałem grzałki 1600W eliko i co druga warka była przypalona pomimo wsypywania słodu na wyłączonej grzałce i szybkim mieszaniu. Gdybym kupił słabszą grzałkę eliko to byłaby ona krótsza i zaś moc na1cm2 byłaby taka sama. Faktycznie od około 80 kilka % mocy sterownik podaje całą moc na grzałki, natomiast przy 50% było to 50% mocy. Wada jaką zaobserwowałem to to że gdy doszedł do wrzenia to obniżył moc do 5% i próbował podtrzymywał wrzenie ale wrzenie wyglądało jakby go nie było, temperatura spadała, brzeczka stała w miejscu, nie było wirów. Podniosłem moc minimalną na 50% i wtedy podtrzymywał wrzenie a w kotle zachodziły ruchy wiry czy jak to się zwie. Każdy musi dobrać ustawienia do swego kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak mierzyłeś, czymś ?

W rzeczy samej czymś:

 

x251.jpg

 

 

 

natomiast przy 50% było to 50% mocy.

 

U mnie przy nastawie 50%, sterownik puszczał 7,3A. 2kW grzałka grzała więc z mocą 1633W. 1kW, czyli połowa, było po ustawieniu ~27%.

Edytowane przez Citizen Kane
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

2. zdarzają się momenty, gdy sonda temperatury przestaje przesyłać sygnał (nagle pokazuje 0 st.) przez co sterownik głupieje i wali nagle 100% mocy - jak na razie pomogło dociśnięcie wtyczek sond temperatury... jak będzie dalej, to stwierdzę przy pierwszych warkach.

 

też miałem z tym problem, dociskałem, dociskałem... aż ostatnio nic nie pomagało i o mało nie przypaliłem zacieru.

Pomogła wymiana sondy ;-) Używałem takiej bez koszulki z nierdzewki (specjalnie o taką prosiłem), którą wsadziłem do mojej kapilary... wygląda że złapała wilgoć albo pasta termoprzewodząca robiła mi jakieś zwarcie ;)

 

Dzisiaj włożyłem w swoją kapilarę standardową sondę od Pamela - działa bez zarzutu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem elektryczny ;) ale wszystko fajnie działa. Temperatura jest ok zdjąłem ta oslonke i nadal działa ok - brak tego co opisujecie. Temperatura rośnie w dobrym tempie kwestia pewnie współczynnika mocy. Przy dojściu do temp. Docelowej zmniejsza moc co powoduje mniejsza bezwladnosc. Jedynie co mnie denerwuje to ze sygnał po przejściu przez przerwę jest sygnał który trwa za długo chętnie bym to wyłączył :) Wszystko to z grzalką opaskową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam ten sterownik z pół roku i niestety same problemy. Od początku ma problem z włączaniem i wyłączaniem grzałek. Był dwa razy u producenta i to samo. Producent obiecał mi podesłać nowy - zobaczymy, może trafiłem na felerną sztukę. Kontakt jak i wsparcie na piątkę. W porównaniu z wersją początkową zmieniło się menu diametralnie na plus. Litery wyświetlane w trybie browar są już dopasowane do wyświetlacza (wcześniej się nie mieściły) i menu jest bardzo intuicyjne.

Sumarycznie jestem zadowolony, bo będę miał nowe (mam nadzieje sprawne) urządzenie z nowym oprogramowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Witajcież

Po dzisiejszym zamówieniu sterownika i rozmowie z właścicielem firmy Pamel chciałbym poinformować o przyszłych modyfikacjach sterownika PRM+.

Właściciel kończy właśnie prace nad możliwością sterowania urządzenia PRM+ z poziomu komputera:

- będzie można w pełni kontrolować i zapisywać przebieg procesu za pomocą wykresów graficznych.

- dokonywać ustawień etapów procesu z poziomu komputera.

- lub całkowicie sterować procesem z poziomu komputera za pomocą dołączonego oprogramowania (sterownik pełni wtedy tylko funkcję wykonawczą)

Zmiany dotyczące sterowania będzie można uaktualnić wysyłając urządzenie do firmy (koszt na chwile obecną nie znany ale ma być "niewielki").

Na dopracowanie tych modyfikacji będzie trzeba jeszcze poczekać ok 3 miesiące (informacja z firmy Pamel)

 

To nie jest reklama post ma charakter czysto informacyjny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

planując budowę kadzi zacierno-warzelnej z KEGa 50L zastanawiam się nad sterownikiem PRD2U+. czy dobrze rozumiem że ten sterownik tylko reguluje mocą grzałek na podstawie temperatury, a PRM+ ma dodatkowo możliwość zaprogramowania czasu pracy?

 

czas mógłbym kontrolować za pomocą zegarka czy tam stopera, a różnica w cenie to prawie 50zł. pytanie czy warto brać ten PRD2U+ czy jednak lepszy PRM+? 

 

ten pierwszy tu jest z kablami za 140zł  a DS18B20 tu za 57 centów.

 

a tu jest coś podobnego tylko od boleckiego

Edytowane przez nike21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.