Skocz do zawartości

Propozycja zorganizowania spotkania podlaskich piwowarów


chemikmarcin

Rekomendowane odpowiedzi

Koleżanki i Koledzy Piwowarzy z Podlasia! Rozpocząłem temat, w którym chciałbym wysunąć i omówić propozycję organizacji spotkania piwowarów z naszych stron. Brakuje takich spotkań/zlotów w naszym rejonie, a przecież również i tu warzymy piwo. Osobiście nie znam żadnego piwowara domowego a chciałbym to zmienić. Moglibyśmy poczęstować się własnymi wyrobami, porozmawiać, wymienić doświadczeniem. Niech ten temat będzie miejscem, w którym omówimy aspekty techniczne takiego spotkania, miejsce (Białystok lub okolice) oraz przede wszystkim sprawdzimy ile osób byłoby chętnych. Zapraszam do dyskusji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Ruszamy z tematem. Jest wstępny termin 30 07 2013

Impreza półotwarta . Godzina 17 lub 18. Kilkanaście osób. Zbieram listę chętnych. Zaproponowałem Czesłąwowi pokaz warzenia z dyskusją.

Wstępnie zaprzyjaźniona knajpa Labalbal przy Pałacowej Zaczynamy oficjalnie organizację .Proszę o listę chętnych i wszelkie sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po nieoficjalnych pogaduszkach potwierdzam wtorkową imprezę :

 

Na półoficjalnej liście mam 18 osób

 

1 Oficjalne spotkanie piwowarów domowych

2 Gość specjalny- Czesław Dzielak będzie warzył swego GRAND CHAMPIONA 2013

http://festiwal-birofilia.pl/zwycieskie-piwo-3.html

3 Data i miejsce : BIAŁYSTOK KAWIARNIA LABALBAL UL. WARSZAWSKA 21 LOK. 3 30.07.2013 (WTOREK) GODZINA 17.30

http://labalbal.pl/kontakt/

4.. Warzymy i integrujemy się ok 6 godzin

5 Impreza półotwata (my mamy zaklepany swój :sektor"

6. Koszt - 40 zł osoba (kolacja, koszty) - możan wpłącić w poniedziałęk w sklepie lub przed imprezą

 

Niestety sam wszystkiego nie zorganizuję :

Potzebne są :

 

 

1. 2 BUTLE PROPAN BUTAN (mogą być puste, napełnię)

4. 2-3 kg słodu pilzneńskiego (może komuś został)

5 2 garnki - 40 litrowy i 30 litrowy

fermentor - chłodnica

 

Jezeli coś z tego macie to dajcie znać i dostarczcie

 

Potwierdzajcie swoje przybycie i szykujcie się

 

Pozdrwiam i czekam na odzew

 

Darek Sokół

PIWA ŚWIATA BIAŁYSTOK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteśmy już po spotkaniu! Fantastyczna sprawa, mam nadzieję że to był tylko początek naszych zebrań integracyjnych. Dzięki Darek za poprowadzenie kwestii organizacyjnych. Czesław - świetny pokaz i masa przydatnych informacji - dzięki! Pozdrowienia dla wszystkich uczestników!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się,że mogłem dołączyć. Dobra organizacja, wiedza przekazana praktycznie to jednak dużo więcej niż suche wątki na forach czy blogach. Tylko teraz Ciechan wyborny jakoś mniej smakuje :D

 

możecie przypomnieć nazwe sklepu z którego Czesław kupował chmiele?

Edytowane przez Tom Kos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się,że mogłem dołączyć. Dobra organizacja, wiedza przekazana praktycznie to jednak dużo więcej niż suche wątki na forach czy blogach. Tylko teraz Ciechan wyborny jakoś mniej smakuje :D

 

możecie przypomnieć nazwe sklepu z którego Czesław kupował chmiele?

 

Czesław wczoraj miał chmiele z twojbrowar.pl. Mówił też, że kupuje w homebrewing.pl.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo mi sie podobalo. podziekowania dla Darka za zorganizowanie imprezy i dla Czeslawa za swietny wyklad - przez cale studia na palcach jednej reki policzylbym takie, na ktorych dobrowolnie bym wytrwal 1,5h. A tutaj siedzialem chyba z 6 godzin, zanim ostatecznie musialem sie zwinac :). Bardzo ciekawie i merytorycznie.

 

wiadomo, kiedy ruszyla fermentacja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.