Skocz do zawartości

Belgian Pale Ale


Falas

Rekomendowane odpowiedzi

Zakupiłem z alepiwo.pl zestaw Belgijskiego Pale Ale, którego w skła wchodzą:

Pilzneński 3kg

monachijski 0,5kg

carabelge 0,5kg

 

Zacieranie z tego co czytam w instrukcji jest w miare ok, natomiast moją uwagę zwróciło wysładzanie do 25-27l - troszkę mam wątpliwości czy w trakcie chmielenia przez 70min zdąży odparować 5-7l wody gdyż, zestaw przygotowany jest na 20l piwa.

 

Ma ktoś jakieś doświadczenie w tej kwestii??

 

 

Jeżeli nie ten dział to sorry i proszę moda o przeniesienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

natomiast moją uwagę zwróciło wysładzanie do 25-27l - troszkę mam wątpliwości czy w trakcie chmielenia przez 70min zdąży odparować 5-7l wody gdyż, zestaw przygotowany jest na 20l piwa.

A jak Ty byś pisał instrukcje, biorąc pod uwagę diametralnie różne warunki, sprzęt, umiejętności itp piwowarów? Zastanów się, to nie jest proste. 25-27 l, czyli średnia 26l. Odparuje 10-15%, nie wiadomo ile, średnio 12,5%. W osadach na dnie zostanie 1-2 l, też nikt nie wie ile, średnio 1,5 l.

Czyli mamy przybliżone wartości:

26l-12,5%-1,5l= 21 l

wariant pesymistyczny (za mało wlejesz, za dużo odparuje, za dużo zostanie w osadach):

25l-15%-2l= 19 l

wariant optymistyczny:

27l-10%-1l= 23 l

No i tylko teoretycznie masz od 19 do 23 litrów z zestawu. A wielu innych rzeczy przewidzieć się po prostu nie da.

Edytowane przez Jacenty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie będziesz miał więcej lub mniej piwa, co się tak przejmujesz. Jak na konkurs wysyłasz i pisze ekstrakt 10 do12blg to ma tak być, a dla siebie i znajomych to bez znaczenia. Jak uwarzysz i zabutelkujesz a następnie posmakujesz to się pochwal :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak Ty byś pisał instrukcje, biorąc pod uwagę diametralnie różne warunki, sprzęt, umiejętności itp piwowarów? Zastanów się, to nie jest proste. 25-27 l, czyli średnia 26l. Odparuje 10-15%, nie wiadomo ile, średnio 12,5%. W osadach na dnie zostanie 1-2 l, też nikt nie wie ile, średnio 1,5 l.

Czyli mamy przybliżone wartości:

26l-12,5%-1,5l= 21 l

wariant pesymistyczny (za mało wlejesz, za dużo odparuje, za dużo zostanie w osadach):

25l-15%-2l= 19 l

wariant optymistyczny:

27l-10%-1l= 23 l

No i tylko teoretycznie masz od 19 do 23 litrów z zestawu. A wielu innych rzeczy przewidzieć się po prostu nie da.

Ja bym nie pisał instrukcji gdyż najzwyczajniej w świecie nie mam takiego doświadczenia ;) Słyszałem różne opinie na temat wysładzania dlatego konfrontuje teorie z praktyką.

 

Wg mnie będziesz miał więcej lub mniej piwa, co się tak przejmujesz. Jak na konkurs wysyłasz i pisze ekstrakt 10 do12blg to ma tak być, a dla siebie i znajomych to bez znaczenia. Jak uwarzysz i zabutelkujesz a następnie posmakujesz to się pochwal :)

Jak tylko będzie zdatne do picia to odświeżę wątek aktualizując proces warzenia :)

 

Dzięki za konstruktywne porady ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.