Skocz do zawartości

Propozycja zorganizowania spotkania podlaskich piwowarów


chemikmarcin

Rekomendowane odpowiedzi

bardzo mi sie podobalo. podziekowania dla Darka za zorganizowanie imprezy i dla Czeslawa za swietny wyklad - przez cale studia na palcach jednej reki policzylbym takie, na ktorych dobrowolnie bym wytrwal 1,5h. A tutaj siedzialem chyba z 6 godzin, zanim ostatecznie musialem sie zwinac :). Bardzo ciekawie i merytorycznie.

 

wiadomo, kiedy ruszyla fermentacja?

 

Kolega Robert zgarnął fermentor do siebie. Z tego co wiem fermentacja ruszyła i wszystko jest ok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Okej, panowie - nowy rok, nowe możliwosci. Za duzo nas jest w regionie, zeby temat mial sie wyczerpac po jednym pokazie. Dlatego w najblizszym czasie zasiegne jezyka w upatrzonym lokalu, czy mozna tam sie stawic (byc moze nawet z wlasnym piwem) - i ile by to kosztowalo.

 

Do ustalenia jest pare rzeczy.

 

1) Ile osob mamy chetnych na spotkanie? Licze zwlaszcza na aktywnosc tych, ktorzy juz sie wypowiadali w temacie

2) Termin. Niektorzy chyba moga tylko w tygodniu - ale to jest od ustalenia

3) Tematyka spotkania (spotkan). Pierwszy pokaz wysoko zawiesil poprzeczke, na razie chyba damy Czesławowi spokoj (chyba ze sam zechce cos poprowadzic), co proponujecie jako alternatywe? Ja bym np. chetnie pogadal o sensoryce, zwlaszcza jesli ktos chcialby o niej opowiedziec. Mozemy tez zrobic degustacje domowych piw i zeby nie byc goloslownym, moge przyniesc pare butelek swoich wyrobow. Bede czul sie znacznie mniej wystawiony na zer, jesli znajzie sie jeszcze jakis kamikadze :).

 

Licze na odzew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem zainteresowany spotkaniem moje doświadczenie w temacie jest bliskie 0 gdyż mam za sobą dwie puchy i w niedzielę będę rozlewał do bytelek pierwsze zacieranie.

 

Jeśli chodzi o termin to chyba każda godzina wieczorna po 18 tylko że muszę wiedzieć z tydzień może dwa wcześniej jestem servisantem i muszę sobie ustawić robote

 

tematyka chyba wszystko procesy na co zwracać uwagę, wybór surowców, posłuchał bym kogoś z większym doświadczeniem

 

 

pozdrawiam Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

W odpowiedzi na zaczepkę pana_czarnego chciałbym poinformować, że chętnie się z wami spotkam/poznam. Myślę, że szwagier mój też się zjawi na takim spotkaniu. Termin jaki mi pasuje najlepiej chyba piątek wieczór lub sobota popołudnie/wieczór (z wyłączeniem soboty 11.01.). Temat spotkania - dowolny. Może być sensoryka, może być sprzęt, mogą być surowce. Dostosuję się. Przed świętami zakapslowałem "coś", bo robiłem z przypału, więc jeśli będzie się czym chwalić do czasu spotkania to również mogę coś tam ze sobą wziąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, ja się chętnie dołączę ze swoimi wynalazkami zwanymi szumnie piwem :) osobiście wolałbym sensorykę. Niby coś tam się warzy... i niby jako tako to wychodzi ale nie mam bladego pojęcia jak ocenić wady czy zalety własnych wyrobów w najmniejszym stopniu, a przecież chcemy doskonalić warsztat :)

 

Termin - póki co dowolny w godzinach wieczornych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat sensorykę dobry pomysł lub inny.

Piwko mogę swoje przynieść jak coś zostanie do spotkania.

Data spotkania obojętnie. Godziny wieczorne 16 - 18. Tylko tydzień wcześniej podać termin spotkania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie pasuje praktycznie każdy termin, dostosuję się. Mogę poprowadzić co chcecie. Nie ma problemu, tylko muszę mieć kilka dni na ułożenie myśli, żeby potem nie gadać chaotycznie.

 

Jak się zorganizujecie w ciągu dwóch max trzech tygodni, to wpadnę z kegiem mojej wersji Kern River Citra Double IPA.

 

http://www.ratebeer.com/beer/kern-river-citra-double-ipa/117845/

 

Na razie jeszcze nie nagazował się w 100%, ale zapowiada się w pytkę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi pasują godziny wieczorne przez cały tydzień z wyjątkiem soboty. Przyniosę ze sobą parę piw pszenicznych, bo reszta jeszcze się nie nagazowała.

Najbardziej interesowała by mnie rozmowa o sensoryce i stylach piwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.